Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

normę musi spełniać 505.00, a jakie najbardziej oleje spełniają taką normę i są dobre

Post pierwszy do przeczytania

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Hej koledzy

Czy ktoś kupował oliwę Motul w www.motul.krakow.pl ?

Polecacie sklep? Oliwa oryginalna?

Ewentualnie jakiś inny sklep w Krakowie z olejami Motul?

Pozrawiam

Opublikowano

Kup u kolegi Dzika na forum/ Wszyscy polecają :)

Opublikowano

U Dzika zawsze biorę i polecam w 100%, ale potrzebuje na dzisiaj dlatego pytam o ten sklepik bo mógłbym osobiście podjechać :)

Opublikowano

mysle ze mozesz smialo jechac.

wysłane z prodiża

Opublikowano

a to sorki nie wiedzałem :)

Opublikowano

Motul.kraków.pl - jak najbardziej bezpieczne źródło. Z Maćkiem znam się od dobrych 6 lat i zakupy motula u niego można robić w ciemno.

Opublikowano

Mam pytanie odnośnie oleju. Aktualnie jeżdzę na motul specific 5w30. Mam 2.0tdi po programie i przy dłuższej jeździe pod dużym obciążeniem temperatura oleju podchodzi do 115-120st. Mechanik zasugerował ze bedzie wskazane zalać specific 5w40 C3 z uwagi na wyższa temperaturę zerwania filmu olejowego.czy ktoś sie wypowie na ten temat? Silnik oczywiście z dpf.

Dzięki za odpowiedz.

Opublikowano

to wcale nie jest wysoka temp oleju

wysłane z prodiża

Opublikowano

Normalna temperatura pracy oliwy choc watpie aby przy takich temperaturach powietrza jakie mamy teraz.

raczej podejrzewam uszkodzenie czujnika w misce

Opublikowano

Tomek przy jeździe 170 i więcej to osiągnie taką temperaturę ale to żaden dramat.

dpf jeszcze siedzi ?

temperatura nie jest wysoka. Jeśli autko wyłącznie po programie to latać i się nie przejmować.

Względnie możesz zaszaleć i wrzucić 300v 5W30 lub 5W40 i porównać jak na nim będzie sprawa wyglądała.

Opublikowano

Ja nie pisze ze to dramat tylko malo prawdopodobne aby diesel przy tej porze roku i temperaturze zewnetrznej osiagal taka temperature oleju.

Dzisiaj bylem w 3-miescie i miejscami lecialem pod 180 czasami i 200 ale 120 stopni zegar mi nie pokazał.

i to w turbobenzynie a nie w tdiku

Opublikowano

120 stopni było podczas ciągłej jazdy miedzy 220 a 240 przez powiedzmy 100km w temperaturze ok 20 stopni.

Czujnik napewno nie jest uszkodzony.

Nie znam kart parametrów i poprostu sie zastanawiam jakie sa zakresy temperaturowe dla tych olejów.

Na zimę wezmę 5w30 a czy na lato cos zmieniać na 40?

Opublikowano

Jeżeli jeździsz często tak jak piszesz to śmiało wlewaj 5W40 , zawsze bezpieczniej dla silnika będzie.

Opublikowano

czasem wyskakujemy na A4 przegonić auta(oczywiście nocą). na zimę raczej zostanie 5w30 ale na lato chyba w takim razie wleje 5w40.

Olej zmieniam 4 razy w roku także to chyba nie bedzie zła opcja ze zmiana oleju sezonowo?

Opublikowano

oczywiscie ze jest do dobra opcja.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Witam dziś wymieniałem olej,dałem mechanikowi i poszedłem do domu.


Miałem zalany olej quarz 5w40,sam zakupiłem Motul specyfic 5w30 miał być 40 ale gość mi taki dostarczył i juz nie chciałem odsyłać normy spełnia takie same.I teraz pytanie gdy poszedłem do niego powiedział że wymienione i oddał mi olej z którego zostało 1,5L a niby miało wejść 4,5-4,8L i obawiam się ze zmieszał mi 40 z 30 ponieważ wysysał olej a nie spuszczał?


Poradźcie coś?


Co sadzicie?


To moja 1 wymiana ,ile oleju w ogóle wchodzi bo rożnie pisza?


Edytowane przez PITERC

Opublikowano

Jak odessał olej z podstawy filtra oleju to 4.7-4.8l

Opublikowano

Jak odessał olej z podstawy filtra oleju to 4.7-4.8l

No i teraz pytanie przed chwilą wyczytałem ze producent podaje 4l to jakim cudem 4,7 -4,8l ?

kolega z tego forum też napisał ze 4l

A i mam silnik 1.9tdi awx 131ps

Edytowane przez PITERC

Opublikowano

4L wchodzi. tyle tez podaja dobierarki olejow.

wysłane z prodiża

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.