Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy


kdd72

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym ci napluł na ryj to byś powiedział, że deszcz pada - w takim stadium zmanipulowania jesteś.

Takie teksty tylko świadczą o twoim poziomie, i nie sądzę że jak ty byś mi napluł w twarz, bo mam twarz a nie ryj ale widać każdego kto się z tobą nie zgadza musisz obrażać co tylko pokazuje jak małym człowieczkiem jesteś. Nie będę się wdawał z tobą w jakąkolwiek dyskusje bo i tak żadnych argumentów nie jesteś wstanie przyjąć wszystko jest kłamstwem i manipulacja, to się nazywa paranoja ale jak wspomniałem nie wchodzę w dyskusję, poczekam aż się wszystko zacznie pier... nie mówie że kompletnie zawali ale konkretnie spier... i wtedy poczytam jak wypisujesz o złych mocach które zniszczyły tak dobry rząd bo chciał dobrze ale mu nie dano. A to po prostu będzie zwykła matematyka że jak masz 10 złotych to nie obiecujesz że wydasz 50 bo 40 pożyczysz i niech się ci co pożyczyli martwią, ale jak widać tego nie rozumiesz. Tak gwoli ścisłości to próbujesz mi przypiąć łatkę PO-wca czy też dziecka TVNu, tylko widzisz nie jestem wyborcą PO a wręcz ich przeciwnikiem a numer z OFE to jedna z większych kradzieży w białych rękawiczkach, telewizji nie oglądam prawie wcale choć czasem TVN się zdarzy jak i TVP, co nie zmienia faktu że podanych mi informacji nie analizuje a z analizy wychodzi co wychodzi że nie dość że ciągle nas dymają na kasę to jeszcze zaczynają ograniczać prawa obywatelskie, no ale jak widać widzisz tylko to co chcesz. I możesz sobie rzucać jakimi chcesz inwektywami w moim kierunku i tak to po mnie spływa, w życiu już sporo widziałem i przeżyłem, sporo też osiągnąłem jak i sporo rzeczy sp***doliłem i wszystkie te doświadczenia mnie nauczyły że ludźmi z taką paranoją jak twoja nie ma co się przejmować bo i tak was nikt nigdy na poważnie nie będzie traktował.

Ps. Hitler żyje.

Ps2. Elvis też.

Dla mnie temat zamknięty.

Tak jak się zresztą spodziewałem, odniosłeś się tylko do tego do czego było ci wygodniej.

Nigdzie nie napisałem, że to dobry rząd, dla mnie to burdel na kółkach na wielu płaszczyznach, ale ma swoje plusy.

Pokaż mi FAKTY które przedstawiłeś i ja je zanegowałem.

Dla mnie fakty to priorytet i na tym się opieram wbrew temu co próbujesz sugerować. Ciebie zaś nie interesują fakty tylko nagłówki z tabloidów i tu jest konflikt interesów dlatego polemika nie ma sensu.

Media zamykają się w dużej mierze w słowach tegoż idola wielu ludzi w tym kraju

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyborcy głównie PiSu mylą demokrację z bezprawiem.

podaj jakieś konkretne przekłady.

Ja podam jeden odnośnie PO, sprawa TK który ma działać zgodnie z konstytucją, która wyraźnie mówi że sędziowie mają działać na podstawie ustawy. Od nie pamiętam już jakiego czasu, nie było ŻADNEGO posiedzenia TK zgodnego z ustawą. Ten fakt nie przeszkadza ani prezesowi ani TVN;owi i podobnym mediom w oskarżaniu rządku o niepublikowanie wyroków i łamanie konstytucji, zapewne gdyby wyroki opublikowali to też by ich oskarżono za to publikację wyroków niezgodnych z ustawą czy tam konstytucją.

możesz manifestować nawet w pojedynkę

to może warto przypomnieć że za czasów PO nie mogłeś manifestować choćbyś miliard ludzi zgromadził. Jak miałeś pecha to i przejść ulicą nie mogłeś bo Cie policja spałowała albo wsadziła na dołek.

Demokracja ma się super, najlepszym dowodem na to jest Kijowski, KOD, baby w czerni, nauczyciele i wiele wiele innych. Za PO żaden z nich by nie wyszedł na ulicę.

Od wielu lat działa prosty schemat, gdy TVN, wyborcza , Unia , Niemy, Francja, lewicowe media USA itd na coś bardzo napierają, mieszają z błotem i starają się zrobić wszystko by temat uwalić to znaczy że to jest dobre dla LUDZI, złe dla BIZNESU. U nas jak się czegoś nie wie a TVN p*** że to jest złe to znaczy że trzeba ten pomysł wesprzeć bo jest dobry.

Co do Wyborców PO, każdy niby ma swoje zdanie, prawo do głosu (niestety), głosowałeś raz na PO.. ok nie orientujesz się, google Ci się psuło, jesteś za leniwy by sprawdzić cokolwiek. Drugi raz głosujesz na PO.. no sorry, masz doświadczenie, wiesz jak jest co obiecali a co robili, masz zakichany obowiązek weryfikować wybranych przez siebie ludzi. Petru rządzi !

Dzisiaj się nie rozmawia, temat PO nie istnieje, temat polityki no jest przez 5 minut.. z resztą ostaniu zauważyłem że i tak nie ma o czym rozmawiać bo wielu uważa to samo a platformiasty i tak nie ma nic do powiedzenia.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+polecam sprawdzić co spotkało gościa który podniósł krzesło na spotkaniu z komorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media zamykają się w dużej mierze w słowach tegoż idola wielu ludzi w tym kraju

dobra wstawka, przypomina mi sie jeszcze klasyczny tekst miłośników TV. Ja TVN'u nie oglądam, tylko discovery... czyli 10 letnie programy które widza traktują jakby się zatrzymał w ewolucji, 90% powierzchni jego ciała pokrywa czarna sierść. 50minut program bez problemu można skrócić do 10 ale i tak będzie więcej lania wody niż konkretów, że o mijaniu się z prawdą nie wspomnę..

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaprzestańmy może już rozmów w tym temacie odnośnie polityki, bo jak zwykle rodzi się w nas nienawiść do siebie ;)

luźne majty i do przodu.

wracając do akcyz, mam nadzieję mimo wszystko że ta sprawa nie dojdzie do skutku albo będzie ''zreformowana''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy bardzo uważać, bo odpuszczą tą akcyzę, ale szykują mega rozbój z dodatkowym opodatkowaniem pracy, pod przykrywką zwiększenia kwoty wolnej od podatku...

Z tego co rozumiem na dzień dzisiejszy, to ci co mają max 700zł na miesiąc będą mieli podniesioną kwotę wolną. Ci co mają 700-6300 na rękę podwyższoną, a ci powyżej 6300 mają nie mieć kwoty w ogóle!

Chore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy bardzo uważać, bo odpuszczą tą akcyzę, ale szykują mega rozbój z dodatkowym opodatkowaniem pracy, pod przykrywką zwiększenia kwoty wolnej od podatku...

Z tego co rozumiem na dzień dzisiejszy, to ci co mają max 700zł na miesiąc będą mieli podniesioną kwotę wolną. Ci co mają 700-6300 na rękę podwyższoną, a ci powyżej 6300 mają nie mieć kwoty w ogóle!

Chore...

Tylko te 700 to nie jest nawet najniższa krajowa. Śmiech na sali. Chyba tylko ludzie na pół etatu będą sie lapali na smieciowych umowach... Ulga jak sam c**j [emoji52]

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje się podniesienie kwoty wolnej, tymczasem kogo ona będzie dotyczyć, skoro nawet emeryci się nie załapią, bo najniższa emerytura idzie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki OC nie podrożały drastycznie ani ze względu na podatek bankowy ani 500+ ,tylko podwyżki wymusiła KE poprzez KNF na dłuuuuugo przed wyborami .Pierwsze informacje na ten temat pojawiały się już w 2014 r ,a w 2015r było już głośno na ten temat.Każdy kto ma do czynienia z tą branżą wiedział o tym dobrze już dawno.

W uproszczeniu ujmując-KNF już w 2013/14 wymuszała uczciwsze wypłaty odszkodowań na co branża ubezp. odpowiedziała prognozą mocnych powyżek OC .Ot cała filozofia.

http://wyborcza.biz/biznes/1,147769,17156000,Ceny_polis_OC_pojda_ostro_w_gore_w_2015_r_.html?disableRedirects=true

http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/502117,oc-drozeje-podwyzka-cen-polis-obowiazkowego-ubezpieczenia-samochodowego.html

Także na PiSiorów można zgonić wszystko ale nie podwyżki OC.....


A wszystko zaczęło się od skarg rzeszy oszukanych przy wypłacie odszkodowań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A wszystko zaczęło się od skarg rzeszy oszukanych przy wypłacie odszkodowań...
to jest najlepsze :D

z tymi kwotami to spokojnie, pilnować trzeba bo rząd nie ma opozycji więc całą rolę bata musi przejąć społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga, ja jestem zdania, że powinny być jakieś ograniczenia w zasądzaniu odszkodowań przez sądy, bo to my za to płacimy. Ja wiem, że różne są tragedie, ale to nie znaczy, żeby podatnicy mieli za to płacić.

Ciekawy filmik dla tych którzy mają wątpliwości w kwestiach podatków.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu rzad robi takie jaja by Polacy teraz nasciagali aut i podreperowali budzet na 500 plus na nastepne lata :D

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to już pewne,ze nowa ustawa wchodzi od stycznia 2017?Mam na oku auto powyżej 2l za które na starych zasadach zapłacę ok 15tys a wg nowych przepisów 3500zl

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy to już pewne,ze nowa ustawa wchodzi od stycznia 2017?Mam na oku auto powyżej 2l za które na starych zasadach zapłacę ok 15tys a wg nowych przepisów 3500zl
nie, 29 będzie wiadomo coś więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za PAP:

Posiedzenie komisji budżetu i finansów publicznych, komisji Infrastruktury i komisji ustawodawczej ma się rozpocząć we wtorek o godz. 16. Podczas posiedzenia tych komisji zaplanowano pierwsze czytanie senackiego projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym.

Z dokumentu MF wynika, że ministerstwo chce, by akcyza od samochodów opierała się przede wszystkim na jasnych i niepodważalnych wskaźnikach: pojemności silnika oraz normie emisji spalin (tzw. norma euro). Dodatkowo opłata będzie także zależna od wieku pojazdu, co ma regulować tzw. współczynnik deprecjacji. Będzie on wzrastał wraz ze wzrostem upływu czasu liczonego w miesiącach od pierwszej rejestracji.

Przyjęto, że dla poszczególnych norm euro stawka podatku będzie wzrastać. Tym samym, im niższą normę emisji poziomu spalin spełnia dany pojazd (a więc posiada gorsze parametry środowiskowe w zakresie emisji spalin), tym przypisana mu będzie wyższa stawka opodatkowania. Ponadto stawka ma wzrastać wraz z pojemnością silnika.

Ale to nie wszystko. "Należny podatek obliczany jest z wykorzystaniem wzoru, który uwzględnia spadek wartości pojazdu z upływem czasu (uwzględnienie we wzorze współczynnika deprecjacji). Tym samym faktyczne obciążenie podatkowe samochodów starszych będzie niższe niż to, które wynika ze stawek przypisanych danej normie i pojemności silnika" - dodano.

Nowy model opodatkowania zakłada więc, że w przypadku dwóch samochodów o takiej samej pojemności oraz normie emisji spalin, niższym podatkiem zostanie objęty starszy samochód. "Taki mechanizm dostosowuje wysokość podatku do możliwości podatników" - wyjaśniło MF w dokumencie.

"Stawki opodatkowania dla samochodów o małych i średnich pojemnościach (poniżej 2000 cm3), które spełniają wymogi jakościowe normy 6, 5 i 4 (a więc samochody, wyprodukowane co do zasady najpóźniej w 2005 r., a więc mające w chwili obecnej nie więcej niż 11 lat) zaprojektowano na takim poziomie, by faktyczne obciążenie akcyzą tych pojazdów (tj. takie, które uwzględnia deprecjację) było porównywalne do opodatkowania płaconego na aktualnych zasadach" - wskazał resort finansów.

Zdaniem MF w przypadku samochodów starszych niż 12 lat, spełniających normy Euro III lub niższe, stawki akcyzy mogą wzrosnąć – w niewielkim stopniu dla niskich pojemności i w większym dla pojazdów o wysokiej pojemności.

Ministerstwo zapewnia, że dla nowych samochodów o dużych pojemnościach silnika i znacznej wartości (samochody z pojemnością silnika pow. 4000 cm3, ale także z kategorii pomiędzy 3500 cm3 a 3999 cm3) stawki opodatkowania mają stanowić efekt zachęty dla rejestracji w kraju.

Według MF nowa formuła jest zgodna z prawem unijnym. "Koncepcja opodatkowania wyrobów w Unii Europejskiej powinna uwzględniać utratę wartości wyrobów, które podlegają opodatkowaniu oraz równego traktowania wyrobów przywożonych z Unii Europejskiej i tych produkowanych w kraju. Dzięki współczynnikowi deprecjacji we wzorze na obliczanie kwoty akcyzy w ramach tej samej normy euro samochód nowszy będzie opodatkowany wyższą stawką niż jego starszy odpowiednik" - wskazano w dokumencie.

Ministerstwo zwraca uwagę, że proponowany system opodatkowania uwzględnia czynnik środowiskowy. Resort liczy też, że w efekcie zmian samochody starsze będę kupowane znaczniej rzadziej niż obecnie, czego efektem będzie poprawa stanu technicznego samochodów jeżdżących po naszych drogach oraz poprawa bezpieczeństwa.

Z obliczeń MF wynika, że zaproponowane rozwiązanie jest neutralne dla budżetu - nie zakłada wzrostu ani obniżki dochodów budżetowych z akcyzy dla samochodów.

Ministerstwo uważa, że przygotowana propozycja nowego podatku akcyzowego dla samochodów jest przejrzysta i precyzyjna. Każdy, kto decyduje się na sprowadzenie samochodu z zagranicy jeszcze przed jego zakupem, będzie dokładnie wiedział, ile będzie wynosiła akcyza. Zmiana uniemożliwi też obchodzenie prawa przy naliczaniu akcyzy.

Z załączonych w dokumencie przykładów wynika, że np. w przypadku opla corsy z 2007 r. o pojemności 1364 cm3 akcyza spadnie z 558 zł obecnie do 459 zł. Od audi A6 z 2006 r. wyposażonego w trzylitrowy silnik trzeba będzie zapłacić 5120 zł akcyzy, a nie 7254 zł, jak obecnie. W przypadku volkswagena polo z 2002 r. (silnik 1,2 l) podatek wyniesie 350 zł, wobec 341 zł teraz. Dla golfa (1390 cm3) z 2016 r. akcyza spadnie z 2596 zł obecnie do 1125 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał kolega wyżej, niestety spustoszenie w budżecie, które od lat panoszyły poprzednie władze nie dają możliwości spokojnego wypłacania 500+, stąd te zmiany.

Czy Ty czytasz co piszesz? Poprzedni rząd zarezerwował kasę na inwestycje w infrastrukturalne, drogi ekspresowe, które miały poprawić dostępność komunikacyjną i warunki prowadzenia biznesu w obszarze zapomnianym przez Boga czyli środkowym Pomorzu a ten obecny przeznaczył to na konsumpcję. Kasę za którą suweren PiSowski zaczął znów na potęgę kupować szroty ściągane z Dojczlandu i elektronikę produkowaną w Korei, Chinach i na Tajwanie. To jak ma być lepiej i z czego ma być niby ten wzrost gospodarczy?

weźmy też pod uwagę to że każda ustawa ( w większości ta, która jest na razie nierozpatrzonym pomysłem ) jest rozdmuchiwana przez opozycję po to aby zrazić nas jak najbardziej do PIS-u.

Problem jest taki, że przy tej ekipie od nierozpatrzonego pomysłu do podpisu prezydenta potrafi upłynąć tylko parę dni. Takim nierozpatrzonym pomysłem były np. podwyżki pensji poselskich i stała pensja dla żony Dudy.

Skąd wiesz że to oprawcy mają takie emerytury?? Takiej emerytury raczej nie ma milicjant latający z pałką po okolicy i szukający ludzi z Solidarności, tylko wysoką rangą oficerowie, którzy nie koniecznie mogli mieć jakikolwiek związek z tymi zajściami. Najpierw niech udowodnią że ktoś był oprawcą, a nie wrzucają wszystkich do jednego wora. Zaraz się okaże że oprawcy to już albo nie żyją albo mają emerytury jak wszyscy.

Ja tylko przypomnę, że to właśnie za czasów tej znienawidzonej Platformy dokonano obniżenia emerytur SB-kom i funkcjonariuszom służącym w szeroko pojętym MSW w taki sposób, że za czas służby w PRL nalicza się im emeryturę według zasad jakie obowiązują dla zwykłych ludzi, natomiast dopiero za to co odsłużyli w Policji liczy im się według stawek emerytury mundurowej. Podobnie z wypłacanymi rentami i rentami dla wdów, których mężowie zaczynali w milicji a potem służyli ileśtam lat w Policji i mieli tego pecha, że ich jakiś gangsterzy w wojnie gangów w latach 90/00 zabili. Według nowych proponowanych regulacji tacy policjanci, choćby tylko 1 dzień przepracowali w milicji a potem sterali zdrowie i życie uganiając się za bandytami w wolnej Polsce utracą prawo do policyjne emerytury.

Przynajmniej tak zrozumiałem słowa Błaszczaka. Jeśli się mylę, to niech ktoś sprawę sprostuje przytaczając odpowiednie źródła.

Mam tylko nadzieję, że zasada tak samo będzie się tyczyć prokuratora Piotrowicza, sędziego Kryże, ministra Jasińskiego, przewodniczącego Dudy i pozostałej komuszej ekipy, która odnalazła się w PiS-ie

Krzywonos która jako jedyna wyłamała się ze strajku

Kłamiesz i obrażasz uczciwą kobietę. To wiele mówi o twoich tzw. źródłach i jakim jesteś człowiekiem.

Póki ciemny lud nie zrezygnuje z czytania wyborczej, słuchania tvnu i innych gówien tego typu i nie uda się wybrać antysystemowców, to nic się w naszym pięknym kraju nie zmieni.

Ciemny lud to raczej czyta Gazetę Polską, Do Rzeczy, W Sieci i ogląda Telewizję Trwam, a teraz TVP. Bo tam manipulację uprawiają cepami. Żeby ją wychwycić w TVN albo Wyborczej trzeba już pewnej dozy inteligencji.

Ja podam jeden odnośnie PO, sprawa TK który ma działać zgodnie z konstytucją, która wyraźnie mówi że sędziowie mają działać na podstawie ustawy. Od nie pamiętam już jakiego czasu, nie było ŻADNEGO posiedzenia TK zgodnego z ustawą.

Kłamiesz i manipulujesz albo nie czytałeś Konstytucji. Polecam lekturę. Zgodnie z art. 195 ust. 1 sędziowie TK jako jedyni podlegają tylko Konstytucji, w przeciwieństwie do pozostałych sędziów, którzy podlegają Konstytucji i ustawom (art. 178) Wprawdzie zgodnie z art. 197 organizację TK oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa, jednakże sędziowie mogą stosować ją w zakresie nie sprzecznym z Konstytucją, a w przypadku zaistnienia takiej sprzeczności wręcz im jej stosować nie wolno i w takiej sytuacji, o ile to możliwe powinni stosować się wprost do Konstytucji. Wynika to z wykładni systemowej art. 181 pkt 1, w powiązaniu z art. 8.

Mniej Piotrowicza, Ziobry, Błaszaka i TV PiS a więcej prawa konstytucyjnego i Konstytucji polecam.

to może warto przypomnieć że za czasów PO nie mogłeś manifestować choćbyś miliard ludzi zgromadził. Jak miałeś pecha to i przejść ulicą nie mogłeś bo Cie policja spałowała albo wsadziła na dołek.

Tu już nie tylko kłamiesz i manipulujesz ale wręcz łżesz jak bura samica psa. Czyli te wielkie demonstracje przeciwko ACTA, demonstracje Solidarności i innych związków zawodowych, demonstracje kółek Radia Maryja i Telewizji Trwam i również demonstracje PiS-owskie to się na Marsie odbywały? A może w tym czasie PiS, KORWIN albo Kukiz15 rządzili??

No jak Babcię kocham - Ministerstwo Prawdy w najczystszej postaci. Albo przekaz dnia z Nowogrodzkiej do płatnych trolli Szefernakera.

polecam sprawdzić co spotkało gościa który podniósł krzesło na spotkaniu z komorem

No podaj co - konkretnie. Tylko z przytoczeniem jakiegoś wiarygodnego źródła, a nie takiego jak z mistralami sprzedanymi przez Egipt Ruskim za dolara.

Stawki OC nie podrożały drastycznie ani ze względu na podatek bankowy ani 500+ ,tylko podwyżki wymusiła KE poprzez KNF na dłuuuuugo przed wyborami .Pierwsze informacje na ten temat pojawiały się już w 2014 r ,a w 2015r było już głośno na ten temat.Każdy kto ma do czynienia z tą branżą wiedział o tym dobrze już dawno.

W uproszczeniu ujmując-KNF już w 2013/14 wymuszała uczciwsze wypłaty odszkodowań na co branża ubezp. odpowiedziała prognozą mocnych powyżek OC .Ot cała filozofia.

Owszem, zgadzam się, skończyła się wojna cenowa i ceny zaczęły iść w górę. Ale podatek bankowy też się do tego w jakimś stopniu przyłożył. Wogóle wszędzie koszty obsługiwania produktów w towarzystwach ubezpieczeniowych poszły w górę - nawet przy zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi w ramach polis inwestycyjnych. Rozmawiałem ze znajomymi agentami i takiego newsa mi sprzedali. Oczywiście oficjalnie nikt się do tego nie przyzna, bo ustawa o podatku bankowym zakazuje przerzucać go na klientów i ten, kto by się oficjalnie przyznał, pakuje się pod topór KNF i UOKIK.

A kończąc temat akcyzy na samochody. Faktycznie szkoda, że nie przeszedł w pierwotnym kształcie pomysł senatorów na zmianę podatku akcyzowego. Bo on po prostu zakładał obniżenie i bardziej łagodne zestopniowanie stawki podatku na samochody powyżej 2l poj. Byłoby prosto i czytelnie.

Edytowane przez Suli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...