Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Musashi ja Cie czlowieku podziwiam i chyle czola za wyrozumialosc i cierpliwosc kurde w jakim sklepie lub u jakiego dilera ja kupujesz :evil:

viellecht sollte man dem ksiu85 auf deutsch schreiben? da kann er einfacher die Fakten überschauen und sich ein Bild davon machen was oben auf rot geschrieben worden ist!

Pewnie dlugo myslales nad odpowiedzia :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Musashi ja Cie czlowieku podziwiam i chyle czola za wyrozumialosc i cierpliwosc kurde w jakim sklepie lub u jakiego dilera ja kupujesz :evil:

viellecht sollte man dem ksiu85 auf deutsch schreiben? da kann er einfacher die Fakten überschauen und sich ein Bild davon machen was oben auf rot geschrieben worden ist!

Pewnie dlugo myslales nad odpowiedzia :polew:

kolego ksiu85 nie musze myslec zeby napisac cos akurat w tym jezyku znam polski niemiecki i ze 2 inne w ktorych potrafie sie porozumiewac jak rowniez czytac ze zrozumieniem

a ze duzo smigam po swiecie to sie to przydaje nie wiem jak innym ale mnie owszem moglbym na tym forum pisac w obcych jezykach ale podejrzewam ze najpierw by mi dal szefu watka kropa po drugie forum jest polskie ....

szefie :hi: sorry za OT ale nie moglem sie powstrzymac

a co do oleju skoro masz silnik po roku 2005 to u gory jasno jest napisane norma 50700 nawet szefu poleca oleje ktore spelniaja norme wiec o co pytac? co maja ci koledzy odpisac ze masz szczegolny silnik i trzeba "zloty" olej

rozumiem patania tego typu:

zczipowalem silnik przyrost mocy 40% jaki olej aby utrzymac lepkosc i przy duzych obciazeniach zapewnic prawidlowe smarowanie itp

wtedy sa to pytanie ktore sa specyficzne ido danego samochodu beda polecane takie a nie inne oleje i tu oczekuje sie jakis konkretnych odpowiedzi

zreszta szkoda mojego pisania bo jutro znow kolejny ksiu zada pytanie x1000000 ratunku mam 1,9 tdi jaki olej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 12 lat lałem do moich samochodów oleje Lotos 10W40 i brak jakichkolwiek problemów z turbiną. Moja pierwsza audi ma przebieg 550 tys i silnik nadal w bdb stanie aż tu nagle zonk używałem złego oleju. Jak to ma się do rzeczywistości :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 12 lat lałem do moich samochodów oleje Lotos 10W40 i brak jakichkolwiek problemów z turbiną. Moja pierwsza audi ma przebieg 550 tys i silnik nadal w bdb stanie aż tu nagle zonk używałem złego oleju. Jak to ma się do rzeczywistości :shocked:

to ze nie bylo zle, nie znaczy ze nie mogloby byc lepiej.

wszystko zalezy jak eksploatujesz pojazd.jezeli jezdzisz jak babcia to wymogi jakosci stosowanego oleju sa mniejsze niz gdy ktos intensywnie wykorzystuje parametry silnika, czy posiada auto po modfikacjach.

BTW jaki miales silnik w audi? 1Z?

poza tym popraw profil, w B7 nie wystepuja AVFy, :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi ja Cie czlowieku podziwiam i chyle czola za wyrozumialosc i cierpliwosc kurde w jakim sklepie lub u jakiego dilera ja kupujesz :evil:

viellecht sollte man dem ksiu85 auf deutsch schreiben? da kann er einfacher die Fakten überschauen und sich ein Bild davon machen was oben auf rot geschrieben worden ist!

Pewnie dlugo myslales nad odpowiedzia :polew:

kolego ksiu85 nie musze myslec zeby napisac cos akurat w tym jezyku znam polski niemiecki i ze 2 inne w ktorych potrafie sie porozumiewac jak rowniez czytac ze zrozumieniem

a ze duzo smigam po swiecie to sie to przydaje nie wiem jak innym ale mnie owszem moglbym na tym forum pisac w obcych jezykach ale podejrzewam ze najpierw by mi dal szefu watka kropa po drugie forum jest polskie ....

szefie :hi: sorry za OT ale nie moglem sie powstrzymac

a co do oleju skoro masz silnik po roku 2005 to u gory jasno jest napisane norma 50700 nawet szefu poleca oleje ktore spelniaja norme wiec o co pytac? co maja ci koledzy odpisac ze masz szczegolny silnik i trzeba "zloty" olej

rozumiem patania tego typu:

zczipowalem silnik przyrost mocy 40% jaki olej aby utrzymac lepkosc i przy duzych obciazeniach zapewnic prawidlowe smarowanie itp

wtedy sa to pytanie ktore sa specyficzne ido danego samochodu beda polecane takie a nie inne oleje i tu oczekuje sie jakis konkretnych odpowiedzi

zreszta szkoda mojego pisania bo jutro znow kolejny ksiu zada pytanie x1000000 ratunku mam 1,9 tdi jaki olej

pozdrawiam

Lubię oglądać jak ludzie się popisują :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mogę zalać do mojego AWXa olej Mobil 1 ESP Formula 5W30? Waham się gdyż na stronie producenta znalazłem rekomendacje, w której widnieje takie coś co mi w pełni nie daje spokoju :gwizdanie: Cytuję:

"Wszystkie silniki VW z wyjątkiem silników z układem wtryskowym Unit-Injector / pompowtryskiwaczem TDI bez Longlife Service i bez DPF z lat 1999-2003 oraz R5/V10-TDi wcześniejsze niż modele roku 2006"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mogę zalać do mojego AWXa olej Mobil 1 ESP Formula 5W30?

nie, przeciez masz odpowiedz że nie jest to do PD-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mogę zalać do mojego AWXa olej Mobil 1 ESP Formula 5W30? Waham się gdyż na stronie producenta znalazłem rekomendacje, w której widnieje takie coś co mi w pełni nie daje spokoju :gwizdanie: Cytuję:

"Wszystkie silniki VW z wyjątkiem silników z układem wtryskowym Unit-Injector / pompowtryskiwaczem TDI bez Longlife Service i bez DPF z lat 1999-2003 oraz R5/V10-TDi wcześniejsze niż modele roku 2006"

Olej ten siostra używała w serwisowanej octavi z silnikiem AXR na pompo wtryskiwaczach i z naszych doświadczeń silnik bardzo go zużywał. Teraz jeździ na motulu 5W40 z normą 505,01 i jak na razie problemy ze zużyciem oleju ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mogę zalać do mojego AWXa olej Mobil 1 ESP Formula 5W30?

nie, przeciez masz odpowiedz że nie jest to do PD-ka

jak to nie do PD-ka, przeciez spelnia norme 507.00 :decayed:

tylko sensowniej uzyc olej z norma 505.01[br]Dopisany: 30 Styczeń 2011, 16:44_________________________________________________

Olej ten siostra używała w serwisowanej octavi z silnikiem AXR na pompo wtryskiwaczach i z naszych doświadczeń silnik bardzo go zużywał. Teraz jeździ na motulu 5W40 z normą 505,01 i jak na razie problemy ze zużyciem oleju ustały.

w temperaturze roboczej, ma mniejsza lepkosc niz oleje 5w40 stad większe zużycie. jego przewagą jest mniejsza zawartość popiołów po spaleniu, w mniejszym stopniu zanieczyszczająca olej oraz katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

"Wszystkie silniki VW z wyjątkiem silników z układem wtryskowym Unit-Injector / pompowtryskiwaczem TDI bez Longlife Service i bez DPF z lat 1999-2003 oraz R5/V10-TDi wcześniejsze niż modele roku 2006"

wiec po co to info ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

"Wszystkie silniki VW z wyjątkiem silników z układem wtryskowym Unit-Injector / pompowtryskiwaczem TDI bez Longlife Service i bez DPF z lat 1999-2003 oraz R5/V10-TDi wcześniejsze niż modele roku 2006"

wiec po co to info ????

poniewaz nie nadaje sie do silnikow PD R5 i V10, oraz do AJM-ow i jego odmian.

Do AWXa, AVFa mozna stosowac. jedna wymiane jezdzilem a i obecnie w BLB tez uzytkuje 2 rok.

tyle ze do AWXa nie ma sensu tego lac, motul 505.01 tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest róznica pomiedzy AJM-em a AWX-em ????? hm ?

w/g mnie zadna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest róznica pomiedzy AJM-em a AWX-em ????? hm ?

w/g mnie zadna

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Jedna zasadnicza wydajniejsza pompa olejowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest róznica pomiedzy AJM-em a AWX-em ????? hm ?

w/g mnie zadna

oleje 507.00 a wiec 5w30 maja mniejsza lepkosc w temp 100C

:mysli: różnica moze w luzach roboczych panewek, moze tlokow, jakas przyczyna takiej rekomendacji zapewne jest. [br]Dopisany: 30 Styczeń 2011, 17:32_________________________________________________

Jedna zasadnicza wydajniejsza pompa olejowa.

właśnie, niższa lepkość wymaga wydajniejszej pompy olejowej dla zachowania odpowiedniego cisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wydajniejsza bo AWX jest bardziej obciązony na dole

ale nie wymaga koniecznie oleju z normą 507.00

tak jak napisał Musashi: 505.01 w zupełnosci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wydajniejsza bo AWX jest bardziej obciązony na dole

ale nie wymaga koniecznie oleju z normą 507.00

tak jak napisał Musashi: 505.01 w zupełnosci wystarczy

ale olej 507.00 przy takich samych luzach roboczych wymaga w porownaniu do 505.01 wydajniejszej pompy dla utrzymania zadanego cisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używał tych olejów Pentosin, jedne użytkownik sprzedaje je na forum w promocyjnej cenie i mówi że na tych olejach Audi wyjeżdża z fabryki, to prawda? Oto link do jego ogłoszenia :)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=138190.0

a swistak siedzi i zawija je w te sreberka :cool1:

Czyli czysty blef z jego strony :P

Musahi dlaczego uważasz że to co napisałem o Pentosinie jest nieprawdą? Masz jakieś wiadomości na temat tej marki o których ja nie wiem?

nie twierdze ze to zle produkty, skomentowalem deklaracje o dostarczaniu przez nich grupy VAG w oleje. VAG caly czas miesza wsrod dostawcow, ale na placu stoja Castrol, Mobil, oraz Shell. natomiast najczesciej promuja sie z castrolem.

To że Castrol zapłacił kosmiczną kasę za to żeby jego logo było na korkach oleju i podpisał umowę z Kulczykiem na promowanie Castrola przy obsłudze w serwisach to jest jedna bajka, a druga bajka to że większość płynów ustrojowych w grupie VW w samochodach schodzących z taśmy to właśnie produkty Pentosin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używał tych olejów Pentosin, jedne użytkownik sprzedaje je na forum w promocyjnej cenie i mówi że na tych olejach Audi wyjeżdża z fabryki, to prawda? Oto link do jego ogłoszenia :)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=138190.0

a swistak siedzi i zawija je w te sreberka :cool1:

Czyli czysty blef z jego strony :P

Musahi dlaczego uważasz że to co napisałem o Pentosinie jest nieprawdą? Masz jakieś wiadomości na temat tej marki o których ja nie wiem?

nie twierdze ze to zle produkty, skomentowalem deklaracje o dostarczaniu przez nich grupy VAG w oleje. VAG caly czas miesza wsrod dostawcow, ale na placu stoja Castrol, Mobil, oraz Shell. natomiast najczesciej promuja sie z castrolem.

To że Castrol zapłacił kosmiczną kasę za to żeby jego logo było na korkach oleju i podpisał umowę z Kulczykiem na promowanie Castrola przy obsłudze w serwisach to jest jedna bajka, a druga bajka to że większość płynów ustrojowych w grupie VW w samochodach schodzących z taśmy to właśnie produkty Pentosin.

a skad niby masz to info

ja wiem ze audi leje na 1 wszy montaz

castrol mobil shell zalezy od serii produktu i jego ceny zapewne w hurcie

o pentosinie nie slyszalem niestety nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...