Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Znacie moze ten olej?? Castrol EDGE 5W-30 Next generation Longlife 2 & 3.

Zastanawiam sie czy go nie zalac teraz przy wymianie.

Znalazlem go na allegro, Kolega od nich zamawia i jest zadowolony .

http://allegro.pl/item528616999_olej_castrol_edge_longlife_5w_30_butelka_1l_oryg.html

Pozdrowionka

bardzo dobry olej. jeździłem na nim - jednak wymiana tylko w trybie co 15.ooo km

oczywiscie o ile zakupimy oryginalny a nie podróbke [br]Dopisany: 25 Styczeń 2009, 10:18_________________________________________________

5W30 spełnia wszelkie normy do PD ale 5W40 Mobil Syst S Special V spełnia norme 505.01 do PD :wink4:

czyli który właściwszy? te 30 a 40 ma duże znaczenie?

oleje różnia sie normami.

  • 5w30 to oleje z grupy longlife, i sa to 100% oleje syntetyczne teoretycznie mozna wydluzyc okres wymiany do
    30.000 km (o ile nasz pojazd jest do tego typu trybu serwisowania przygotowany)
  • 5w40 to oleje z tradycyjnym okresem wymiany co 15.ooo km i z wyjatkiem motul specific 5w40 505.01 sa
    olejami hydrocrakowanymi

[br]Dopisany: 25 Styczeń 2009, 10:43_________________________________________________

Witam

Czy można silnik z PD zalać olejem Mobil super synt 5w50?

nie powinien byc ten olej stosowany do silnikow z PD, od razu nic sie nie stanie, sadze ze wymierne problemy pojawia sie po przebiegach rzedu 50-100 kkm

oczywiscie - wszystko mozna, mozesz zalac nawet wodę. to twoja decyzja.

Ok producent dużo rzczy zaleca i co robi sie zgodnie z jego zaleceniami?

Wole czasami tych mechaników z ubiegłej epoki posłuchać niż ludzi z serwisu. Co niby miało by sie stać w PD jak sie leje dobre paliwo, przeciez sie nie zatrą bo właściwości smarujące ma lebsze, lebsza lebkośc i temp płynięcia.

zaleca stosowac do napedu silnika diesla - olej napedowy i takowy stosuje

zaleca wymieniac olej i fitry w odpowiednich terminach - wymieniam. a ty rozumiem nie?

oleje do PD posiadaja dodatki poprawiające smarowanie, PD sa smarowane tylko od zewnatrz - sterowanie przez walek - PD, chodzi o zuzycie zarowno walka jak i PD.

dodatki zapewniaja rowniez mnia ilosc nagarow w procesie spalania ktora odklada w komorze spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bede niedlugo wymienial olej i mam pytanie o SPECYFIKACJE jaka??

Przebieg 162 tysie, auto sprowadzone z DE, rocznik 2006,

505 czy 507?? jakie SAE??

To moje 1 auto ale 15 tysi z wymiana to troszke duzo?? tak mi sie wydaje

Pamietam ze tata zawsze co 8-10 wymiane robil czyli co roku wypadalo

Auto jak w podpisie

Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bede niedlugo wymienial olej i mam pytanie o SPECYFIKACJE jaka??

Przebieg 162 tysie, auto sprowadzone z DE, rocznik 2006,

505 czy 507?? jakie SAE??

To moje 1 auto ale 15 tysi z wymiana to troszke duzo?? tak mi sie wydaje

Pamietam ze tata zawsze co 8-10 wymiane robil czyli co roku wypadalo

Auto jak w podpisie

Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Proponuję 10000 km i jesteś pewien, że wszystko gra i buczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie macie ze możecie wymieniać olejek co 8-10 tyś,ja bym nie wyrobił chyba z kasą bo robię 1000-1300 km tygodniowo i wymieniam zawsze po 15-16 tyś.Przynajmniej w belgi większość nowszych aut robi taki przebieg tygodniowo i spotkałem się z większością właścicieli co wymieniają olejek co 20 tyś bo auto po przejechaniu od 170tys/km do 200tyś/km idzie do sprzedania a wiec twierdza ze jak coś się zacznie psuć to już nie będzie ich problem tylko nowego właściciela tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie macie ze możecie wymieniać olejek co 8-10 tyś,ja bym nie wyrobił chyba z kasą bo robię 1000-1300 km tygodniowo i wymieniam zawsze po 15-16 tyś.Przynajmniej w belgi większość nowszych aut robi taki przebieg tygodniowo i spotkałem się z większością właścicieli co wymieniają olejek co 20 tyś bo auto po przejechaniu od 170tys/km do 200tyś/km idzie do sprzedania a wiec twierdza ze jak coś się zacznie psuć to już nie będzie ich problem tylko nowego właściciela tak to wygląda.

co innego jest podejście, że nie szanuję bo będę sprzedawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie macie ze możecie wymieniać olejek co 8-10 tyś,ja bym nie wyrobił chyba z kasą bo robię 1000-1300 km tygodniowo i wymieniam zawsze po 15-16 tyś.Przynajmniej w belgi większość nowszych aut robi taki przebieg tygodniowo i spotkałem się z większością właścicieli co wymieniają olejek co 20 tyś bo auto po przejechaniu od 170tys/km do 200tyś/km idzie do sprzedania a wiec twierdza ze jak coś się zacznie psuć to już nie będzie ich problem tylko nowego właściciela tak to wygląda.

zapewe wlasnie tryb longlife

tyle ze ten pierwszy jest niewlasciwy - nie spelnia normy

jezdze na 5w30, silnik od zawsze byl eksploatowany na tym oleju i nie widze problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ten pierwszy jest niewlasciwy - nie spelnia normy

jezdze na 5w30, silnik od zawsze byl eksploatowany na tym oleju i nie widze problemow

[br]Dopisany: 26 Styczeń 2009, 16:33_________________________________________________sorki chodziło mi o ten olej http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/EUXXPLPVLMOMobilSyntSSpecialV5W40.asp

parametr 40 oznacza temp. 40 stopni celsjusza (temp otoczenia) teraz jeżdże na 5w30 i wydaje mi sie ze 40 powinien być lepszy?? a tez ma norme 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisaliscie o specyfikacji tj 505 czy 507

507 dostane tylko 5W30

W serwisie polecali 507 a tez mi sie wydaje ze powinien byc 5W40 tylko tu jest 505 :embarrassed:

:wallbash:

w podwieszonym poscie ,jest wyjaśnione- WOŁAMI -jeżeli posiadasz DPF, stosujesz tylko 507.00 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomału muszę wymienić oleju w mojej niuni, niestety nie mam pojęcia jaki był wcześniej olej zalany, żadnej kartki pod maską, nic nie wiem. Samochód ma już przejechane 260tys (AJM), co polecacie żebym zalał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomału muszę wymienić oleju w mojej niuni, niestety nie mam pojęcia jaki był wcześniej olej zalany, żadnej kartki pod maską, nic nie wiem. Samochód ma już przejechane 260tys (AJM), co polecacie żebym zalał?

kolego wszystko co spełnia normę 505.01, ja oczywiście polecam Motul Specific 5W40.

Ukłony.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego vienio

zalewaj tylko o specyfikacji 505.01

ja po zakupie zalałem 505.00 i do tego 10w40, przejechałem 15kkm i przesiadłem się (prawdopodobnie zpowrotem bo niemcy tylko taki leją a ja posłuchałem jakiegoś durnego sprzedawcy) na 5w40 catrol edge (505.01) nic się nie dzieje, a mam wrażenie, może subiektywne że silnik lżej pracuje, szczególnie gdy jest zimny w kabinie przy większych prędkościach też jakby ciszej. lej tylko te specjalne do pompowtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tutaj doalem ogloszenia goscia z forum vw ktory sprzedaje motula ale ktos usunal moj post bo pewnie zrobilem cos nie tak.

* ktoś, go przesunął do działu rabaty i promocje [Musashi] :cool1:

Dzis sprawdzalem stan oleju (motul) i przez 15 tys km zrobilem tylko raz mala dolewke i do teraz olej jest na niezmienionym poziomie.Wczesniej auto mialo castrola longzycie i oleju ubywalo z miski szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dzieki uprzejmosci (i drobna oplata :)) jednego z kolegow poznalem historie serwisowa swojej niuni i okazalo sie ze jezdzila na oleju Mobil 1 5w30 norma 504 00/507 00 http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLPVLMOMobil_1_ESP_Formula_5W-30.asp

Ja ja zalalem Motulem 505.01 i teraz wymiana.Zna ktos ten olej Mobila??Czy wrocic do niego czy kontynuowac Motula?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petro Canada

O takim oleju raczej nie słyszałem :mysli: ale wiem ze Petro Canada to największy kanadyjski koncern paliwowo-naftowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...