Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT


jedrusa4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to zrobiłem tak:

Dla tych którzy tak jak ja auta z najstarszych roczników w których klima była sterowana masą.

Jednak nie trzeba zdejmować zderzaka ani wykręcać lampy

image-upload-17-739262.jpg

Na tym zdjęciu widzimy wtyczkę którą idą przewody do czujnika ciśnienia klimy. Znajduje się ona tuż pod pompą abs, czyli dojśie piękne.

potwierdzam, że należy przeciąć brązowy przewód z białym paskiem i podłączyć pod niego + najlepiej po stacyjce i bezpieczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja zakładałem do swojego auta z 1996 roku klimę i mam problem z jednym przewodem:

klima_a4_96r.jpg

i jest on w kostce:

IMG_7508.jpg

A w mijej bez klimy go nie ma:

965a348f6732a0c8gen.jpg

Może ktoś mi podpowie gdzie go wpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli razem z konsolą dostałem wtyczki do przycisków ( odcięte od intslacji [ awaryjne, halogen ] ) to w jakiś sposób ułatwia mi to pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli razem z konsolą dostałem wtyczki do przycisków ( odcięte od intslacji [ awaryjne, halogen ] ) to w jakiś sposób ułatwia mi to pracę?

No nie musisz rezać wtyczek do halogenów przynajmniej :wink4:

A awaryjny przekładasz ze starego tunelu i zamieniasz tylko "przód" tego przycisku.

zaraz wkleje fote jakąś...[br]Dopisany: 15 Luty 2012, 10:38_________________________________________________Jaśniej już się nie da chyba :wink4:

A4-CCSwap-HazardButton-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za info. A tak łopatologicznie jak te kabelki złączyć jak już mam wtyczkę poliftową? Które z którymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie sprawdziłem, faktycznie nie działał. Ten już powinien być ok :embarrassed:[br]Dopisany: 15 Luty 2012, 19:42_________________________________________________Panowie czy ktoś miał problem z tym że klimatronik się nie mieścił na swoim miejscu bo brakowało od tyłu miejsca na wtyczki i wystawał 1 cm od swojej właściwej pozycji? :mysli:

Dzisiaj rezałem u siebie 2din i kurde wszystko byłoby ok gdyby nie to że brakuje miejsca na wtyczki bo opierają się na tych plastikowych tunelach powietrznych które dają nadmuch pasażerom z tyłu na nogi :wallbash:

Jakaś recepta mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja tak mialem i musialem rozebrac na nowo wszystko i przelozyc instalacje ktora idzie do radia bokiem,ale jeszcze raz musze zrobic to bo teraz licznik wyjac nie moge bo tak kable naprezone(od RDS na FIS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie jestem po operacji podłączania podświetlenia klawiszy klimy.

Podłączyłem +po światłach pod pin 6 w małej czarnej kostce i jest podświetlenie ale tak mruga...

Wcześniej miałem klimatronik na żarówkach może w tym leży problem? Czy może ten + co ja pociągnąłem od podświetlenia przycisku grania tylnej szyby jest za słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie szerokości panelu klimy i konsoli.

Niestety ale u mnie sterowanie nawiewem jest ręczne więc jedynie pozostaje mi rezanie.

Teoretycznie wystarczy dociąć odpowiednio osłonkę regulacji i po kłopocie tylko nie wiem czy nie będzie za wąska no i oczywiście trzeba będzie dorobić mocowania. Podejrzewam że nikt z was jeszcze się nigdy w coś takiego nie bawił :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy który przewód z ECU z rocznika 1995 odpowiada za plus po stacyjce?

---------- Post dopisany at 14:02 ---------- Poprzedni post napisany at 13:25 ----------

albo nawet nie na ECU tylko gdzieś pod maską :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś miał problem z tym że klimatronik się nie mieścił na swoim miejscu bo brakowało od tyłu miejsca na wtyczki i wystawał 1 cm od swojej właściwej pozycji? :mysli:

Dzisiaj rezałem u siebie 2din i kurde wszystko byłoby ok gdyby nie to że brakuje miejsca na wtyczki bo opierają się na tych plastikowych tunelach powietrznych które dają nadmuch pasażerom z tyłu na nogi :wallbash:

Jakaś recepta mile widziana :)

Kolego miałem problem podobny, tylko dotyczył on popielniczki 2DIN. Nie mogłem jej włożyć do końca właśnie z uwagi na niepasujący lewy dolot powietrza - prawy pasował dobrze. Wyciągnąłem ten lewy dolot (one siedzą dość luźno), wziąłem taki mały "ręczny" palnik gazowy w dłoń (może być też opalarka) i podgrzałem ten plastik w miejscu, gdzie blokował. Do tego stopnia, żeby nadać mu pożądany kształt, lekko wgniatając do środka. Plastik wystygł, założyłem dolot i popielniczka wlazła jak trzeba. Polecam takie rozwiązanie.

Z tego wniosek, że w ORI 2DIN te dolociki znajdujace się pod konsolą, które kierują powietrze pod nogi pasażerów musiały mieć nieco inny kształt, i jak ktoś by się uparł, żeby wszystko przerobić idealnie tak samo jak w ORI to takie doloty też trzeba było by załatwić od "dawcy", względnie kupić w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie która kostka na dole ze strony kierowcy odpowiada, za światła mijania??Próbuje podłączyć kostkę od przeciwmgielnych tylnych i nie mogę zlokalizować tej kostki(tego kabelka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące ogrzewania tylnej szyby i lusterek.

u mnie są inne przewodu i nie wiem jak podłączyć.

1-gruby buały

2-gruby buały z żółtym paskiem

3-brazowy ciekni

4-niesbieski cienki

myślałem że te brązowy i niebieski są zamiast tych cienkich buałych ale jak je podłączyłem to znikneło podświetlenie climatronika.

w climatroniku mam zamieniony przewód z szarej kostki do czarnej z tym że w czarnej poszedł w pierwszy pin a nie drugi-według instrukcji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez ten blad zrobilem, poczytac warto na audizine. cienkie to podswietlenie i nie mozna ich laczyc. grzanie szyby to te dwa grube i tylko to, cienki niebiesko szary to plus na podswietlenie i ten trzeba dac na klimatronik zeby swiecił w pełni no i mase zreszta tez. wczoraj zmienialem i teraz wszystko działa.

---------- Post dopisany at 12:17 ---------- Poprzedni post napisany at 12:16 ----------

a no i wymien sobie bezpiecznik z podswietlenia bo pewnie padł jak u mnie, zreszta z grzania szyby tez mi padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy zmienialem u siebie konsole na polifta i mam pewien problem mianowicie po podlaczeniu wszystko dziala jak nalezy przy klimatroniku dolozylem ten czarno czerwony przewod tak jak jest to opisane tutaj lecz gdy wlacze econ to klima sie wylacza a jak jest wlaczony to klima nie dziala nie wiem czy ma tak wlasie byc czy powinno byc odwtornie druga sprawa to taka ze teraz po wlaczeniu swiatel odrazu mam wlaczony zaplon :/ jak chcem zgasic samochod to po przekreceniu kluczyka i go wyciagnieciu ze stacyjki silnik dalej chodzi gasnie dopiero po wylaczeniu swiatel mial ktos podobny problem reszta oczywiscie dziala bez zarzutu przeciwmgielne podlaczone sa pod ori przekaznik jak w innej poradzie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo u mnie z tym nie gasnieciem po swiatlach, trzeba wywalic ten czarno czerwony przewod. ja pociagnalem podswietlenie z wlacznika grzania szyby tylnej starego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez wlasnie myslalem ale wolalem sie upewnic czy ktos mial podobnie i czy napewno ten od podswietlania tam podlaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...