Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

ADR z 1995r - średnio wychodzi tak 9l benzyny, nawet nie całe bym powiedział. Styl jazdy raczej normalny - nie narwany ale nie emeryt.

właśnie zapomniałem dodać, że to wynik na zimówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, też się podzielę wynikami spalania. W ubiegłe lato (autem brata B6 131 TDI 6 biegowy) na trasie(ok 1400 km) średnie wyszło 6,4/100km(on statoil i chyba bp) gdzie było załadowane na max a prędkości głównie 120-160 ale czasem też na max-a do 230 by nie zamulać.heh

Koledze A6 AFN 110 który był drugim autem wtedy, spalił 6.9/100 gdzie Jego V-max to 200km/h

Natomiast teraz swoim B5 AJM(116ps) w tiptroniku przy jeździe 50/50 miasto/trasa spalanie i na fisie i własne obliczenia ok 7.2l/100km. przykład; 66litrów przejechane 920 km. Nie żaden rekord. Po prostu normalna jazda czasem full załadowany

Już niedługo jadę do Włoch wtedy będę miał okazje na kolejny raport ile pali w trasie...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o A6 AFN

:) Panowie ja miałem ustawioną dawkę na 2' date='8 spalanie 9l/100 i na przyśpieszeniu dawałem radę Audi A3 z 2007 roku 1,9 na pompowtryskach (tam jest chyba 105 koni)

Ponowna regulacja pompy i teraz dawka jest na 3,8 i spalanie 5l/100 tylko że teraz kolega z A3 mnie odstawia. Ale przy tej cenie paliwa tak zostawiam.

[/quote']

gdzie tą dawkę można sprawdzić/ustawić?

W b5 na pompie, dawkę na niskich obrotach można skontrolować i zmienić vagiem.

Ja miałem dawkę ustawioną na 8mg. Nic dziwnego, że nie jechał od dołu. Teraz ją zwiększyłem (czyli zmniejszyłem vagiem na 3mg) i od razu czuć różnicę w przyśpieszaniu ale i dymek jest :wink4:

Wątpię, że ma to ogromny związek ze spalaniem bo dawki paliwa na wyższych obrotach są zapisane w ecu.

Chyba, że ktoś głównie jeździ z obrotami poniżej 2k. To wtedy zwiększona dawka ma wpływ na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje statystyki :)

Od kupna zrobiłem jakieś 12000km... Średnio wg motostat wychodzi mi 7,6l/1000km. Głównie dzięki "płynnemu" poruszaniu się po Krakowie :)

Przy trasie Kraków-Poznań (A4 130-150km/h, reszta drogi krajowe) spalił 6 :)

Zimą w krakowskich korkach 9,4... W lecie ok 8.

Rekord w trasie 4,6 wg komputera 70-90km/h na 5,6 biegu (czyt. PSJ).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie ludzie którzy piszą ze przy dynamicznej jeżdzie pali mu 5 a zimą 6.

ciekawe jak on rozumie pojęcie dynamiczna jazda :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio po mieście przy dynamicznej jeździe ok 9L, w mieszanym z wiekszym naciskiem na trase to tak 6,5 trzeba liczyć. Śmieszą mnie ludzie co wypisują ze maja 1,9 tdi i mu pali 4,5 jak depnie to 5 :decayed::polew: szkoda czasu na dyskusje z takimi ludzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio po mieście przy dynamicznej jeździe ok 9L, w mieszanym z wiekszym naciskiem na trase to tak 6,5 trzeba liczyć. Śmieszą mnie ludzie co wypisują ze maja 1,9 tdi i mu pali 4,5 jak depnie to 5 :decayed::polew: szkoda czasu na dyskusje z takimi ludzmi

To zależy, 1,9 na pompowtryskach nierówny 1.9 na pompie rotacyjnej :gwizdanie:

Diesel na pompie będzie palił mniej.

Mój rekord: ponad 1000km na baku, 90% trasa (do 140km/h).

W mieście typu Warszawa smok 7-8 litrów :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim ludziom którzy twierdzą że w mieście pali im 5l :polew: od razu proponuje mały zakładzik :cool1: Daję kanister ropy, wlewamy do zbiornika auta w którym paliła się kontrolka rezerwy i niech delikwent zrobi 400km :tongue4: Ps. i zawsze jest taka reakcja :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie 110 KM AFN. Ostatnio zrobiłem trasę 500km i przy średniej 83 KM/h wyszło mi spalanie 4,2 według komputera ( i to tez potwierdził bak). Mam pytanie czy to nie jest za mało, dawkę paliwa mam ustawiona na 4,2 mg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie 110 KM AFN. Ostatnio zrobiłem trasę 500km i przy średniej 83 KM/h wyszło mi spalanie 4,2 według komputera ( i to tez potwierdził bak). Mam pytanie czy to nie jest za mało, dawkę paliwa mam ustawiona na 4,2 mg.

Pozdrawiam

Za mało jedz do mechanika!!! :decayed: Poważnie jak tak będziesz jeździł to szybko czeka Cię kolego czyszczenie turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w moim AWX'ie pokazuje:

W mieście: 9,5L - jazda do pracy(około 10km)

Wkrótce zatankuje V-Powera do pełna i porównam wskazania kompa i wskaźnik baku ile mi spali na 100km po mieście :)

W trasę narazie nie mam się kiedy wybrać żeby sprawdzić ile łyka;):/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie 110 KM AFN. Ostatnio zrobiłem trasę 500km i przy średniej 83 KM/h wyszło mi spalanie 4,2 według komputera ( i to tez potwierdził bak). Mam pytanie czy to nie jest za mało, dawkę paliwa mam ustawiona na 4,2 mg.

Pozdrawiam

To dawka na niskich obrotach :gwizdanie:

Takim ludziom którzy twierdzą że w mieście pali im 5l :polew: od razu proponuje mały zakładzik :cool1: Daję kanister ropy, wlewamy do zbiornika auta w którym paliła się kontrolka rezerwy i niech delikwent zrobi 400km :tongue4: Ps. i zawsze jest taka reakcja :shocked:

Miasto miastu nie równe, ja cały czas jeżdżę po mieście ale wstyd wpisać, że spalanie mojego auta jest spalaniem miejskim. Korków nie ma, czasem na światłach trzeba się zatrzymać, ronda są chyba ze 3 :polew:

Na upartego też bym mógł pisać, że pali 5 w mieście :guma::wink4:

Jazda miejska to korki, dużo świateł, jedziemy hamujemy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa - Austria. Bak 1250km średnie spalanie 5,7l/100km... prędkości ok 110.

Warszawa - Siedlce prędkość 90-100km/h spalanie 5,4 l/100km przy delikatnej jeździe

jazda po Warszawie i okolicach - najlepszy wynik z całego baku to 7,9

a przy normalnej jeździe - trasa około 6,3 trasa normalna jazda bez szaleństw, miasto około 8,5... przy szybkiej jeździe na krótkich dystansach wciągnął mi najwięcej 10,5 l/100km (srednia z całego baku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa > Kielce > Warszawa, zrobilem 400km i jeszcze na jakies 100km po miescie zostalo mi w baku... wiec calkiem calkiem jak na jazde bez przeplywki, kilka sprintow do 230 i srednia predkosc powyzej 100km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...