Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc jakiś 5W40 nie myślałem w tym momencie o Mobilu , chyba że jesteś tak wierny tej marce i chcesz przy niej pozostać. Swoja drogą pojawiają już się oleje Mobil 1 5w50 w oparciu o ST, także Mobil chyba w tym kierunku idzie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie a podpowie mi któryś z was czy jak mam wlany Mibil 2000 diesel 10w40 semi synthetic i wymieniłbym go na Mobil Turbo Diesel 0W40 Fully synthetic to może się coś złego stać??

Nie do końca rozumuje w tych olejach :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a podpowie mi któryś z was czy jak mam wlany Mibil 2000 diesel 10w40 semi synthetic i wymieniłbym go na Mobil Turbo Diesel 0W40 Fully synthetic to może się coś złego stać??

Nie do końca rozumuje w tych olejach :confused4:

Zmień na MOTUL 8100 X-cess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się nic nie stanie z uszczelkami itp??

Nie wiem na jakim jeździł przed Mobilem, ale wtedy miał lekkie wycieki przy rurce doprowadzającej olej do turbiny po zalaniu Mobila wycieku już nie było

Dodam że olej wlałem jakieś 15tys temu i jeszcze nic nie dolewałem, a na miarce jest w okolicach minimum

Boje się że jak wleje coś innego to znów zacznie lecieć

Znalazłem coś takiego, cena jest ok?? http://allegro.pl/motul-8100-x-cess-5w-40-5l-poznan-fv-i1283471571.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się nic nie stanie z uszczelkami itp??

Nie wiem na jakim jeździł przed Mobilem, ale wtedy miał lekkie wycieki przy rurce doprowadzającej olej do turbiny po zalaniu Mobila wycieku już nie było

Dodam że olej wlałem jakieś 15tys temu i jeszcze nic nie dolewałem, a na miarce jest w okolicach minimum

Boje się że jak wleje coś innego to znów zacznie lecieć

Znalazłem coś takiego, cena jest ok?? http://allegro.pl/motul-8100-x-cess-5w-40-5l-poznan-fv-i1283471571.html

nic sie nie stanie chyba ze ktos dolewal wczensiej DOKTORA do oleju to po wymianie wycieki moga powrocic normlanie te auta sa na tyle szczelne ze nie ma zadnego problemu z wyciekami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu taki test olejów półsyntetycznych

A tu w sumie wszystko podsumowane co jest u nas na wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie "testu" przy -20.

Wzrokowo wydaje mi sie ze Motul wyglądał na najgęściejszy :kox:

dobrze Ci sie wydawało, tyle szkoda ze nie zrobili tego testu na 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu taki test olejów półsyntetycznych

A tu w sumie wszystko podsumowane co jest u nas na wątku

pierwszy test :kox::decayed:

druga prezentacja, czulem sie jak blondynka ktora staraja sie przekonac ze vizir to nr 1 w europie. oczywiscie z wszystkim co wygloszono sie mozna zgodzic, tyle ze forma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ostatnio zrobił test. Wynajmuje auta (z silnikami TDI na pompie) i wszystkie zalewa mineralnym lotosem. Rekordzista przejechał pół miliona kilometrów (na lotosie). Nic w silniku nie padło. Długo się zastanawiałem czy to napisać, bo i tak nikt nie uwierzy. Auta jeżdżą do Niemiec i z powrotem. W zasadzie non stop. Jest jedno ale: zmienia co 10 tys.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mówisz że można zmieniać?? i najlepiej na 5W40? to nic nie będzie przeszkadzać ze teraz jest pół synt. 10w40?

Pytam dla pewności :wink4:

I co ile km trzeba taki olej zmieniać? częściej/rzadziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ostatnio zrobił test. Wynajmuje auta (z silnikami TDI na pompie) i wszystkie zalewa mineralnym lotosem. Rekordzista przejechał pół miliona kilometrów (na lotosie). Nic w silniku nie padło. Długo się zastanawiałem czy to napisać, bo i tak nikt nie uwierzy. Auta jeżdżą do Niemiec i z powrotem. W zasadzie non stop. Jest jedno ale: zmienia co 10 tys.!

jakie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kurcze sam nie wiem co robić, mam na budziku 260 000km, aktualnie zalany Mobil 1 Turbo diesel 10W40, na jaki zmienić? zauważyłem w dolocie olej i się zastanawiam :mysli:

ludzie przecież na filmiku jasno powiedzieli, w pierwszym poscie pisze wszystko, na stronie 15tej jest napisane to o co pytasz, na stronie 23 pewnie jest to samo opisane, na 80tej którejś tez jest odpowiedź czy mozna przejsć na fullsyntetyk z półsyntetyka i co najlesze na poprzedniej stronie też o tym pisze :wallbash: :wallbash:

Proponuje napisac duzymi literami w pierwszym wątku hasło ze mozna przechodzic na pełnysyntetyk stosujac wczesniej inny olej

w tym drugim filmiku nie chodzi o to ze moblil jest najlepszy tylko wrzuciłem go po to bo w nim są zawrte wszystkie zadawane tutaj pytania, i tresć filmiku zgadza sie z treścia tego wątku, jedynie sposób przedstawienia przez te blondynki jest troche nie na miejscu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 i Passaty 1.9 TDi na VP37.

tak myslalem, te silniki ciezko zabic czymkolwiek... jakkolwiek czestsza wymiana robi swoje :naughty:[br]Dopisany: 27 Październik 2010, 07:45_________________________________________________

sorry ale oni wszyscy w tym filmie wygladaja jak wzieci z ulicy albo lekko cofnieci :shocked:

niestesty wielokrotnie zadawanie tych samych pytan w watku, akurat ustawia pytajacych, w rzedzie odbiorcow tego spota :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zakupiłem a4 z przebiegiem 192 000, poprzedni właściciel lał castrol magnatec disel 10W40.

Do tego wszystkiego zauważyłem wycieki oleju , prawdopodobnie z turbiny.

Też mam lać motula specific 505.01 5W40?

Czy może coś innego?

Tez Lać.

zalałem w końcu castro edge turbo diesel 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...