Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ostatnio wyszło 660 km na baku i zostało jeszcze 9,7l w baku.

Powiedzmy 60/40 miastro trasa styl jazdy dziadkowy.

Nie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmm moj b7 1.8t quattro w miescie pali 16l/100km przy naprawde spokojnej jezdzie, bez szalenstw, w trybie mieszanym powiedzmy 50/50 wychodzi 12l/100km, w trasie do 120 wychodzi ok 8l/100km, nie wiem co z tym zrobic, zaczyna mnie to juz wkurzac, przesiadłem sie z ibizy 131ps gdzie spalanie przy lekko sportowej jezdzie wychodzilo 6,5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wybralem się na Chorwację. Trasa Breszcze k. Oświęcimia --> Omiś (Chorwacja) średnie spalanie ok 5,7-5,8l/100km. Przy takim spalaniu wyszlo mi, że mogę zrobić na pelnym baku ok 1200km. Przy codziennym uzytkowaniu spala 6,3-6,5l/100km.

Jesli chodzi o bak to przed podróżą zalałem do pełna, weszlo ok 66l, ale na wyswietlaczu zaraz przed tankowaniem pokazywał mi, że mogę przejechać jeszcze 50km, więc teoretycznie powinno byloby wejść ok 69-70l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i zastanawiam się czy spalanie rzędu 6,4 a AFN to jednak ciutek nie za dużo? Fakt, że 98% przebiegu to droga do pracy (ok 30km w 1 stronę) przez miasto, ale nie jest to podróż przez "zabite" centrum - bardziej w miarę płynna jazda głównymi szlakami drogowymi stolicy. Nie bardzo mam do czego się przyrównać ... Moje poprzednie auto (Ibiza 2 FL z 2000r) z silnikiem ASV paliła w tym samych okolicznościach 6,2. Z jednej strony była mniejsza/lżejsza, z drugiej teoretycznie ASV pije nieco więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiona trasa ~500 km, jazda mocno emerycka bo i warunki snieżno/wietrzne - spalanie 5.2 / 100 (mierzone dolewaniem do pełna) - czyli mam już max (7.2 litra ) i min jakie można AJM w tej budzie wyciągnąć o tej porze roku, przy oszczędnej jeżdzie - przy butowaniu no to wiadomo, sky is the limit... ;)

Golfem III AFN byłem w stanie 4 z małym kawałkiem w trasie spalić, ehh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wyszło 660 km na baku i zostało jeszcze 9,7l w baku.

Powiedzmy 60/40 miastro trasa styl jazdy dziadkowy.

Nie za dużo?

Mam podobne spalanie w mojej B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Asterka na 28l lpg robi w mieszanej 300 km. Astra 92r 1.6 :decayed: jak dla mnie ten samochod to skarb :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ja pojechałem w trasę (ok 450) i pozostałe 550 w mieście to wyszło w sumie 6.0 (jak tylko w mieście to 6.4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2,8Q miasto 15-16L trasa 10-12L Ojca 1,9 TDI PD miasto 7-7,5L trasa 5-5,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wehikuł na 40l LPG 340-350km przy jeździe mieszanej

a max co udało mi się uzyskać to lekko ponad 20l na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...