Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli prosty wybór oryginalny Motul 5W-40, wymiana co 10-15 tys. km i wszystko.

Ale przyznam, że i ja miałem okres fascynacji próbowaniem i co wymiana to inny olej.

Fajna sprawa z tym testowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy potrzebuje porady. do tej pory leje mobil 2000 10W40 i zastanawiam sie nad zmiana na motul 8100 X-cess 5W40. czy to dobry pomysł? mam przejechane 315000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plukanka i xcess:thumbup:

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym sie go płuka? co by sie stalo jakbym nie wyplukal?

---------- Post dopisany at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany at 19:44 ----------

i jak wyplukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą oleju zalewasz do silnika "płukankę" np. "motul clean engine". Silnik musi mieć temp. roboczą. Auto chodzi na wolnych obrotach 10-15 min. Następnie spuszczasz stary olej i zalewasz nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli płukanka jest wskazana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeżdziłes na jakimś Szajstrolu albo podobnym g....ie

to jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po mobilu napewno musze zrobić,dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam bardzo duży problem:

Posiadam audi a4 b6 2.5tdi 180ps quattro

jestem po wymianie silnika bo we wcześniejszym zatarły mi się wałki.

Do tego starego (zatartego) silnika lałem olej castrol magnatec 10w-40 b4 - tak jest napisane na opakowaniu (wcześniejszy właściciel lał ten olej przez 3 lata)

obecnie mam silnik od audi a6 2.5tdi 180ps i kompletnie nie mam pojęcia jaki olej kupić ponoć wcześniejszy olej który lałem do auta jest zły (castrol magnatec 10w-40 b4) do 2.5tdi jak wchodzę na strony z doborem oleju to wychodzi mi wszędzie np. CASTROL EDGE 5W-30 (u każdego producenta jest to 5w-30) a na forum jest napisane 5W40 i juz naprawdę zgłupiałem i nie wiem co mam robić Proszę o Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam bardzo duży problem:

Posiadam audi a4 b6 2.5tdi 180ps quattro

jestem po wymianie silnika bo we wcześniejszym zatarły mi się wałki.

Do tego starego (zatartego) silnika lałem olej castrol magnatec 10w-40 b4 - tak jest napisane na opakowaniu (wcześniejszy właściciel lał ten olej przez 3 lata)

obecnie mam silnik od audi a6 2.5tdi 180ps i kompletnie nie mam pojęcia jaki olej kupić ponoć wcześniejszy olej który lałem do auta jest zły (castrol magnatec 10w-40 b4) do 2.5tdi jak wchodzę na strony z doborem oleju to wychodzi mi wszędzie np. CASTROL EDGE 5W-30 (u każdego producenta jest to 5w-30) a na forum jest napisane 5W40 i juz naprawdę zgłupiałem i nie wiem co mam robić Proszę o Pomoc

jeden i drugi będzie dobry czyli 5w-40 i 5w-30 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się włąsnie zastanawiam czy zmieniac tego castrola na motula czy na LM? i czy zalac plukanke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się włąsnie zastanawiam czy zmieniac tego castrola na motula czy na LM? i czy zalac plukanke?

Zmieniaj na motula np. specyfic 505.01 5w40. Teraz jednak wlałem motul 8100 x-clean c3 5w40 i mam wrażenie, że silnik pracuje ciszej w porównaniu do specyfica... Do tego zrób płukankę - zalej przed wymianą motul clean engine.

PS: wystarczyło poczytać kilka postów/stron wcześniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się włąsnie zastanawiam czy zmieniac tego castrola na motula czy na LM? i czy zalac plukanke?

A moim zdaniem jest najlepszy LIQUI MOLY TOP TEC 4100 jak jeździłeś na syntetyku to nie musisz stosować płukanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie oznaczenie silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Kolego :) rozwiązałeś mój problem :)

Widzę że wszyscy polecają olej MOTUL wiec wypada zakupić taki zestaw do siebie plus tą płukankę :)

a wiec do silnika 2.5tdi 180ps -" MOTUL 8100 x-cess 5w40 " lub "MOTUL 8100 X-clean+ 5W-30" plus płukanka Motul Clean Engine

Proszę jeszcze o potwierdzenie osób mające pojęcie :)

I polecenie sklepu ewentualnie osoby z allegro która dysponuję owymi produktami bo z tego co słyszałem to jest wiele podrób tego oleju na allegro:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...