Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taaaa...
Tak na marginesie - przecież u góry wyrażnie pisze Octavia CLub Polska a taki znak " " oznacza cytat. :naughty:

Dziwi mnie to, że nie komentujecie tego co zostało napisane .

Chyba, że nie ma co dodawać w tym temacie...to wtedy pozostaje czepianie się cytatów :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek nie raz , bo jest ciekawy ... bardzo chwalonym olejem przez autora powyższego cytatu jest Liqui Moly i Fuchs :gwizdanie: :wink4: ... polecam lekturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...
żeby skopiować, trzeba było najpierw to napisać.

Założę się że pisał to przez więcej niż te 30 minut i co najważniejsze musiał wiedzieć co pisze.

Tak na marginesie - przecież u góry wyrażnie pisze Octavia CLub Polska a taki znak " " oznacza cytat.

Dziwi mnie to, że nie komentujecie tego co zostało napisane i nie wniesiecie ciekawszych informacji do wątku.

Chyba, że nie ma co dodawać w tym temacie...to wtedy pozostaje czepianie się cytatów :gwizdanie:

Jak widzicie Panowie na ich forum nikt sie nie ma obiekcji przed zalaniem full syntetyka czy też nowoczesnego HC - liczą się parametry oleju i to w jakich warunkach dany olej bedzie stosowany w pojeździe. Jak widać nie mają też obiekcji przed zalaniem silników olejem innym niż Motul czy też Castrol.

daj spokoj. widac, ze nie przejrzales nawet 2 str tegoz watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o oleju:

http://allegro.pl/oryginalny-olej-silnikowy-vw-audi-sae-5w-40-505-01-i1719421512.html

ORYGINALNY olej silnikowy

SPECIAL PLUS

VW AUDI SEAT SKODA

SAE 5W-40

opakowanie 1 litr. Sprzedawca to mój dobry kolega bierze wszystko z Poznania od Kulczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jako nowy na forum

wiem że w 2,5 tdi jest problem wałków rozrządu a poprzedni użytkownik zalewał auto 10w40 castrol, za 2 tyś km mam wymiane co robić i zostać przy 10w40 np \. mobil, valvo czy można zapodać jakiś 5w40 albo 10w60 żeby wałki miały lżej ? auto ma 239 tyś

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki olej do Audi A3 silnik ALH 90KM rocznik 2000? Pewnie pełny syntetyk ale nie wiem czy silnik ma pompe rozdzielaczową czy pompowtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do ptania co prawda ja mam 1z ale tez zbliza sie zmiana przebieg 283 000 i zastanawiam sie czy zostac przy 10 w 40 czy lepiej 5 w 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki olej do Audi A3 silnik ALH 90KM rocznik 2000? Pewnie pełny syntetyk ale nie wiem czy silnik ma pompe rozdzielaczową czy pompowtryski

Pompowtryski w [A4 B5] to [AJM] i [ATJ] ... 115 PS :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki olej do Audi A3 silnik ALH 90KM rocznik 2000? Pewnie pełny syntetyk ale nie wiem czy silnik ma pompe rozdzielaczową czy pompowtryski

Pompowtryski w [A4 B5] to [AJM] i [ATJ] ... 115 PS :wink4:

Dlaczego Ty mi piszesz o A4 skoro ja się pytam o A3 :decayed: może inaczej jaką normę olejową ma silnik ALH :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Ty mi piszesz o A4 skoro ja się pytam o A3 :decayed: może inaczej jaką normę olejową ma silnik ALH :wink4:

Tak czy inaczej nie masz PD :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o oleju:

http://allegro.pl/oryginalny-olej-silnikowy-vw-audi-sae-5w-40-505-01-i1719421512.html

ORYGINALNY olej silnikowy

SPECIAL PLUS

VW AUDI SEAT SKODA

SAE 5W-40

opakowanie 1 litr. Sprzedawca to mój dobry kolega bierze wszystko z Poznania od Kulczyka.

Pewnie Castrol - czyli nic specjalnego

Witam serdecznie jako nowy na forum

wiem że w 2,5 tdi jest problem wałków rozrządu a poprzedni użytkownik zalewał auto 10w40 castrol, za 2 tyś km mam wymiane co robić i zostać przy 10w40 np \. mobil, valvo czy można zapodać jakiś 5w40 albo 10w60 żeby wałki miały lżej ? auto ma 239 tyś

pozdrawiam

Zalej X-cess 5W-40 - ma duży TBN i bdb umyje silnik. Nie bój sie syntetyka.

dołączam sie do ptania co prawda ja mam 1z ale tez zbliza sie zmiana przebieg 283 000 i zastanawiam sie czy zostac przy 10 w 40 czy lepiej 5 w 40

jw 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. leję teraz Specyfica 505.01 ale zamierzam się przerzucić na takie coś

http://allegro.pl/fuchs-titan-gt1-5w-40-4l-pompowtryski-i1728982691.html

co o tym powiecie?

http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1152 :wink4:

Podobno b.dobre oleje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno a na pewno bardzo dobre oleje. Śmiało można zalewać bez najmniejszych obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno a na pewno bardzo dobre oleje. Śmiało można zalewać bez najmniejszych obaw.

Byle nie Fuchs rozlewany w Gliwicach - odstaje jakością od niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...