Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

bylbym dzbanem gdybym to zrobil ;D

czyli wszystko jest ok;)

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

A filtry Filtrona dobre są?

Opublikowano

purflux - sa tez bdb -uzywałem -

Test filtrów oleju - czyli ile jest filtra w filtrze art. o filtrach

ciekawi mnie co zalewali w 2004 roku do silników w fabryce

Opublikowano

Panowie do 2.0 tdi blb moze byc olej castrol 5w30(norma507.00) a mozna po nim bez obaw zalac castrol 5w40 (norma505.01) czy trzymac sie juz tego 5w30? niby ten i ten ful syntetyk

Opublikowano

jak masz dpf to 507 tylko jak nie to moze byc 505.01 dzis znajomy zalał castrola do takiego motorku, a co tak w prawdzie zalał okaze sie bo kupił na allegor,bez sensu jakby w sklepach nie było, pewnie zaraz multum wpisów bedzie kup motula kup motula kup motula,haha:grin:

---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:24 ----------

jak wszytko ok ładnie chodzi motor to mozesz zostac

Opublikowano
jak masz dpf to 507 tylko jak nie to moze byc 505.01 dzis znajomy zalał castrola do takiego motorku, a co tak w prawdzie zalał okaze sie bo kupił na allegor,bez sensu jakby w sklepach nie było, pewnie zaraz multum wpisów bedzie kup motula kup motula kup motula,haha:grin:

---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:24 ----------

jak wszytko ok ładnie chodzi motor to mozesz zostac

dpfu brak. wiec zaleje tego 505.01. Niby tez 5w40 lepszy dla turbo ale to wiadomo jak jest

Opublikowano

śmiało ,wymieniaj co 15tys oczywiscie lub wczesniej jak dasz mu popalic heh

Opublikowano
śmiało ,wymieniaj co 15tys oczywiscie lub wczesniej jak dasz mu popalic heh

castrola to bym wymieniał raczej co 10 max 12 tysi :)

Opublikowano

lepiej po 7 tkm

Opublikowano

panowie

w sytuacji kryzysowej, gdyby nie można było kupić takiego samego produktu, czy do Amsoil 5W-40 można dolać jakiś inny?

proszę o podpowiedź , nic o tym nie wiem ... :facepalm:

Opublikowano

Podobno można, pod warunkiem, że oliwa posiada te same normy i tą samą klase lepkości, w benzynie kiedyś przerabialiśmy temat, ale to była sytuacja kryzysowa w trasie więc nie było wyjścia.

Opublikowano

lepiej po 7 tkm

Tak czesto kolego devastation...?

U mnie wypadaloby to co 3 miesiace.

Dzieku Bogu póki co jezdze na oleju Quaker State. Półsyntetycznym De Luxe Synthetic 5W-40

I mysle ze moge go wymieniac co 6 m-cy albo 14 tys. kilometrow.

I chyba na razie przy nim zostane.

Opublikowano

Ja osobiście kupuje filtry Filtrona : powietrza i kabinowy węglowy.

Jako filtr do paliwa i oleju kupuje Mann'a.

Panowie dam ciekawą historią ku przestrodze... ;)

Znajomy był rok temu na praktykach w ASO Seata w Rzeszowie

Facet przyjechał na wymianę oleju, serwisant spuścił olej, poszedł po nowy i skazał pójść zapłacić.

Gdy właściciel auta poszedł uregulować rachunek to serwisant wlał z powrotem stary olej...

Jak to usłyszałem to włosy stanęły mi dęba... Przecież to ASO...

Opublikowano

Panowie dam ciekawą historią ku przestrodze... ;)

Znajomy był rok temu na praktykach w ASO Seata w Rzeszowie

Facet przyjechał na wymianę oleju, serwisant spuścił olej, poszedł po nowy i skazał pójść zapłacić.

Gdy właściciel auta poszedł uregulować rachunek to serwisant wlał z powrotem stary olej...

Jak to usłyszałem to włosy stanęły mi dęba... Przecież to ASO...

Kolego cabanmat, z całym szacunkiem. :hi:

Ale albo Ty albo kolega nigdy nie byliscie w ASO.

Rachunku nigdy nie płaci sie przed zakonczeniem czynnosci wykonywnych przez mechanika.

Oraz pobrany olej czy tez jakas inna czesc jest wpisywana na fakturze-rachunku. I to musi zgadzac sie z magazynowym WZ.

Poza tym nie przypominam sobie osobiscie (bedac w ASO) abym mogł byc na stanowisku naprawczym (hala)

No chyba ze w ASO Seat jest inaczej.

Poza tym mechanik który spusciłby olej z diesla (zakładam ze to był diesel) i wlał go tam spowrotem... to musiałby byc szalony.

Osobiscie nie przepadam za ASO, zeby nie było.

Pozdrawiam

Opublikowano

Panowie, na forum widziałem fajny filmik pokazujący test 3 świec żarowych : BERU, NGK i jeszcze jakaś firma.

Gdzie mogę to znaleźć ?

Mój post oczywiście do usunięcia ;)

PS. Nigdy nie byłem w ASO, sam osobiście tam nie miałem praktyk :hi:

Opublikowano
Panowie, na forum widziałem fajny filmik pokazujący test 3 świec żarowych : BERU, NGK i jeszcze jakaś firma.

Gdzie mogę to znaleźć ?

Mój post oczywiście do usunięcia ;)

PS. Nigdy nie byłem w ASO, sam osobiście tam nie miałem praktyk :hi:

Jest na You Tube poszukaj

Opublikowano

Ale skąd mamy pewność że nie skierowano większego natężenia prądu na świece BERU

Opublikowano
Ja osobiście kupuje filtry Filtrona : powietrza i kabinowy węglowy.

Jako filtr do paliwa i oleju kupuje Mann'a.

Panowie dam ciekawą historią ku przestrodze... ;)

Znajomy był rok temu na praktykach w ASO Seata w Rzeszowie

Facet przyjechał na wymianę oleju, serwisant spuścił olej, poszedł po nowy i skazał pójść zapłacić.

Gdy właściciel auta poszedł uregulować rachunek to serwisant wlał z powrotem stary olej...

Jak to usłyszałem to włosy stanęły mi dęba... Przecież to ASO...

też nie za bardzo chce mi się wierzyć w tą historię ponieważ seat ma poważne kłopoty i raczej musi trzymać poziom usług. W ostatnim miesiącu sprzedali tylko 1 nową sztuke z salonu w polsce. Mówili w tok fm w programie motoryzacyjnym.

Opublikowano
panowie

w sytuacji kryzysowej, gdyby nie można było kupić takiego samego produktu, czy do Amsoil 5W-40 można dolać jakiś inny?

proszę o podpowiedź , nic o tym nie wiem ... :facepalm:

jak sprawuje sie amsolin jak motor cyka??

Opublikowano

Panowie przeczytałem pare stron ale nie mam zamiaru czytać 200 stron.... Szykuje sie u mnie wymiana oleju w zakupionym na jesien A4 B8 2.0 TDI. Z tego co widzę Castrola polecanego przez Audi nikt zbytnio nie chwali, wiec co najlepiej - MOTUL SPECIFIC VW 507.00 ?? Dodam że nie mam pojęcia jaki olej lał poprzedni własciciel ale skoro był serwisowany w Audi to domyśląłm się że Castrol....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.