Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

wydawało mi się, że jest to na tyle dobry olej, że da radę, norma się zgadza, wszystko niby ok a tu po wymianie oleju piszczy , czy tak jakby tarcie metaliczne słychać :kwasny: nie wiem co jest, jutro auto na rozrząd jedzie, więc znajomy mechanik zobaczy :kwasny:

Castrol 5W40 nie mógł poczynić takich spustoszeń żeby coś Ci uszkodzić/zatrzeć.

też uważam, że to nie może być skutek zmiany oleju :kwasny: chyba, że po zmianie by się silnik rozszczelnił, bo znajomy mechanik mówił że tak mogło być :kwasny: wymieniałem tylko olej i filtr powietrza oraz oleju- pochodziłem na wolnych obrotach było wszystko ok, później zapaliłem silnik, ruszyłem i było słychać pisk/tarcie od silnika, przed zmianą oleju nie miałem żadnego problemu, może to właśnie rozszczelnienie po zmianie z 10w40 na 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiedz mechanikowi ze rozszczelnily mu sie zwieracze a nie ten silnik :polew: :polew::polew:

Zdejmij pokrywe zaworow i sprawdz w jakim stanie jest wałek i popychacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik jest zawalony nagarem i rzyga przez uszczelki to trzeba je zmienić. W sobotę robiłem płukankę w seicento 0,9 , poprzedni właściciel nie zmieniał chyba w ogóle oleju. Uszczelka pokrywy zaworów ciekła aż miło, ale mimo tego wlałem engine flush. Olej wypłynął jak z 30 letniego kamaza, totalna smoła i mazidło. Po tym zabiegu i przejściu z mineralnego na 10w40 olej zaczął ciurkiem spierdzielać. Jako że nie miałem jej na stanie, dokręciłem śrubę w tym miejscu i jest spokój. No ale suma sumarum silnik zaczął normalnie pracować, popychacze już nie cykają i jest o wiele lepiej.

Nagar z silnika nie jest taki łatwy do usunięcia i szczerze wątpię żeby nowy olej zaszkodził a tym bardziej 5w40. Jego ewentualne właściwości czyszczące będą widoczne z czasem a nie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co teraz zrobić aby znikła przyczyna zmiany oleju z 10w40 na 5w40, na początku było słychać aż w kabinie, teraz po przejechaniu paru kilosów troche mniej ale niepokoi mnie to, bo nie chce czasem silnik zajechać, niby zmiana z 10w40 na 5w40 jest "bezpieczna" a jednak u mnie wywołało to skutek odwrotny od pożądanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co teraz zrobić aby znikła przyczyna zmiany oleju z 10w40 na 5w40, na początku było słychać aż w kabinie, teraz po przejechaniu paru kilosów troche mniej ale niepokoi mnie to, bo nie chce czasem silnik zajechać, niby zmiana z 10w40 na 5w40 jest "bezpieczna" a jednak u mnie wywołało to skutek odwrotny od pożądanego

Trudno coś powiedzieć w Twojej sprawie... ale na pewno nie wierz w takie bajki że miałeś 10W40, zalałeś 5W40 Castrola (które w Niemczech może być sprzedawane jako Technologia syntetyczna a nie olej syntetyczny) i że coś Ci się nagle stało...

Z problemami Twoich "cyków" udałbym się do typowego gościa który zajmuję się motorami (czytaj silnikami), żeby on się wypowiedział.

Może ewentualnie nagraj pracę silnika i wrzuć na forum.

Bo magiki od "napraw bieżących" właśnie tak wróżą że się ludziom silniki rozszczelniają :wink:

W Twoim przypadku na przyszłość... płukanka, dobry olej syntetyczny u ma hulać :naughty:

Tylko nie kupuj np. płukanek z Tesco :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej syntetyczny wybrać do ok 80zł na naszą zimę?

1. Mobil Super 3000XE 5W30 z beczki

2 Total INEO M3 5W30 również z beczki

3. Lotos Traffic 5W40

4. ELF EXCELLIUM LDX NF 5W40

5. TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY 5W40

6. SHELL HELIX ULTRA 5W40

7. ELF EVOLUTION SXR 5W30

8. LOTOS SYNTHETIC 5W40

Silnik to 1.9TDI AHF 260 tys km przebiegu. Który z tych olejów w tej cenie ma najlepsze parametry patrząc na ich karty specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej syntetyczny wybrać do ok 80zł na naszą zimę?

1. Mobil Super 3000XE 5W30 z beczki

2 Total INEO M3 5W30 również z beczki

3. Lotos Traffic 5W40

4. ELF EXCELLIUM LDX NF 5W40

5. TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY 5W40

6. SHELL HELIX ULTRA 5W40

7. ELF EVOLUTION SXR 5W30

8. LOTOS SYNTHETIC 5W40

Silnik to 1.9TDI AHF 260 tys km przebiegu. Który z tych olejów w tej cenie ma najlepsze parametry patrząc na ich karty specyfikacji.

Karty specyfikacji sprawdz sobie np. w necie. Nie myślisz chyba, że ktoś zna na pamięć karty produktu dla ośmiu podanych przez Ciebie smarowideł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej syntetyczny wybrać do ok 80zł na naszą zimę?

1. Mobil Super 3000XE 5W30 z beczki

2 Total INEO M3 5W30 również z beczki

3. Lotos Traffic 5W40

4. ELF EXCELLIUM LDX NF 5W40

5. TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY 5W40

6. SHELL HELIX ULTRA 5W40

7. ELF EVOLUTION SXR 5W30

8. LOTOS SYNTHETIC 5W40

Silnik to 1.9TDI AHF 260 tys km przebiegu. Który z tych olejów w tej cenie ma najlepsze parametry patrząc na ich karty specyfikacji.

Do 80zł kupisz jeszcze olej GULF'a produkowany w Holandii

Gulf jest światowym producentem i dostawcą paliw oraz środków smarnych do zastosowań w przemyśle, motoryzacji, rolnictwie oraz na poziomie detalicznym. Produkty marki Gulf dostępne są na całym świecie za sprawą ponad 100 oficjalnych dystrybutorów kra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej syntetyczny wybrać do ok 80zł na naszą zimę?

1. Mobil Super 3000XE 5W30 z beczki

2 Total INEO M3 5W30 również z beczki

3. Lotos Traffic 5W40

4. ELF EXCELLIUM LDX NF 5W40

5. TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY 5W40

6. SHELL HELIX ULTRA 5W40

7. ELF EVOLUTION SXR 5W30

8. LOTOS SYNTHETIC 5W40

Silnik to 1.9TDI AHF 260 tys km przebiegu. Który z tych olejów w tej cenie ma najlepsze parametry patrząc na ich karty specyfikacji.

Do 80zł kupisz jeszcze olej GULF'a produkowany w Holandii

Gulf jest światowym producentem i dostawcą paliw oraz środków smarnych do zastosowań w przemyśle, motoryzacji, rolnictwie oraz na poziomie detalicznym. Produkty marki Gulf dostępne są na całym świecie za sprawą ponad 100 oficjalnych dystrybutorów kra

No właśnie zastanawiam się nad Gulfem Formula G 5W40 bo mogę mieć taki za 70zł GULF FORMULA G 5W40 4L MOKOTÓW GRATISY (3515109514) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A parametry podobne do Motula 8100 X-cess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do dobrego mechanika bo tu raczej nikt nie jest w stanie zdiagnozować auta na podstawie tych filmików.

Okazało się, że ten dźwięk pochodzi od alternatora :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z posiadaczy B8 jeździ na oleju 5W40 ??

nie wiem czemu ale do tego modelu wszystkie oleje są 5W30 to zalecenie producenta jakieś czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, że jest to na tyle dobry olej, że da radę, norma się zgadza, wszystko niby ok a tu po wymianie oleju piszczy , czy tak jakby tarcie metaliczne słychać :kwasny: nie wiem co jest, jutro auto na rozrząd jedzie, więc znajomy mechanik zobaczy :kwasny:

Castrol 5W40 nie mógł poczynić takich spustoszeń żeby coś Ci uszkodzić/zatrzeć.

mylisz się kolego.

ostatnio trafiły do kumpla na warsztat octavia 1.9tdi 110KM i passsat b5 fl 130 KM.diagnoza -zatarte szklanki,olej-Castrol Edge 5w40.jeździły na castrolu od 2 lat bodajże z interwałem 15tyś km.i nie są to pierwsze przypadki zatarcia panewek po Castrolu które trafiły do tego warsztatu.ale znam też emeryta który jeździ chyba z 8 lat na castrolu i nie narzeka.z tym że on wymienia raz w roku,a robi chyba 5 tyś km rocznie :grin:.może ten olej tylko do powolnej jazdy "na emeryta" i interwału 5 tyś km się nadaje? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego tylko kolega dziwne odgłosy usłyszał zaraz po wymianie więc nie możemy tu mówić o np. 15kkm przejechanych na Castrolu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, że jest to na tyle dobry olej, że da radę, norma się zgadza, wszystko niby ok a tu po wymianie oleju piszczy , czy tak jakby tarcie metaliczne słychać :kwasny: nie wiem co jest, jutro auto na rozrząd jedzie, więc znajomy mechanik zobaczy :kwasny:

Castrol 5W40 nie mógł poczynić takich spustoszeń żeby coś Ci uszkodzić/zatrzeć.

mylisz się kolego.

ostatnio trafiły do kumpla na warsztat octavia 1.9tdi 110KM i passsat b5 fl 130 KM.diagnoza -zatarte szklanki,olej-Castrol Edge 5w40.jeździły na castrolu od 2 lat bodajże z interwałem 15tyś km.i nie są to pierwsze przypadki zatarcia panewek po Castrolu które trafiły do tego warsztatu.ale znam też emeryta który jeździ chyba z 8 lat na castrolu i nie narzeka.z tym że on wymienia raz w roku,a robi chyba 5 tyś km rocznie :grin:.może ten olej tylko do powolnej jazdy "na emeryta" i interwału 5 tyś km się nadaje? :polew:

raczej do płukania silnika, jezdzisz 100km i wylewasz :grin:

podejrzewam że szklanki nie były zatarte tylko wytarte z dziurami, zwykle tak bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...