Treść opublikowana przez iwadrian
-
[ALL B6] Zacinający sie wskaźnik temperatury silnika
Miałem tak samo, i po wyeliminowaniu usterki czujnika temperatury zegar poszedł do wymiany.Teraz wszystko jest o.k. Poczytaj tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avb_wskaznik_temperatury_dziwne_zachowanie-t53838.15.html
-
[ALL] Jakie końcówki do polerowania mechanicznego?
tak.
-
[ALL] Jakie końcówki do polerowania mechanicznego?
Prawie codziennie
-
[ALL] Jakie końcówki do polerowania mechanicznego?
Ja na codzień stosuję Technikę mechaniczną Potrzeba do tego: polerka, krążki na polerkę twardy i miękki, pasta polerska o odpowiedniej gradacji np: 3M lub G3,G10 i wosk samochodowy, czasem przyda się papier wodny 1500-2000 i duże wyczucie żeby sobie lakieru nie zj%^$ć szczególnie na krawędziach i plastikach.
-
[B5 AFB] Problem z odpalaniem gdy ciepły
Jeżeli problem znika po odpięciu czujnika temperatury to wskazuje na złą dawkę rozruchową.
-
[B5 ADP] Brak ciepłego powietrza
Od razu tak trzeba było Zrób tak jak napisał Domjenick
-
[B5 ADP] Brak ciepłego powietrza
Podłącz vaga i zrób output test klimatronika albo sprawdź kody na panelu klimy. Tutaj znajdziesz wskazówki jak to ugryźć: http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html
-
[B5 ADP] Brak ciepłego powietrza
Jak obydwa węże od nagrzewnicy ciepłe to zapowietrzony nie jest, nagrzewnica też drożna. Możliwe,że padł silniczek odpowiedzialny za otwieranie klapy ciepłe-zimne.
-
[B5 ADP] Brak ciepłego powietrza
Na początek sprawdź węże dochodzące do nagrzewnicy czy są ciepłe. Może układ zapowietrzony albo pompa wody padła (spadł wiatraczek).Jak z temperaturą silnika?
-
[B6 AWX] Jaki powienien być prawidłowy poziom oleju
na korku oleju jest napisane,że może się katalizator popsuć.
-
[B5 AFN] Ustawienie drzwi (zawiasy)
O ile nie masz luzów na zawiasach to nie ma sensu ich wymieniać. Szczerze mówiąc ustawienie drzwi to dość skomplikowana robota i trzeba mieć trochę doświadczenia aby to dobrze przeprowadzić a jeszcze trudniej jest to komuś wytłumaczyć. Ja ramkę ustawiam zawsze przy zamkniętej szybie a gdy ramki nie są ustawiane (w większości aut) to lepiej ją doginać ( w ostateczności)przy szybie opuszczonej.
-
[B5 AFN] Ustawienie drzwi (zawiasy)
Zauważ, że zawiasy są mocowane do ramy drzwi i do słupka(A).Zależy jak opadły,czy całe drzwi opadły względem nadwozia czy zwisają tylko przy słupku (środkowym.Jeżeli opadły przy słupku środkowym( to musisz poluzować dolny zawias ale nie na śrubach przy drzwiach a tych mocowanych do słupka przedniego(A) (jedna od zewnątrz druga od wewnątrz pod plastikiem od strony kabiny) unieść drzwi do góry i dokręcić śruby.
-
[B5 ADR] Zacisk hamulcowy
Ja wygiąłem bardzo twardy stalowy pręt o grubości 5mm w kształcie litery U i wsuwam go do klucza nasadowego 27mm tak aby wystawały z niego końcówki tego U. nakładam grzechotkę z przedłużką i elegancko się wciska i kręci
-
[B5 ADR] Zacisk hamulcowy
W tłoczku są nafrezowane nacięcia służące do obracania tłoczkiem w zacisku aby się schował. Możesz dorobić sobie specjalny klucz do tego celu.
-
[B5 ADR] Zwiekszenie poziomu płynu hamulcowego
Może niech się Rademenes wypowie jak to u niego z tym płynem jest:stary czy nowy i sobie zadecyduje wymienić czy nie. bo nikt z nas nie wie jak jest naprawdę. na jego pytanie: odpowiedziałem,że to normalne(bo jest normalne).
-
[B5 ADR] Zwiekszenie poziomu płynu hamulcowego
O.k jeżeli nie wymieniał lub nie wie kiedy był wymieniany to się zgadzam powinno się wymienić. Chodzi o to, że wystarczy wymiana płynu co dwa lata a nie jest konieczna przy każdej wymianie klocków.
-
[ALL] Jak przywrócić zamykanie auta w stylu "click" ?
Podjedź z tym do kogoś kto się na tym zna i niech ci to wyregulują bo sam możesz pogorszyć sprawę.
-
[B5 ADR] Zwiekszenie poziomu płynu hamulcowego
Płyn wymienia się raz na dwa lata i wystarczy.Nie jest konieczna wymiana płynu przy każdorazowej wymianie klocków czy tarcz.
-
[B5 AGB] Problem z biegami
Gdy będziesz wymieniał tarczę to dokładnie docisk sobie obejrzyj bo może to jego wina.
-
[ALL] Jak przywrócić zamykanie auta w stylu "click" ?
Kwestia regulacji
-
[B5 ADR] Zwiekszenie poziomu płynu hamulcowego
Normalne. Gdy zakładasz nowe klocki wciskasz tłoczki i płyn cofa się do zbioniczka. Jak jest ponad MAX to odciągnij nadmiar szczykawką.
-
[B5 AFN] Olej w układzie chłodzenia
Rok temu miałem identyczny problem: olej w układzie chłodzenia ale żadnego wzrostu ciśnienia w układzie,twardnięcia węzy i pęcherzyków powietrza.Poprostu cały zbiorniczek wyrównawczy uwalony tłustym szlamem. Po krótkich przemyśleniach i analizie tematów na forum postanowiłem najpierw zacząć od łatwiejszej do wyeliminowania możliwej przyczyny i wymieniłem chłodniczkę oleju.Diagnoza okazała się n szczęście trafna i od tamtego czasu żadnej nawet pojedynczej tłustej plamki w zbiorniczku. Oczywiście po wymianie chłodniczki przeprowadziłem dwukrotne gruntowne płukanie układu chłodzenia.Przyczyna pojawienia się wody w oleju lub na odwrót może być przyczyną dość trudnej do zlokalizowania usterki: 1. chłodniczka oleju 2.uszczelka głowicy 3.pęknięta lub krzywa głowica 4.pęknięty lub krzywy blok silnika
-
[B5 AFN] Ustawienie drzwi (zawiasy)
O metalowy uchwyt zamocowany za pomocą dwóch śrub na słupku środkowym służący do zatrzaskiwania zamka.
-
[B5 AFN] Ustawienie drzwi (zawiasy)
Blaszki to się w maluchu podkłada Prawidłowo drzwi powinno się ustawiać przy zdemontowanym ryglu. Należy je tak ustawić na zawiasach aby po domknięciu i przytrzymaniu ręką do nadwozia wszystkie szczeliny pomiędzy sąsiadującymi elementami były równe,płaszczyzny elementów były w jednej linii, i żeby drzwi były na jednakowej wysokości. Gdy wszystko leży o.k dopiero wtedy montujemy rygiel. Jeżeli są luzy na zawiasach to trzeba je wymienić bo będą hałasować na dziurach a po czasie znowu opadną.Regulowanie ramki ma sens( po uprzednim ustawieniu drzwi na zawiasach i ryglu), w celu skorygowania przylegania do uszczelek.
-
[B6 AVF] Wymiana oleju a wzrost spalania
:polew: nie no chyba jaja sobie robicie nie,to autentyk