Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

może castrol to tandeta_wymieniam go co 10000_a polecal mi go nie jeden mechanik. teraz zakupiłem MOTULA 6100 10W40_ale czy to coś polepszy w motorze Który ma nalatane 240000

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

zawsze mozna lac mineralny, ponoc lepiej trzyma sie tłoków :naughty:

mysle ze 50% osób z forum jezdzi na Motulu :good:

:decayed:

Podobno kujawski jeszcze lepiej się trzyma, przy okazji można frytki usmażyć. Mnie też straszyli przed wymianą na 5w40, bo się silnik rozszczelni albo wydmucha uszczelkę pod głowicą :decayed:. Olałem to ciepłym moczem i zapodałem Liqui Moly 5w40 i powiem tyle - bajka. Oczywiście do 1.9.

Opublikowano

rozumiem,że mogę zmienić na 5W40_bez zadnych obaw o jakieś rozszczelnienia?a powiedz mi jaką odczuwaleś różnicę po zmianie na 5w40?

Opublikowano

- łatwiejszy rozruch w zimie

- silnik pracuje ciszej

- odporność na utlenianie w wysokiej temperaturze (turbo) i o wiele lepsza ochrona przed tarciem

- olej dłużej zachowuje swoje właściwości

To tylko kilka przykładów, nie będę tutaj pisał wypracowania a decyzję podejmiesz sam. Nie mniej jednak zachęcam do pełnego syntetyka.

Jak się boisz o uszczelnienia to je wymień, trudno żeby guma zachowywała swoje właściwości po x-nastu latach a zwłaszcza na mrozie.

Opublikowano

dzieki/ ajaki olej polecasz?

Opublikowano

dzieki/ ajaki olej polecasz?

Przeczytaj chociaż ostatnie 15 stron i się dużo dowiesz na temat oleju.

Dobre polecane oleje to np:

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30

Millers XFD 5W40

Opublikowano

No dobra a na który olej byście stawiali do 2.5 TDI AFB 99r. Obecnie jeździ na Mobil 1 New Life 0w40 Turbo Diesel, jak się ma przy nim Liqui Moly Synthoil Energy 0w40 ?? Chodzi mi tylko o te dwa.

Opublikowano

No dobra a na który olej byście stawiali do 2.5 TDI AFB 99r. Obecnie jeździ na Mobil 1 New Life 0w40 Turbo Diesel, jak się ma przy nim Liqui Moly Synthoil Energy 0w40 ?? Chodzi mi tylko o te dwa.

ta sama liga.

Opublikowano

No dobra a na który olej byście stawiali do 2.5 TDI AFB 99r. Obecnie jeździ na Mobil 1 New Life 0w40 Turbo Diesel, jak się ma przy nim Liqui Moly Synthoil Energy 0w40 ?? Chodzi mi tylko o te dwa.

tyle ze latwiej trafic na podrobke mobila.

Opublikowano

ja jezdziłem na 10w 40 też odradzali zmiany na rzadszy ale mimo to wlałem castrola 5w40 przed programem i tak jezdziłem z czasem popękały mi popychacze (z jakiego powodu tego nie wiem ) jednego kawałek znalazł się w misce na szczęście nic się nie pokrzywiło ale po robocie fachowcy wlali mi 10w40 znowu, wqurwiłem się i pytam dlaczego itp oni że silnik stary przebieg duży itp puki co jeżdżę ale planuję przy następnej wymianie znowu 5w40 lub 5w30 wlać , ostatnio w salonie vw i audi w lublinie pytam przy okazji gościa co auta do serwisu przyjmuje co sądzi o takiej zmianie na połowy na syntetyk, uśmiechnął się i powiedział że tak się nie robi bo duże ryzyko , szkoda że nie spotkałem jeszcze mechanika który by to potwierdził że jednak można :confused4:

Opublikowano

ja jezdziłem na 10w 40 też odradzali zmiany na rzadszy ale mimo to wlałem castrola 5w40 przed programem i tak jezdziłem z czasem popękały mi popychacze (z jakiego powodu tego nie wiem ) jednego kawałek znalazł się w misce na szczęście nic się nie pokrzywiło ale po robocie fachowcy wlali mi 10w40 znowu, wqurwiłem się i pytam dlaczego itp oni że silnik stary przebieg duży itp puki co jeżdżę ale planuję przy następnej wymianie znowu 5w40 lub 5w30 wlać , ostatnio w salonie vw i audi w lublinie pytam przy okazji gościa co auta do serwisu przyjmuje co sądzi o takiej zmianie na połowy na syntetyk, uśmiechnął się i powiedział że tak się nie robi bo duże ryzyko , szkoda że nie spotkałem jeszcze mechanika który by to potwierdził że jednak można :confused4:

mi tez wszyscy polecali półsyntetyk 10w40 ale olałem system i zażyczyłem sobie a raczej dałem do ręki bańkę z Mobilem 1 0W40 i kazałem wlać :decayed:

Nikt mi nie będzie się wpieprzał do tego co ja leje do silnika :decayed:[br]Dopisany: 14 Luty 2012, 20:11_________________________________________________chociarz zastanawiam sie czy nie wlac Mobil 1 5W50 :decayed:

Opublikowano

0w40 moze byc ciutke za rzadki do afna ale jesli byl szczelny to da sobie z tym rade bez problemu moze go najwyzej wiecej spalac ale to obczaisz przy jezdzie

Opublikowano

0w40 moze byc ciutke za rzadki do afna ale jesli byl szczelny to da sobie z tym rade bez problemu moze go najwyzej wiecej spalac ale to obczaisz przy jezdzie

w sumie dolałem go prawie literek na 15tys wiec może faktycznie wrzuce mu ten 5w50.

Wiecie coś o tym oleju Mobil 1 Peak Life 5W-50 ? Norme ma odpowiednią wiec sie nie boje tylko jakies opinie o nim? Chyba że coś tańszego bo za tego wychodzi koło 160zł za 4l. Będe kupował w InterCarsie dzisiaj jak coś :decayed:

Opublikowano

nie znam takiego oleju ale nie starczy Ci normlany 5w40? te wyzsze indeksy sa do samochodow rajdowych wysokoobrotowych aa diesel tego nie ma :))

Opublikowano

nie znam takiego oleju ale nie starczy Ci normlany 5w40? te wyzsze indeksy sa do samochodow rajdowych wysokoobrotowych aa diesel tego nie ma :))

nie chodzi mi o te wysokie indeksy.

Interesowałem sie w sumie do tej pory tylko Mobil 1.

A do wyboru mamy z syntetyków:

1) Mobil 1 New Life 0W-40

2) Mobil 1 Peak Life 5W-50

3) Mobil 1 ESP 0W-40

4) Mobil 1 ESP Formula 5W-30

5) Mobil 1 Fuel Economy 0W-30

6) Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40

3) i 4) odpuszczam bo nie mają odpowiednich norm,

teraz jeżdze na 1) i zastanawiam sie czy zostać przy nim czy jednak zmienic np na 2) lub 6) :decayed:

Opublikowano

Moje B5 od 2 lat lata na tym Mobilu 5W50 i jest ok, też przeszedłem z OW40 ale na wiosnę planuje wlać coś z tych 3:

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30

Millers XFD 5W40

Opublikowano

a ja chyba zrobie głupi wist i jak będe w sklepie to powiem żeby mi dali coś najtańszego z full syntetyków własnie Mobila, LM, Motul i zobaczymy co mi zaproponują :decayed:

Opublikowano

Jak bym miał sluchać i kupować to co mi proponują w sklepach to na mineralnym castrolu bym musiał jeździć :>

Opublikowano

Jak bym miał sluchać i kupować to co mi proponują w sklepach to na mineralnym castrolu bym musiał jeździć :>

swój rozum mam :decayed: Mówiąc o propozycjach miałem na mysli propozycje cenowe :wink4: A co do castrola to nawet za darmo bym nie wlał. Miałem w starym golfie 2. Poprzedni własciciel zalewał go jakimś niemieckim olejem na którym jeździło u niego wszystko od samochodów po maszyny rolnicze. Samochód chodził na nim super. Podkusiło mnie żeby zalać własnie castrola jakiegos minerała własnie wtedy wlałem i się zaczeło. Brał troche oleju, pozatym kopcił na niebiesko przy odpalaniu. Przejeździłem sezon i wróciłem do tego poprzedniego oleju (kupiłem od znajomego) i jak ręka odjął. Dlatego powiedziałem nigdy więcej Castrol :decayed:

Stąd tez jak kupiłem Audi od razu wycelowałem w tego Mobila i zero problemów.

Opublikowano

Wiec z czystym sumieniem polecacie zalac starego 1z dobrym olejem 0w30??

Na pokladzie nalatane okolo 300 tyś. jak nie wiecej, i nic nie przeczysci ten olej? Nie narobi szkod?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.