Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :> Mam zamiar do mojego AFN-ka zalać MOTUL SPECYFIK 5w40.

Czy to dobry wybór? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam :> Mam zamiar do mojego AFN-ka zalać MOTUL SPECYFIK 5w40.

Czy to dobry wybór? :gwizdanie:

jak najbardziej :good: :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AFNka to lepiej cos z serii 8100, po co przeplacac za normy PD do VP :good:

Ja wlasnie kupilem sobie specyfic 505 01 i przymierzam sie do wymianki z castrola 5-40. Mam nadzieje, ze to nie bedzie zle posuniecie bo autko na castrolu ladnie sie zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel zalał Castrol magnatec 10w40. :slina: i Musze sie przyznać że zrobiłem ten sam błąd :wallbash: Teraz troszkę poczytałem i poradziłem się wiec leje Motul :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie odebralem swojego motula spec 505 01 (przyszedl Fedexem) zamowilem przez internet w angli jako rzekomo jedynego dystrybutora firmy motul:

http://top-oils.co.uk/

Data wybita na bance wskazuje na luty 2010 - nie wiem czy to data produkcji czy dala nalania. Pisze tez na nim MADE IN FRANCE co mnie troche zmiartwilo bo francuziki raczej nie uzywali PD w swoich beczkowozach a moze sie myle? ale to pewnie i tak nie ma znaczenia. A co pisze na waszych motulach?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie mam mały problem bo mam zalany mobil1 super2000 x1 10W40 i właśnie przeczytałem, że taki nie nadaje się do silnika AWX. Który z olejów najlepiej zalać? Czytałem na początku tego tematu info ale tam są wymienione 3 rodzaje. Ktoś z forum polecał mi także olej LIQUI MOLY 5W-40 TOP TEC 4100 twierdząc, że niczym nie odbiega od motula a jest tańszy i bardziej dostępny. To prawda? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co masz będzie lepsze cokolwiek co spełnia norme 50501, ja wlałem motula. ile ludzi tyle będzie odpowiedzi ;) najważniejsze żeby kupić oryginalny olej a nie podróbkę. zamów od kogoś z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem że od 4 lat jeżdżę na elfie 10w 40 wymieniam olej dwa razy w roku a robie na nim 15 000 ,oleju bieżę mi na te 15000 okło 0.7 przeważnie trasa wiec ten olej nie taki zły co wy na to :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez jezdze na 10w40, choc tu na forum pisza ze to zabojstwo dla turbiny, ciekaw jestem czy to ma az tak kolosalne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak każdy zaleje co mu sie podoba ja latam na półsyntetyku i jestem zadowolony a turbinka przeżyła 4 latka na tym oleju i nic sie nie dzieje [br]Dopisany: 07 Maj 2010, 13:12_________________________________________________ps kata wywaliłem jak ja zaraz kupiłem może to jest przyczyna że turbinka śmiga tak dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodajcie jeszcze, że wyłączacie zapłon bez czekania aż się turbina schłodzi.

Jak to się mówi wszystko fajnie ale do czasu...

Poza tym opinie co do oleju półsyntetycznego to tylko Twoja subiektywna opinia, zalej syntetykiem i porównaj. Wtedy masz jakieś pojęcie.

A tak to każdy sobie może mówić, jeżdżę na mineralnym/połsyntetyku i nic się nie dzieje. Wiadomo, każdy swoje chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o turbinke zawsze dbam nigdy nie wylanczam silnika tak szybko jesli zjade z autostrady na kawe to autko bzyka na wolnych okolo 2 minut a tak jak napisales to jest moja opinia i nie kazdy musi robic tak jak ja :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w tym wątku piszemy jaki olej jest najlepszy do silników naszych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na półsyntetyku mobila i też sceptycznie byłem nastawiony do przechodzenia na motula. Ostania zima obnażyła niedoskonałość mojego oleju i zdecydowałem się zalać zalecanego motula X-cessa. Osobiście uważam, że jest różnica w jakości pracy silnika na korzyść motula ale to jest każdego indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tak jak bardzo butuje to dłużej a jak jadę wolniej to krócej nie napisze ile czasu ale zawsze należy pamiętać aby nie gasić go po dojechaniu do celu ja tak robie i narazie turbo dmucha az miło ps myślę że to dział o olej a nie o turbo wiec te pytania do innego działu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym opinie co do oleju półsyntetycznego to tylko Twoja subiektywna opinia, zalej syntetykiem i porównaj. Wtedy masz jakieś pojęcie.

A tak to każdy sobie może mówić, jeżdżę na mineralnym/połsyntetyku i nic się nie dzieje. Wiadomo, każdy swoje chwali.

a ja panowie przeszedlem z mobila 10w40 (zrobilem na nim 10tys) na castrola edge 5w40 i zrobilem 1 tys i nie widze kompletnie zadnej roznicy, silnik chodzi tak samo, no nie wiem moze za malo przejechalem jeszcze na tym syntetyku ale narazie to tylko spie spokojniej o turbine... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodajcie jeszcze, że wyłączacie zapłon bez czekania aż się turbina schłodzi.

Jak to się mówi wszystko fajnie ale do czasu...

Po spokojnej (normalnej) jezdzie po miescie i za miastem nie widze sensu zeby chlodzic jeszcze turbawke tym bardziej ze na parking dotaczam sie praktycznie na luzie....

Wyobraz sobie jakby jakas pani ktora wlasnie kupila sobie w salonie brand new A3 - jadac na zakupy musiala pamietac i marnowac czas na studzenie turbiny... Jakos ciezko mi to sobie wyobrazic :naughty:

Turbawke trzeba studzic i owszem po ostrej jezdzie gdy od razu zatrzymamy wozek, albo po przelocie autostrada podczas zatrzymania sie na parkingu przyautostradowym a nie podczas normalnego uzytkowania. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, żeby czekać zawsze kilka minut, czasem wystarczy 10-20 sekund. Ale trzeba o tym pamiętać.

Polecam wątek:

http://www.a4-klub.pl/smf/oszczedna_eksplatacja_turbinydwa_pytania_na_przykladach-t5603.0.html;all=

A tak poza tym to nie jest wątek o studzeniu czy nie studzeniu turbiny :offtopic: tylko temat o oleju silnikowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...