Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja właśnie chciałem powiedzieć żeby "nie wyważać otwartych drzwi"

i używać tych marek które tutaj proponujecie - ja kupiłem Mobil Super bo miałem z nim sklep pod domem, a też go tutaj polecacie

Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi - Zobacz wyniki ankiety

A czy jak zleje olej z silnika z płukanką to czy można na dwie może pięć sekund odpalić auto by zlało się wszystko do końca ?

słyszałem że w wale korbowym jest około 0.5 L oleju:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nic nie odpalaj. po prostu zalej nowy olej.

obejrzyj sobie ten film. juz 30 lat temu byla potezna swiadomosc jaka jest roznica miedzy olejem a "olejem" (dodatki, baza olejowa) - ktos wklejal kilka stron temu ten film:

Zrozumiesz dlaczego nie nalezy stosowac tzw produtow masowych ( paralela - piwo a "piwo").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze przydało by się żebyś zobaczył kilka otwartych silników które jeździły na tzw. produktach masowych to wiedział byś dlaczego nikt tu nie poleca tych najbardziej reklamowanych i że jest duża różnica między olejem a olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieta prawda, a poza tym te produkty masowe sa czesciej podrabiane, wiec ejst duze ryzyko ze zaleje sie tak naparwde jakis gowniany olej lub zuzyty olej ktory zostal poddany filtracji. Ja od kiedy zmienilem z polsyntetyka na syntetyk motula jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się !

Jestem umówiony na jutro tj. 28.08.2012 wtorek na godzinę 08:00 na wymianę oleju w profesjonalnym warsztacie

1. Zleją olej ten który mam Lotos 15W-40

2. Wymienią filtr na jakiś tani

3. Zaleją olejem Mobil 10W-40 który posiada bardzo dobre właściwości płuczące - autko popracuje 20 minut

4. Zleją tego Mobila 10W-40

5. Wymienią filtr na Mann

6. Zaleją olejem Mobil Super 3000 x1 5W-40

Będę cały czas trzymał kciuki za mojego wozika :)

Liczę po cichu że silnik będzie zdrowiutki - oby tak było.

:decayed::decayed::decayed::decayed::decayed:

no i zatkalo mnie, normalnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy olej motul jest dobry? czy lepiej inny wlac do audi A4 B6 1.9 Tdi ? lub który z tych polecacie

MOTUL SPECIFIC 505.01

MOTUL SPECIFIC 506.01

MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40

MOTUL SPECIFIC VW 507.00

Millers Oils XF Longlife 5w30 507.00

---------- Post dopisany at 14:12 ---------- Poprzedni post napisany at 13:29 ----------

a co powiecie na castrol 5W-30 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez jest napisane w pierwszym poscie co i jak. 505.01 bdb. 506.01 drogi, 507.00 bedziesz mial wieksze zuzycie. troche lepiej w mrozy, ale 505.01 to olej wywazony cena/jakosc.

z tych ktore wymieniles albo specific 505.01albo xclean 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 powiedzcie dlaczego inter cars pisze ze ten olej jest dla aut z DPF-em, a norme ma

VW 505 01?? wychodziloby na to ze mozna go lac do 1.9, 2.5 oraz 2.7 i 3.0 tdi a to raczej nie jest dobry pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 powiedzcie dlaczego inter cars pisze ze ten olej jest dla aut z DPF-em, a norme ma

VW 505 01?? wychodziloby na to ze mozna go lac do 1.9, 2.5 oraz 2.7 i 3.0 tdi a to raczej nie jest dobry pomysl

bo jest to olej do aut z dpfem ze stajni:

opel

mercedes

bmw

do vaga odpowiada specificowi 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym jest napisane w specyfikacjach silnikow z DPF ze nalezy stosowac 507.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym jest napisane w specyfikacjach silnikow z DPF ze nalezy stosowac 507.00.

tak jest napisane na forum to wiem, a ja sie pytalem o zapis na stronie sklepu inter cars-a i jak do tego podchodzic,

kolega dzik dobrze wytlumaczyl bo faktycznie dla vag pokazuje norme 505 i 505.1 dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie intercarsu często źle podają te normy, już parę razy tak miałem że błędnie norma była podana, więc zawsze lepiej jeszcze przed zakupem sprawdzić na stornie producenta czy norma się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w temacie olei, kupiłem auto które do tej pory było zalewane Castrol LongLife III 5W30 507.00. Silnik to 2.0TDI 143KM CR (CAGA). Proszę o poradę, jaki olej najlepiej zalać do takiego silnika. Domyślam się, że temat był poruszany wiele razy, jednak bardzo zależy mi na czasie i nie za bardzo mam czas czytać cały wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek już długo i co do wyboru oleju mam w miarę jasność. Teraz czas na wymianę w skrzyni biegów. Przy okazji wymiany sprzęgła zaleję nowy olej Castrol polecany tutaj na forum. Jedno mnie jednak bardzo ciekawi. Byłem w sieci Forstinger i cena owego wynosi 30 euro za litr, a u nas jedyne 40 zł za litr. Jak to jest, że markowy telewizor czy inny sprzęt kosztuje podobnie w Polsce i w Niemczech. W przypadku markowych olejów polska ma jakieś cudowne upusty, albo czegoś nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam osttanio wymienialem olej w skrzyni biegow i mechanika zalal mi olej Shella 75W90 dobry to jest olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w temacie olei, kupiłem auto które do tej pory było zalewane Castrol LongLife III 5W30 507.00. Silnik to 2.0TDI 143KM CR (CAGA). Proszę o poradę, jaki olej najlepiej zalać do takiego silnika. Domyślam się, że temat był poruszany wiele razy, jednak bardzo zależy mi na czasie i nie za bardzo mam czas czytać cały wątek...

Musisz stosowac oleje o obnizonej ilosci fosforu i siarki aby DPF sie nie zapychal popiolami - tzw Mid SAPS.

To oleje premium dla Ciebie:

Motul Specyfic 504.00/507.00 5W-30 lub X-clean+ 5W-30

Amsoil 5W-30 AEL

Millers XF LONGLIFE 5w30

Liqui Moly TOP TEC 4200 5W-30

Śledzę ten wątek już długo i co do wyboru oleju mam w miarę jasność. Teraz czas na wymianę w skrzyni biegów. Przy okazji wymiany sprzęgła zaleję nowy olej Castrol polecany tutaj na forum. Jedno mnie jednak bardzo ciekawi. Byłem w sieci Forstinger i cena owego wynosi 30 euro za litr, a u nas jedyne 40 zł za litr. Jak to jest, że markowy telewizor czy inny sprzęt kosztuje podobnie w Polsce i w Niemczech. W przypadku markowych olejów polska ma jakieś cudowne upusty, albo czegoś nie rozumiem.

To oczywiste ze sprzedawca internetowy ma marze tak spalowana, ze zarabia na ilosci. duze sieci zarabiaja 100% czesto na oleju. w sieci FeuVert pojawil sie ostatnio Motul ( pewnie z racji tego, ze to francuskie produkty) i cena X-cessa to prawie 200 PLN...

WItam osttanio wymienialem olej w skrzyni biegow i mechanika zalal mi olej Shella 75W90 dobry to jest olej?

jest inny watek do olejow do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz DPF ( a pewnie masz) to coś z normą 507.00. Podwieszone masz polecane propozycje albo patrz post przed Twoim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmienię temat :)

[A4B5] 1.9 TDI AHH rok 2000 Avant - zaykła pompa , turbo ze zmienną geometrią łopatek, przebieg na liczniku 250 000 km

Już jestem po wymianie na Mobil diesel 10W-40

docelowo chcę zmienić o klasę wyżej

czy zmienić na Mobil 1 Peak Life 5W-50 Mobil w Polsce | Samochodowe oleje silnikowe | Produkty | Mobil 1 Peak Life 5W-50

czy zmienić na Mobil Super 3000 X1 5W-40 Mobil w Polsce | Samochodowe oleje silnikowe | Produkty | Mobil Super 3000 XE 5W-40

Wybór tylko pomiędzy tymi dwoma - bardzo proszę o odpowiedzialną poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...