Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie muszę zmienić olej i chciałem kupić motul 5w40 tak jak jest zamieszczone n początku w tym pośćie dodam że moje auto to audi a4 1.9 tdi 90km silnik 1z z 95r i nie mam pojecia pojęcia na jakim oleju silnik wczesniej latał jednak chiałem zalać go własnie 5w40 lecz spotkałem sie z opiniami w sklepie ze jak nie wiem na czym latal wczesniej to najpierw mam zlac 10w40 a wiec juz sam nie wiem. I tu pytanie czym mam go w końcu zalać 5w40 czy 10w40 Panowie zdaje se na was

POZDRAWIAM

Zawsze 5W-40 i najlepiej pełen syntetyk.

Bez względu na czym jeździł przedtem.

Wynika to z tego, iż te oleje mają wyższą lepkość niż jakiekolwiek oleje mineralne czy półsyntetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zadnego plukania gownami. od razu syntetyk, przeciez zamiast plukac mozesz wczesniej wymienic olej

Ja tylko piszę jak niektórzy ludzie z forum robili, aczkolwiek ja i tak od razu polecam syntetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a olej MIDLAND 5W40?ma zamiar tym zalać?

nie znam :hi:

Midland :good: to bardzo dobre oleje sa w 100% syntetyczne , lecz są trudno dostępne i przez to mało popularne. Produkowane w szwajcarji.

Nie polecam natomiast Mobila 1 esp 5w30. Właśnie ostatnio jeżdżąc na tym oleju padł silnik przy przebiegu 140 kkm co prawda nie w audi ,ale w mercedesie. Olej z pewnego źródła , żeby nie było domysłów , że lałem podróbke.Także ja się przesiadam z tego oleju który mam jeszcze zalany w Audi na razie na Motula 5w30 504/507 ,ale też na krótko bo też nie ma za specjalnie dobrych parametrów. Są oleje dużo lepsze.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a olej MIDLAND 5W40?ma zamiar tym zalać?

nie znam :hi:

Midland :good: to bardzo dobre oleje sa w 100% syntetyczne , lecz są trudno dostępne i przez to mało popularne. Produkowane w szwajcarji.

Nie polecam natomiast Mobila 1 esp 5w30. Właśnie ostatnio jeżdżąc na tym oleju padł silnik przy przebiegu 140 kkm co prawda nie w audi ,ale w mercedesie. Olej z pewnego źródła , żeby nie było domysłów , że lałem podróbke.Także ja się przesiadam z tego oleju który mam jeszcze zalany w Audi na razie na Motula 5w30 504/507 ,ale też na krótko bo też nie ma za specjalnie dobrych parametrów. Są oleje dużo lepsze.......

podaj jakis duzo lepszy olej bo mnie zaciekawiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako 2 auto posiadam Passata 1.9TDI 90km 1Z 1995r niestety jest zalany olejem mineralnym chce go koniecznie wymienić więc lepiej wlać do niego półsyntetyk czy pełen syntetyk ?? prosze o porade gdyż jestem w duzym zakłopotaniu :embarrassed: z góry dziękuje za odpowiedz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako 2 auto posiadam Passata 1.9TDI 90km 1Z 1995r niestety jest zalany olejem mineralnym chce go koniecznie wymienić więc lepiej wlać do niego półsyntetyk czy pełen syntetyk ?? prosze o porade gdyż jestem w duzym zakłopotaniu :embarrassed: z góry dziękuje za odpowiedz :hi:

spokojnie możesz zalać syntetykiem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma znaczenia ze auto ma najechane niewiadomo ile tyśiecy kilometrów i ze jest z 1995r?? wszyscy zalecaja półsyntetyk :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma znaczenia ze auto ma najechane niewiadomo ile tyśiecy kilometrów i ze jest z 1995r?? wszyscy zalecaja półsyntetyk :sick3:

Na górze masz napisane:

oleje syntetyczne można stosować bez względu na przebieg pojazdu oraz na jakim oleju silnik eksploatowany był wcześniej, bez ryzyka rozszczelnień

Tak więc lej śmiało ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z postu kilka stron wcześniej:

"Koledzy i ja się zwracam z prośba jaki wlać olej?????

Autko A4 1.9 TDI 2003 131 Ps silnik ma oznaczenie AWX Przebieg około 210.000(135.000 mil)

-samochód miał lany ostatnio olej 5w-30

- wcześniej jakiś meches wlał 10w-40

Teraz niestety muszę wymienić uszczelki bo zaczął przeciekać

Dlatego zwracam się z gorącą prośba jaki olej wlać????

Z góry dziękuję za pomoc"

Tak więc sprawa nie jest taka prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż boje sie pomyśleć mam wlany mineralny , niestety dolalem gdzieś 800ml półsyntetyka a teraz mam wlać syntetyk do 15 letniego auta z niewiadomo jakim przebiegiem ciekawe jak skonczy sie moja historia :mysli: myśle o oleju castrol magnatec diesel 5w40 albo 10w40 diesel żeby tylko mi się silnik nie rozczelnił... :disgust:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum radzi: zacznij od przeczytania pierwszego postu.

Uwielbiam te bajki o rozszczelnionym silniku :polew:

Ludzie wierzą w nie tak jak małe dzieci w św. Mikołaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to ja juz sie pogubilem troche ;p...Musze niedlugo wymienic olej i Kupilem olej Motul VW 505.01 do 1,9 TDI AVF,teraz mam zalany olej Agip 7004 5W40.Czy moge lac smialo Motula na wymianie,czy jakos sie to bedzie koligowac,jak napisal kolega wyzej ze norma zostala zmieniona od 2005 roku?? Aha i jak nie wleję clean Motula,przed wymiana , to czy cos sie stanie.... sorki,ale troche zielony jestem ;p.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej śmiało Motula bo Twojego silnika musi być właśnie olej z normą 505.01 a płukać silnika nie musisz chyba że dodatkowo chcesz mu zafundować takie mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z postu kilka stron wcześniej:

"Koledzy i ja się zwracam z prośba jaki wlać olej?????

Autko A4 1.9 TDI 2003 131 Ps silnik ma oznaczenie AWX Przebieg około 210.000(135.000 mil)

-samochód miał lany ostatnio olej 5w-30

- wcześniej jakiś meches wlał 10w-40

Teraz niestety muszę wymienić uszczelki bo zaczął przeciekać

Dlatego zwracam się z gorącą prośba jaki olej wlać????

Z góry dziękuję za pomoc"

Tak więc sprawa nie jest taka prosta.

1. sadze ze przed sprzedaza do silnika byl wlany jakis zageszczacz zapewne zeby nie bylo wyciekow. pozniej silnik zostal umyty.

2. w przypadku silnika z PD za duzo wyboru nie masz w zakresie wyboru olejow. 10w40 w silnikach z PD.... szkoda gadac.

3. nawet jezeli silnik sie rozszczelni to, lepiej wymienic uszczelniacze walu? czy turbine, z pompowtryskami?

4. specjalne oleje do PD do nie tylko marowanie pompowtryskow, rowniez mniejsza liczba osadow w komorze spalania.

[br]Dopisany: 05 Październik 2010, 10:05_________________________________________________

Forum radzi: zacznij od przeczytania pierwszego postu.

Uwielbiam te bajki o rozszczelnionym silniku :polew:

Ludzie wierzą w nie tak jak małe dzieci w św. Mikołaja.

jak do tej pory zaden ze znanych mi silnikow nie zaczal przeciekac po przesiadce na syntetyk, znam motor z przebiegiem 400.00o ktory po mineralu bez zadnych czarow-marow, odczyniania i roznych tego typu dzialan, jezdzi aktualnie (40.ooo km)na sytetyku.

nic nie cieknie, chyba ze wlasciciel uzupelniajac olej nie trafi do wlewu oleju. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...