Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie tak czytam i czytam Wasze spalania i mnie aż zgroza bierze ze mój AVF tyle wciąga ropy jak dobre 3,0 tdi...

miasto 9-10 literka , no jak sie postaram czyli prawie nie jadąc to uda mi sie wykrzesać z niego te 7,5 litra ale taka jazda jest dobra prze 50 km nie wicej bo mozna szału dostać.

Jedynie co mi sie udało jak wracałem z zakopca do kraka to 4,9 ale było wiecej z góki :polew: a tak to średnia w trasie 6-7 litrów przy ciezkiej nodze 8l / 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuber, nie znam sie, ale wyglada mi to poprostu na kiepski soft - jesli nic innego nie kuleje. Twoje 1.9 pali praktycznie tyle co moje szesciogarowe 2.5Q - oprocz tego 4.9 w trasie, bo to ciezko u mnie osiagnac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie ma ciezka noge to wszystko bedzie palic. Ja rok temu jezdzilem Octavia L&K 1,9 TDI 110KM z FISem. Palila 8,5-9,5L w miescie srednio, i byla to wiosna a auto 2 letnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie spalania nie ma sensu bo to ile autko spali w wiekszości uzaleznione jest od kierowcy, ja to zauwazylem ostatnio u siebie a mianowicie:

-tempomat ustawiony na 100 km/h, 6 bieg- Fis pokazuje 5,2-5,4

-trasa Rzeszów-Lublin-Rzeszów- srednia jazda... spalanie 6,2

-trasa Rzeszów-Tarnów-Rzeszów- cięższa noga... spalanie 7,5

Myśle ze przy ostrym "butowaniu" na trasie to wezmie ponad 8 literków:)

Jak widac w zależności od jazdy róznica może wynosic 2-3l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze slaweq ja majac jeszcze swoja B5 1.8 20V jadac spokojnie bez glupot mialem osiagi w cylku mieszanym 9 ltr a wiadomo jak sie ma ciezko noge i chce sie troszke poszalec, popisac przed innymi to nawet potrafila 15 ltr a zapewne potrafi i wiecej.

Teraz starzy smigaja moja ekss i jest ona w gaziku pali 10-12 ltr przwaznie zalezy w jakim cyklu smigaja...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2.6 V6 jazda dynamiczna po mieście tak do 3500-4000 zmiana biegów najczęsciej i czasami małe butowanie wychodzi średnio 13,5 literka tylko po mieście a jest małe :kwasny: nazwał bym bardziej miejscowością :P, w trasie niewiem bo jeszcze niesprawdzałem. Zapowiada sie na gaz juz niedługo mam nadzieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam 1.8 20v AGR wychodzi 10 litrów na 100 poraszka

zgadzam sie ze slaweq ja majac jeszcze swoja B5 1.8 20V jadac spokojnie bez glupot mialem osiagi w cylku mieszanym 9 ltr a wiadomo jak sie ma ciezko noge i chce sie troszke poszalec, popisac przed innymi to nawet potrafila 15 ltr a zapewne potrafi i wiecej.

Teraz starzy smigaja moja ekss i jest ona w gaziku pali 10-12 ltr przwaznie zalezy w jakim cyklu smigaja...pzdr

Chyba chcecie się tylko pochwalić (a może to i przwada) swym tak niskim spalaniem i co to ma znaczyć ta tzw. "PORASZKA", bo ja mam na PB 15l/100 lub na gazie ok.16l/100 w miescie i to bez względu na to, jak jeżdżę czy delikatnie ,czy depczę w pedał gazu.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Czy Diagnostyka coś wykaże (jakaś regulacja?).

Silnik pracuje normalnie (tak mi się wydaje) nie muli , nie szarpie , i nie ma z nim żadnych odczuwalnych problemów , temp. silnika 90oC. Przed załozeniem gazu spalanie PB było takie same. To jak to własciwie jest z tym spalaniem? i gdzie jest prawda o tych zużyciach paliwa?.

Zamiast ja :drunk: to pije moje :audi:

:a4fan: Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

U mnie wygląda to tak:

Trasa (spokojna jazda tak do 120km/h) 7-7,5 litra

Miasto hmm... dyszke wciągnie jak nic z tym że sporo jeżdzę na niedogrzanym silniku. Zanim zdąży się nagrzac już jestem na miejscu. (dom-uczelnia, uczelnia-dom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedzielna trasa z Malborka do Świecka (przejście z Niemcami) 400 km zrobiona w 4 godziny z kawałkiem spalanie 6,89 L/100 km czyli :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Wymieniony termostat, teraz powinno spaść spadanie bo temperatura jest non-stop 90 (na VAG-u 91), a poprzednio jak było zimno było 65-75 stopni (na liczniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprawa ma sie następująco :naughty: trasa średnio szybka 6 z małym hakiem miasto 8-9 [br]Dopisany: 04 Grudzień 2007, 18:59 _________________________________________________aha znam kolege który dał by se ręke uciąć że jego octa 1.9 110 km spaliła mu 3,5 l w niemczech :polew: i nie da się mu tego wybić z pały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeźnik.

aha znam kolege który dał by se ręke uciąć że jego octa 1.9 110 km spaliła mu 3,5 l w niemczech i nie da się mu tego wybić z pały

na kompie to może i tyle mu pokazywało (u mnie pokazuje jakieś 0,6 litra mniej niż w realu i muszę to zweryfikować...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni test :

Zatankowalem za 100zl po 4,37 , na kompie przy tankowaniu bylo 0 :) przejchalem 160km TYLKO po miescie , korki , i ciezka noga :) Ile wychodzi ?? :P

ok 14.3l/100km,

tyle to mi paliła BMW 320i 150KM przy spokojnej jeżdzie po mieście, więc u ciebie nie wygląda to tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuber, nie znam sie, ale wyglada mi to poprostu na kiepski soft - jesli nic innego nie kuleje. Twoje 1.9 pali praktycznie tyle co moje szesciogarowe 2.5Q - oprocz tego 4.9 w trasie, bo to ciezko u mnie osiagnac :P

no to Flayer musze powiedzieć iż jeżdzac przez ostatni czas po miescie spokojnie,"płynnie" w korkach i nie tylko spalanie wysżło mi 6,6 l/100km więc chyba OK , zaliczyłęm nawet trase i spalił 5,4 l/100 km ale to jest takie turlanie się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to w takim razie jest ok... musisz robic niezly przeciag jesli w miescie osiagasz 10 :)

Ja ostatnio zaobserwowalem, ze 2.5 chyba nie lubi turlania sie. Jezdzilem spokojnie jakies 5 dni (~ 800 km) i spalanie oscylowalo wokol 8.2, nastepny tydzien byl juz normalny (normalna jazda w miescie, trasa srednio 140, do 170) i wzroslo raptem do 8.4/8.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha a mi ostatnio nie pali wiecej jak 10,5. moze dlatego ze w Szczecinie 10 stopni bylo... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...