Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

qulimax, przy 180 km/h to i 15 litrow bedzie normalnie ...... nie napisales z jakimi predkosciami jezdzisz

mi ack pali na trasie wiecej niz na miescie, otwarli niedawno nowa droge przelotowa w moim rejonie i ciezko tam jezdzic przepisowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:a ja mam małe pytanko czy 7 lub 7,5 litra w trasie na silnik 1.6 jest normalne???

Tak i pewnie nawet dałoby się zejśc nieco niżej ale czy to ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos mnie pyta ile pali, to ja zawsze mowie ze tyle co jest w baku spali, ani kropli wiecej, a tak serio jazda w miescie 70% i trasa 30% juz po raz 4 wyszlo mi 8,5litra, pisze po raz czwarty bo zawsze tankuje do pelna robie jakies 620km i znow do pelna..., czy to duzo powiem tak wczesniej smigalem troche samochodem zonki corsa c 1.0 3 cylindry, palila mi 7,5litra benzynki -kopa miala niesamowitego a komfort...., tak wiec audi niech sobie nawet 10litrow wciagnie jak lubi wkoncu v6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm moje w jezdzie mieszanej pali ok 9 litrow z tym ze jest podkrecone do 190 koników no i QUATTRO robi swoje ,kolega ma oske 1.8T zrobiana na jakies 230 kucy i spokojnie smigajac pali mu kolo 10 , natomiast S4 na wiekszych turbinach ponad 300 kucy wychodzi jakis 11 jezdzac w miare rozsadnie oczywiscie heh dodam jeszcze ze S2 znajomego zrobione na jakies 350 koni + 100 z podtlenku pali 30 przy spokojnej jezdze a na szpicu dochodzi do 100 to jest dopiero osiagniecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wzrosło w mieście [coraz wieksze korki i coraz zimniej :rant:] ~ 7.5 l/100 km ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chłody i dłuższe nagrzewanie się silnika...

Tez to odczuwam...

Przy dynamicznej i szybkiej trasie wciaga 9 (150-200), a jak czlowiek sie postara to i 10. Na miasto nawet nie patrze, bo malo jezdze po nim, uf :cool:

Reasumujac: nizsze temperatury i spalanie wzroslo mi o 1,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zimno i niedogrzewa mi (70-75 stopni na zegarach w trasie) - termostat do wymiany razem z rozrządem (przy okazji)

Pali jakby ciutke więcej 14.5-15.5 (tak jakby gdzieś około 0.5 litra więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w trasie wyszlo mi 6.2 ( mozliwe??)

przy spokojnej jeździe możliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morgoth,

Pol litra w Twoim przypadku to pikus. Ja czuje wzrost z 7.5-8 na 9-10 w trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że pikuś :P

Ale termostat do wymiany - nie może być że nie ma 90

Spalanie masz większe, bo silnik niedogrzany.

Wymień jak najszybciej ten termostat, bo szkoda silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej się nie da - bo to V8 - trzeba przód na glebę zwalać...

Przy okazji rozrządu: w tym miesiącu lub w grudniu

Aktualnie szukam dobrego serwisu który wymieni mi rozrząd pod warunkiem że mam własne częsci (bo będę miał sporo taniej oryginały od Adama 12 z AKP)....

[ że niby jaki tu mamy temat? chcecie po kropeczce czy jak? ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze podziwiam ludzi którym ten silnik pali 8-9l i jeszcze chipsowany i Q :notworthy:

ja przy bardzo spokojnej jeździe raczej mieszanej (bo strikte po centrum miasta cały czas to chyba sie nikt nie porusza) nie udało mi sie zejść poniżej 10L a mam serie bez Q i potrafie jeździć na prawde spokojnie :polew: znawcy tematu (byli pracownicy ASO) są zdania że to dobre spalanie więc jeszcze raz podziw dla ludzi którym to tyle pali :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej się nie da - bo to V8 - trzeba przód na glebę zwalać...

Do samego termostatu nie trzeba, przynajmniej w ABZ wystarczy zdjąć rury od chłodnicy, chyba, że u Ciebie jest inaczej...

[ że niby jaki tu mamy temat? chcecie po kropeczce czy jak? ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...