Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro mówimy o spalniu to moje auto pali zależnie od mojego humoru :polew: od około 6,5 (gdy jadę jak emeryt [110 na 6 biegu] do 13 l./100 km (przy bardziej :) miejskim dynamicznym przemieszczaniu się), oczywiście bez gazu w podłodze przy czerwonym świetle :polew: co morze wskazywać na agresywną jazę kolegów z Krakowa :polew:

hehe gdybyś Ty wiedział co znaczy agresywna jazda po krakowsku :polew: :polew: :polew:

Jechałem ostatnio z W-wy do Zakopanego przez centrum Krakowa i tą samą trasą wracałem. żona twierdzi, że na całej trasie nikt mnie nie wyprzedził, tylko ja wyprzedzałem. :naughty: spalanie 6,4 l/100km. po Krakowie rzeczywiście trudno się jeździ (jechałem jakimś skrótem - drogą nieutwardzoną (polną) w centrum miasta :wallbash:).

ale jak ktoś kupuje audi to oczekuje komfortu i luksusu, a nie patrzy na spalanie. maluch palił jakieś 4 litry żółtej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 55 litrach przejechalem 680km to srednia 8.1 3/4 trasa 1/4 miasto napewno by sie jeszcze dalo troche zejsc ale to by nie bylo juz zadnej przyjemnosci z jazdy :) jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 1.6 bardzo dużo zmienia szerokość laczka. Przy 195 to koliberek, a przy 235 pali tyle, co 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje minimum przy silniku 1.6 to 7,04 mniej sie nie da, a maksimum to 11 pewnie spokojnie moze więcej spalic tylko czy ma to sens z tym silnikiem (podaje średnie spalanie) opony 195. Teraz założyłem 205 jak bede mial nowe dane to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ktoś kupuje audi to oczekuje komfortu i luksusu, a nie patrzy na spalanie

troche to dziwnie brzmi w ustach kogos, kto kupuje najmniej palace a4 b6 jakie istnialo, a moze nawet i najmniej palace auto tego segmentu jakie produkowano w tamtym okresie czasu (na pewno w czolowce) :gwizdanie:

warnwarn.gifI po co taka glupia uwaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 AVF, bez wirusa, na hamowni u Rogala pokazal 149 HP (3917RPM), 356 NM (1936 RPM).

Wyniki spalania - w 95% jezdzi tylko kierowca (ja) + drobny bagaz, opony 205/55R16 (pilnuje cisnienia):

1. Trasa Niemcy zachodnie - Slask (1050 km) - styl jazdy zachodnie Niemcy - na ile warunki pozwalaly (~160 km/h max, troche korkow i ograniczen predkosci, duzy ruch), wschodnie Niemcy 180 km/h - 200km/h trzymane na zegarze (max pokazal 230 km/h na rownym, 240 km/h z gory - szybciej sie balem ;) ), Polska A4 w deszczu 130 km/h - 160km/h. Srednie spalanie z calej trasy 6,2 l/100km (komputer pokladowy pokazal tyle samo co z dystrybutora)

2. Srednio, jezdzac tylko po Warszawie 7,5 l/100km.

3. Szczyrk - Warszawa (370km), jechalem ta trase kilka razy:

- najmniej 4,9l/100km - czas przejazdu 4h, bez korkow

- najwiecej 5,7l/100km - czas przejazdu 3h,50min, bez korkow (deptanie nie bardzo sie oplaca ;) )

- najczesciej wychodzi mi 5,2 l/100km na tej trasie (Gierkowka)

4. Leczyca (woj. Lodzkie) - Warszawa 140km w 1h50min, maly ruch niedziela, predkosci spacerowe - na obszarze niezabudwanym ~100 km/h - spalanie 4,4 l/100km (kmputer). Kolega jechal przede mna Skoda roomsterem, 1.9 TDI 110 HP zawirusowana na 130 HP - i dostal spalanie 4,3-4,4 (komputer). Niezla powtazalnosc spalania...

5. Tychy (G. Slask) - Nadarzyn - 300km w 2h45min - spalanie 5.1l/100km

6. Najwiecej na baku - 1145km - zatankowalem ok 50km po wlaczeniu sie rezerwy 64l (a wiec srednio 5,6l / 100km) - 80% trasa, ekonomiczna jazda, 20% po Warszawie

7. Srednio pod dystrybutorem:

6,7 l/100km - 65% miasto, 35% trasa,

6,0 l/100km - 40 % miasto, 60% trasa.

Uwagi do stylu jazdy:

- na trasie (dwupasmowka) poza ograniczeniami do 70km/h - utrzymuje 140km/h-160km/h,

- moj sposob jazdy uznaje za ekonomiczny - staram sie patrzec daleko przed siebie, reagowac z wyprzedzeniem, niepotrzebnie nie hamowac - raczej noga z gazu niz hamulec itp...

- rozpedzanie - o ile tylko warunki pozwalaja - b. dynamiczne - uwielbiam ten TDI turbo wykop. Spod swiatel czesto mocno depcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- moj sposob jazdy uznaje za ekonomiczny - staram sie patrzec daleko przed siebie, reagowac z wyprzedzeniem, niepotrzebnie nie hamowac - raczej noga z gazu niz hamulec itp...

no to mi się najbardziej spodobało bo identycznie reaguję... a całą resztę oczywiście potwierdzam bo identyczne wartości mam u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Miałem A4 b5 ADR 1.8 (bez turbo) 125KM

Średnie spalanie 8-8,5litra ( bywały też gorsze chwile :) ) Na baku 520-550km - no, może kilka razy 560km

Była to zwykła jazda mieszana 25 min Warszawa w korkach i 25min (lub 30\20) w miarę obciążona trasa na odcinku około 45km.

Ciekawym w tym silniku było to iż styl jazdy nie przekładał się znacznie na spalanie - oczywiście tak do max 160 około.

Teraz mam A4 B6 2.0 131KM automat

ta sama trasa - średnio 10.5 litra na 100km - FIS (właściwie ze średnią ciężko zejść poniżej )

Pytam więc posiadaczy A4 B6 2.0 jak u Was wygląda spalanie? Ale proszę o konkrety i prawdziwe dane :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w końcu jakieś normalne spalanie, zbliżone do Krakowskiego

Nie to co u niektórych jakieś 4,7L/100km :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano jak przejechałem z jednej storny Kraka na druga i spowrotem 3,5 godzinki to spalanko miałem prawie takie samo jak Ty Lukaszu , u mnie 14,4 l/100 km :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę sie pochwalić bo swoim 1.6 zrobiłem na pełnym zbiorniku 670km w tym jakies 550 to trasa. Zero obciążenia(tylko ja :tongue4:) prędkość na trasie to max.140 :) raz i to tylko na chwilke złapało chyba 160km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę sie pochwalić bo swoim 1.6 zrobiłem na pełnym zbiorniku 670km w tym jakies 550 to trasa. Zero obciążenia(tylko ja :tongue4:) prędkość na trasie to max.140 :) raz i to tylko na chwilke złapało chyba 160km/h

Spalanie na trasie 9 litrów/100km przy silniku 1.6 i się chwalisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...