Treść opublikowana przez Mozgu
-
Cena programu 1.9 tdi w gregor10
Jesli masz ahh to kladz od razu 216 przy twojej pompie 11 zrobi robote. A jesli upierasz sie na te 205 z silnikow 110km to kup od asv a nie od afn bo maja inne cisnienia. Pewnie sie ktos znajdzie z forum co ci ogarnie program. Do gregora mialbys blisko wiec szkoda ze juz gardzi naszymo rupciami
-
Wgranie wkladu do AEB
http://edc-tuning.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=107 Jestes z warszawy to podbij do tego kolegi z otwocka. To nasz forumowy Spanky
-
AFN muli gdy ciepło.
Ta twoja nazwa użytkownika...
-
Usuniecie dwumasu --> jednomas + sprzeglo (z czego?)
Kolego bardzo duzo osob jezdzi na jednomasach i nic sie nie dzieje za skrzyniami nawet przy duzej mocy, bardzo dobrym przykladem jest auto wodza. Kolega po prostu mial pecha ze skrzynia sie rozleciala. Oleju pewnie nie wymienial nigdy i swój przebieg pewnie tez miala
-
Wgranie wkladu do AEB
>Sprawdzony >Gotowiec Wybierz jedno. Proponuje udac sie do tunera. Nie wiem ile kosztuje gotowiec ale zrobienie programu wcale nie jest drogie bo na hamownie nie koniecznie musicie jechac i gemerowac kosztow jesli nie smierdzicie groszem bo jest u nas na forum duzo tunerow ktorzy zrobia to w cenie podobnej do gotowca a cos siew dowiesz o swoim aucie i efekt programu pod auto jest zawsze na duzy plus
-
Brak mocy przy 120km/h
Ciwkawe co z tym wtryskiem? Zakladam ze to ajm, jestem na telefonie wiec nie widze oznaczen. Jesli to pompki to dobrze by bylo zamienic miejscami ten uszkodzony z innym i ponownie sprawdzic aby zo aczyc czy to wina wtrysku czy kabelkologii. Nalezy obejrzec wtedy konektorki od wtryskow, oczyscic i ewentualnie podogonac aby byl lepszy styk. Chodzilo pewnie o synchronizacje walkow ktora w pd to mozna sobie wytlumaczyc jako kat wyprzedzenia wtysku. Co do zalania to nie powinno byc mokro w srodku. Rozbierz obudowe ecu, i wysusz. Dziwne ze tacy magicy jak tune up nie ogarneli
-
Odpalanie
Kat odczytuje sie tylko i wylacznie w basic settings bo inaczej jest on po korekcie. Odtwarzanie twgo dzwieku to kicha troche bo nie oddaje to tego jak to brzmi naprawdę. Sprawdzales kiedykolwie wszykie znaki rozrzadu, tj to na kole zamachowym, blokade w pompie i ten na walku rozrzadu? Nie sprwdzales jeszcze pewnie tego paliwa?
-
Problem z wrzucaniem biegow
Sam dobie odpowiedziales, musisz podpompowac tak jak przy zapowietrzonym hamulcu. Plynu pewnie nie wymieniales nigdy. Odpowietrznik jest przy wysprzegliku. Postepuje sie tak jak przy odpowietrzaniu hamulcow. Moze byc tez winna pompka sprzegla
-
Zmiana oleju cz 10w40 na 5w40? Ajm 115pd
Niech bedzie, dawno nie widzialem banki bo nie musze za czesto dolewac zwlaszcza ze obecnie z osobowki korzystam w weekendy a na codzien poruszam sie ciezarowka
-
Zmiana oleju cz 10w40 na 5w40? Ajm 115pd
Ze przy takim przebiegu padlo to malo wiarygodne bo moje ma 412kkm nalatane i dalej nie ma luzow, dalej jezdze na 5w40 i dolewam jakies 700ml od wymiany do wymiany bo lubie miec na max na bagnecie. Tez jezdze na motulu ale zdaje sie tym x-clean z norma 505.00 Ale koniec OT. Kolego twoja decyzja. Natomiast ja powiem od siebie to co powiedzial mi kolega z twgo forum. Ze jesli jest wyciek oleju to sie go uszczelnia a nie leje smole zamiast oleju zeby mniej cieklo. A temat rozszczelnien itd to myslalem ze juz zostal rozwiany w latach 90-tych. I najwazniejsze olej lejemy ciagle taki jak zaleca producent a nie jakies zmiany z powodu przebiegu bo pogarszanie oleju szybciej go wykonczy. I nawet ja bedziemy mieli milion to dalej auto najlepiej zeby pracowalo na systetyku spelniajacym norme przewidziana przez producenta
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Dolotowy wyczysc i kanaly w glowicy
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Karaluch ma najwiecej praktyki
-
Problem z wrzucaniem biegow
Ale problem jest z tym ze ciezko czy nie chca wchodzic bo "zgrzyta"
-
Zmiana oleju cz 10w40 na 5w40? Ajm 115pd
Ale ty masz silnik vp do ktorego mozesz lac 10w40 z norma 505.00 a kolega ma pd do ktorego trzeba miec norme min. 505.01 a taki z 507 napewno by nie zaszkodzil. A znacznie lepiej dla turbo jesli masz olej 5w
-
Problem z wrzucaniem biegow
Dwumas? Wysil sie kolego i opisz dokladniej o co chodzi
-
Zmiana oleju cz 10w40 na 5w40? Ajm 115pd
Tylko ze silniki pd powinny miec koniecznie zalewane 5w. Ze wzgledu na pompki. Jesli twoj mechanik tego nie wie to kiepsko
-
Wyrzuca olej bagnetem
Musiales cos skoncic z oct. I opary zamiast odma wywalane sa przez bagnet. Twoj uklad wolnej odmy pewnie nie ma upustu do atmosfery
-
Problem z brakiem mocy po naprawie
Na telefoie nie wyswietla kodu silika i z gory zalozylem ze to afn, avg, ahh itd ze zmnienna. W takich turbinach jak twoja 90% przypadkow winny jest zaworek n75. Aby sie upenic ze to on zrob bypass poza zaworkiem. Jesli gruszka jest sprawna i ciegno nie zapieczone to auto bedzie slabsze ale nie bedzie wpadac w, awaryjny. I bedziesz wiedzial ze to n75 jest walniety
-
Wysokie obroty na 5 biegu.
To co juz nie raz sid zdazylo, ktos do diesela zalozyl skrzynie z benzyny. Niech poszuka oznaczenia w afn zdaje sie powinny byc EEN
-
Problem z brakiem mocy po naprawie
kolego jak było duzo jezdzone z nieszczelnoscia a teraz uszczelniles to 99% ze masz zawalone sterowanie vnt czyli zmienna geometrie i bez wyjecia turbo i wyczyszczenia sie nie obedzie. Wpisz sobie w google czyszczenie vnt i tam na roznych forach jest ładnie opisane ze zdjeciami, na naszym z reszta tez ale akurat nie chce mi sie szukac
-
1,8t AJL zwiększenie mocy.
Technicznie to nie ma miejsca dla oszczednosci. Chocbys wrzucil turbo od scani V8 to i nie zrobil programu to mpcy nie przybędzie. Umow sie z tunerem to ci powie co trzeba. Ogolnie mozesz sie zaopatrzyc w wieksze wtryski i gdybys mial dp ic i tip mozna sie spodziewa wiekszego przyrostu bo zakladam ze nie chcesz turbo wymieniac a fmic jest drogi wiec pewnie wyjdzie ze wywalisz kata wieksze wtryski i program i twoje oczekiwania beda spelnione. Bez fmic auto bedzie slablo w gorace dni ale
-
1,8t AJL zwiększenie mocy.
Nie ma czegos takiego jak nie koniecznie program bo jak zmienisz czesci a nie zrobisz programu to bedzie d*pa. Przeczytaj podwieszony post, jestale wszystko napisane Zawartość dodana 3 minutes later
-
Odpalanie
Tzn zalezy jak bardzo zle jest ustawiony, jak gora z dolem jest ok a pompa przestawiona to kat bedzie poza skala, sprawdz czy czy gora z dolem sie zgrywa ale w dieselu raczej by to sie zle skonczylo gdyby bylo nie tak, ciekawe czy paliwo sie nie cofa, moze wstaw kawalek przezroczystego wezyka i obserwuj a ktks inny niech kreci rozrusznikiem
-
Brak mocy AJM
Najwazniejsza sprawa to ubywa plynu. Szukaj wycieku. Bo najgorzej to jest uszczelka pod glowica. Co znaczy ze rosnie i spada? Do ilu stopni, kiedy po jakim czasie? Sprawdz w klimatroniku czy na kanalach 49 i 51 jest wtedy taka sama temp, bo moze uwalony czujnik a moze termostat. Brak mocy to zwykle jak turbo nie laduje, sprawdz podcisnienia bo prawdopodobnie wezyk ci sie przetarl lub pekl i nie podciaga gruszki od turbo i nie laduje. Zrob logi i wrzuc na forum. Ja to zrobic wpisz w google lub zobacz na youtube. Jak uruchomic ukryte menu klimatronika tez wpisz w google. Nikt tutaj wrozka nie jest, prosze o bardziej wyczerpujaca odpowiedz jesli chcesz pomocy. Jest jeszcze duzo mozliwosci ale na slepo nie bede ci wypisywal
-
Kopci po chipie...
Wychodzi ze uszczelniacze