Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to wygląda tak:

Przejechałem 4921 km

Spaliłem 327,9 litrów

Wydałem na to 1821.72 zł

Średnie spalanie wyszło 6.66 litra na 100 km

Koszt przejechania 1 km to 37 groszy

Wszystko to wskazania realne nie komputera

60% trasa - 40% miasto

ON zwykły Orlen

Normalnie użytkowanie klima, radio, navi czasem i CB

Opony 225/55/17 letnie

Jadąc 90km na tempomacie spalanie 4.7l i co ciekawe 5 i 6 bieg takie samo spalanie.

Jadąc 123km na 6 biegu 2200 obrotów spalanie 5,3 l (wypalanie DPF)

Tym razem miałem wszystko wyłączone oprócz CB i lądującego się tel.

Malo realne to co pisze kolega maadrian miałem B6 AVF i wiem ze to są oszczędne silniki ale poniżej 4.5 nie u dało mi sie zejść jeszcze Q

matys89 masz zepsuty samochód 8.75l to zdecydowanie za dużo na ten silnik.

Ja w B6 robiłem na jednym baku trasę Tarnów - Wiedeń - Tarnów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie komputer pokazuje 1100, czasami 1110

na autostradzie mam spalanie rzędu 5,5 litra

rzadko jeżdżę powyżej 160 km na godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo realne to co pisze kolega maadrian miałem B6 AVF i wiem ze to są oszczędne silniki ale poniżej 4.5 nie u dało mi sie zejść jeszcze Q

matys89 masz zepsuty samochód 8.75l to zdecydowanie za dużo na ten silnik.

Ja w B6 robiłem na jednym baku trasę Tarnów - Wiedeń - Tarnów

czy ja wiem, zależy chyba od stylu jazdy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli utwierdzam się,że mam egzemplarz unikatowy pod względem spalania. Czy po zatankowaniu do pełna wskazanie 1370km zasięgu jest normalne w 1.9 Q?

żagiel, z gorki i w sumie da sie zrobic ....

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularnie co 2 tyg. robię długie trasy. Jadę do domu na pomorze i powrót po weekendzie na podkarpacie. Trasa około 1200 km. Na pełnym zbiorniku (wejdzie 70l) zrobię trasę w dwie strony + jazda na chacie w weekend. Razem koło 1500-1600 km.

Spalanie średnie: ~4,6 l/100

Lubie dynamiczną jazdę, więc ruszanie "standardowe" :D

1,9 AWX 131kucyków zrobione na 155km 360nm. Klima off. Jak dla mnie wynik oki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze jak przyjdzie wiosna to i spalanie się zmieni ale chyba mam za ciężka nogę po mieście - na dziennym 207.8, lany pod korek - 32,6 Pb :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz smigam do roboty , troche po miescie etc i spalanie 5.2 , 1130 km przejechalem i do zbiornika weszlo 60 l :) Ale bylo tez ta kze na trasie sobie pocisnalem szybciej, wiec mysle ze do samej roboty by bylo jeszcze mniejsze, ogolnie jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim paliwo spala kierowca nie samochód. Jutro zmieniam opony na letnie (obecnie Nokian) więc możliwe, że uda się jeszcze trochę urwać ze spalania:) Rozmiar ten sam 205/55 r16

PS.Dla kompletnego zamieszania: Smart For Four 1.5 dci mojej kobiety 3,1l/100km (codziennie trasa 30 km w tam i z powrotem):banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli utwierdzam się,że mam egzemplarz unikatowy pod względem spalania. Czy po zatankowaniu do pełna wskazanie 1370km zasięgu jest normalne w 1.9 Q?

Jeżeli jedziesz jak dziadek to nic dziwnego że po zalaniu do pelna masz taki zasięg jak auto dostało po zaworach to i zasięg mały ,a jak uprawiasz psj to i zasięg duży....musisz nieźle auto zamulac , mam avf i po zalaniu do pierwszego odbicia ok 62 L robie ok 950 km , cykl mieszany.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 21:47 ---------- Poprzedni post napisany at 21:44 ----------

Teraz odczułem spadek spalania.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżdżąc zgodnie z przepisami zamulam auto? Zamuloną głowę to mają przygłupy wariaci jeżdżący jak w grach komputerowych na których się wychowali. MOże zamulając 90km/h chce zostać dla kogoś dziadkiem więcej niżeli miejscem do zapalenia znicza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie neguje jazdy zgodnie z przepisami ale to, że ktoś jeździ szybciej nie znaczy że niebezpiecznie. W sumie możesz stać nawet w miejscu a kto inny cię stuknie takie jest życie.

Poza tym zamulając prowokujesz innych bo dzisiaj chyba każdy się gdzieś śpieszy, kat się zapycha, kierownice zapiekają, d*pa nie przyjemność z jazdy, pajęczyna pod wlewem i w tłumiku, nie dajesz zarobić policji i na fotoradarach:decayed:

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 b6 Avant 1.8T quattro BFB

Wiec miasto oszczednie nawet do 8 litrów jezeli nie ma korków ale jak sie o 16 jedzie to tak z 11l/100km

Trasa tak do 100-110 nawet do 6,7l/100km

Autostrada 140-160 kolo 8,5-9,5 l/100km

najbardziej oszczednie sie jedzie nawet 60km na 5-6biegu przy 1800RPM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@verbel - zabiłeś mnie tym spalaniem w b6 i to w dodatku w quattro. A ja byłem taki dumny z mojego wyniku:

Wynik z tej majówki A4 B5 1.8T AEB FWD koła 17" opony 225/45

trasa 793 km na baku, średnia prędkość z FIS - 85km/h czyli dosyć żwawo jak na polskie warunki (tym bardziej że dojazd do domku to 4-5km po takich dziurach że 30km/h to maks)

średnie spalanie z FIS 7,8L

średnie spalanie rzeczywiste (zatankowane do pełna na tej samej stacji 58,7L) wychodzi - 7,4L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim paliwo spala kierowca nie samochód. Jutro zmieniam opony na letnie (obecnie Nokian) więc możliwe, że uda się jeszcze trochę urwać ze spalania:) Rozmiar ten sam 205/55 r16

PS.Dla kompletnego zamieszania: Smart For Four 1.5 dci mojej kobiety 3,1l/100km (codziennie trasa 30 km w tam i z powrotem):banan:

Nie no beka z 3.88 czy tam 4.38 (już weźmy to średnie "codzienne spalanie") chcesz jeszcze urwać?? O lol. Baju baju baj.

Ale ok rozumiem są rózne zboczenia, ojciec dawno temu w pracy też miał kolege któremu Polonez palił 4 litry :D Tylko nie wiem co Wam (Tobie i innym zaniżającym spalanie) to daje, jakiś rodzaj satysfakcji? ;)

Nawet, NAWET jesli 3,88 (choć tyle to Tico ewentualnie mogłoby spalić ale i to z oporami) jest możliwe to nie chce sobie wyobrażać w jaki sposób taki wynik osiagnąłeś. Z górki silnik wyłączałeś? Jak ktos tutaj wspomniał jakiś żagiel zamontowałeś? Zapewne 4ty bieg wrzucałeś już przy 40km/h, samochód zamulony, dwumas dostaje po d*pie, turbina zarośnięta pajęczynami. Klima off, wszyscy sie duszą, rodzina zlana potem (bo okna nie otworzysz bo opór powietrza), spoko :D

Ale na temat. Po wymianie kół na 225/45/17 z 15" zbytniej różnicy w spalaniu nie ma. Może z 0.2-0.3 litra, ale to tyle co bład pomiaru, więc nie warte nawet analizowania.

Nadal:

Trasa - 6.0 l

Miasto (ale MIASTO, z korkami, z jazdą w godzinach szczytu o 16, rano do pracy. A nie wiocha 20tys mieszkańców z 1 skrzyżowaniem, jednymi światłami, bez korków) - 8.5-9l

Mieszany nie wiem bo rzadko kiedy tak jeżdżę.

Minimalnie na trasie udało mi się zejść do 5.6 (na 15" jeszcze) ale była naprawde ładna droga, w niedziele, praktycznie zero ruchu. Raz sie tak poszczęściło.

Choć z drugiej strony czy 5.5 czy 6l to szczerze? mam to gdzieś ;) 0.5 l czyli 2.5zł na 100 km to żadna oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz udało się zejść do poziomu 5,88l, oczywiście na trasie.

Najwięcej mi wyszło ok 8l, trasa niecałe 200km, reszta to miasto, głównie dojazdy do pracy 6 km w jedną stronę.

Wyniki oczywiście liczone z przejechanych kilometrów i wlanego paliwa, bo u mnie FIS sporo zaniża pomimo zrobionej kalibracji.

Jak widzę wyniki innych, to zaczynam się martwić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...