Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b6 1.9TDI quattro zawieszenie 1BA kat. wagowe wg wlepy to OYM/OJK Czy te amorki z sline będą pasowały? O ile obniża auto? 2cm?

http://allegro.pl/zawieszenie-s-line-audi-a4-b6-b7-quattro-i5054432124.html

Czy może to zawieszenie z sedana i będzie lipa? Wg. wzoru kat. wagowa 10 na tyle.

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zawieszania. Już wcześniej pisałem ze mój problem z dziwnymi stukami i obniżonym tyłem o 1,5cm ustał po zmianie przednich amorków i oryginalnymi klasami wagowymi i tak też jest ale chciałbym założyć na te oryginalne amorki komplet żółtych spręzyn z b7 avant. Pytanie brzmi czy muszę zmienić też amortyzatory i o ile się obniży samochód,czy to będzie się strasznie sztywno jeżdziło i czy w ogóle podejdą te sprężyny????? Czy nie ruszać już nic jak wszystko mam w normie. Ale mimo wszystko chciałbym ja trosze obniżyć. koledzy pomózcie mi jeszcze w tym temacie co zrobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam pytanko taki zestaw zawieszenia podejdzie do 1.8t lub 2.0 tfsi z QUATTRO ??

http://allegro.pl/zawieszenie-audi-a4-b6-b7-s-line-oryginalne-1ba-be-i5036323632.html

( w tej aukcji chodzi mi o ten zestaw

"A4 B6 B7 KOMPLET PRZÓD I TYŁ s-line 1BE (1-3foto) - 400 ZŁ" )

lub

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-zawieszenie-s-line-1be-1-9-tdi-1-8-t-i5028564275.html

lub

http://olx.pl/oferta/amortyzatory-przod-tyl-komplet-1be-audi-a4-b6-1-8t-1-9tdi-sedan-CID5-ID8k7zX.html#6081e7a578

??

i Pytanko bo się nie znam to jest 1 BE ( -20 MM) ( jakie oznaczenie kropek na prezynach ma 1 BE ??)

http://olx.pl/oferta/sprezyny-tylne-do-audi-a4-b7-2-0-tfsi-quattro-CID5-ID8p1TH.html#6081e7a578

http://olx.pl/oferta/amortyzatory-przednie-do-audi-a4-b7-2-0-tfsi-CID5-ID8pAkR.html#6081e7a578

Proszę o pomoc !!

Ewentualnie ktoś moze mi pomóc dobrać nr sprężyn i amorów tak zeby auto usiadlo max -30 mm bo ja si w tmy gubię . Może ktoś z forum ma taki zestaw na sprzedaż ??

pozdro

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się w tym wszystkim pogubiłem...Mam AUDI A4 B6 1.9 TDI 130 KM 2001 rok sedan i czekam na podpowiedz jakie mam zakupić sprężyny,tj symbole firma itd. żeby posadzic autko o ok -30 mm.Prosze o pomoc konkretna nie o obliczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się w tym wszystkim pogubiłem...Mam AUDI A4 B6 1.9 TDI 130 KM 2001 rok sedan i czekam na podpowiedz jakie mam zakupić sprężyny,tj symbole firma itd. żeby posadzic autko o ok -30 mm.Prosze o pomoc konkretna nie o obliczenia...

Jak chcesz -30 to wejdz sobie na strone eibacha polska i kup zestaw eibach prokit dedykowany do Twojego nadwozia i silnika. Tyle chyba potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Mam okazje zakupić eibacha używanego o takich numerach:

2x UT: 11 1500301HA
2x UU: EW 1568001VA

Będzie to pasowało do audi a4 b6 1,9tdi kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Cie rozumiem...

po prostu trafiłem na kolesia, który ma do sprzedania używane spręzyny eibacha o ww numerach, ktore jeździly w b7 (tyle tylko wiem, nie wiem czy benzyna/diesel, czy kombi/sedan) i szukam czy do mojego będą dobre.

jeśli do wiosny nie znajdę dobrych używek, wiadoma sprawa - zamawiam nowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem :D

to zawias od sedana, zobacz

http://eibach.pl/eibach-audi-a4-(8ec,-b7)-e10-15-003-02-22-pi-2245.html

więc odpada :(

jak ja zamówiłem nowe, to dostałem mega ultra hiper fajne czerwone ramki rejestracji :banan::grin:


przy okazji powiedz mi, masz ori s-line 1bv?

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, mam problem z doborem springów na przód. Z nalepki i oznaczenia wychodzi że mam zawieszenie 1BA:

Tył: OYK - klasa wagowa 10; 545-570kg

Przód: OJL - waga 953kg

I teraz dopasowując do wagi springi 1BE wychodzi:

Tył: OYJ - klasa 9 (waga się zgadza idealnie - bo rozumiem że do tego dopasowuję)

Przód: ? i tu właśnie pojawia się problem. Szukam oznaczenia springów 1BE dla wagi 953kg i nie ma w tym spisie :/

Czy coś źle zrozumiałem i źle próbuję to spasować czy brakuje numerów takich sprężyn?

(a tak nawiasem testował ktoś springi eibacha -30mm, są miękkie jak sline -20mm 1BE czy twardsze? )

Edytowane przez szymon_2304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się po forum i zobacz wyżej co pisaliśmy :facepalm:

eibachy są bardzo miękkie wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat sprężyn eibacha to ja osobiście moge powiedzieć tylko tyle że w poprzednim aucie (seat leon 1M) mialem, ale do tego od razu zakladalem amorki kyb ultra sr.. - mnie to pasowalo, kompromis komfort/cena/obniżenie.

w audi slyszałem że sliny 1bv sa twarde i po przejsciu na eibacha zrobi się ciut miekko... ale pewnie bez tragedii. tutaj zalezy mi na posadzeniu troszke nizej auta.

ps.

faktem jest, ze jak przesiadlem sie z leona (eibach+kyb ultra sr) na audi a4 (sline 1bv) to twardsze jest audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy próbuję to rozminić, ale........ słabo mi to idzie. Mam b7 1.8 TQ avant z książki wychodzi 1ba OYM (klasa 12 598-625kg) i OJJ (klasa 9 886-918kg). Kolega sprzedaje OYK (10 571-597kg) i OJH (8 900-940) te chyba będą zle prawda? Mam też do kupienia od avanta w Q ale silnik brd. Niestety nie ma oznaczeń, ale wydaje mi się podobnie ciężarowo. Doradźcie byłoby najlepsze. Chce tylko zjechać na 1be te -2cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie potrzebuje tylko potwierdzenia bo juz padam od czytania, 1.8tq zawieszenie 1ba przod wr8 tyl wr12, komplet amorow 1be juz mam teraz sprezyny :decayed:

rozumiem zeby ladnie to siadlo na tyl mam zalozyc kl wagowa 11 wedlug tabeli, a przod jaki, mam sprezyny pod reka z klasy 5 ale to chyba zaduzo siadzie, mam zostac przy tej samej klasie? Nie chce szurac po asfallcie interesuje mnie normalna wysokosc jak w sline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mialem zalozone springi u siebie na aucie 8E0 511 115 DJ/FJ - 0YG

8E0 411 105 CH/EH - 0JH. auto stalo dziwnie bo przod wyzszy

Edytowane przez michail55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osób posiadających oryginalnie w A4 b6/b7 1.9/2.0 tdi avant quattro zawieszenie 1BE/1BV.

Powiedzcie proszę jakie macie kategorie wagowe na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avant By6 1,9tdi quattro, zawias 1BE, 0YL na tyle (aktualnie 0YM, ale jeszcze troszkę brakuje żeby było idealnie równo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że tył nadal za nisko siedzi? A jaką kategorię masz z przodu i jeśli mierzyłeś to podaj proszę wysokości do nadkola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu 0JG

Z przodu jest niecałe 66cm (ale nie mniej niż 65,5cm) na 205/55/16, z tyłu aktualnie na 0YM około 65cm (wiadomo zależy ile gnoju w baku, ale różnica między przodem a tyłem aktualnie poniżej 1cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...