Treść opublikowana przez grzes1150
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Kolego ale mi sie wydaje po co.. za 50peelenow i godzinke latwego rezania masz kolejne (bardzo przydatne dla mnie) info.. mialem to w passatach i na poczatku az sie zdziwilem ze w b6 nie mam kontrolki od plynu w spryskiwaczu.. ja sobie to chwale;) ja przynajmniej nie slyszalem a cisnienie tak szybko sie zmienia ze fis wg mnie by tego nie ogarnal i zawsze pokazywalby spozniona wartosc no chyba ze chcialbys wyswietlic sobie srednie W a6 c4 2.2T była taka opcja więc może i tu da się to obudzić
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Słyszałem że nie jest musem zakładanie czujnika braku płynu bo można to wyprogramować - tak mi kiedyś jeden macher powiedział A teraz pytanie za 100 punktów- jest możliwe aby na FISie było pokazyweane aktualne ciśnienie doładowania (1.8T bfb) ?????
-
[B6 BFB] Audi A4 1.8T Quattro Avant -
Co masz na myśli??? Ostatnio pod maską mała osłona nad filtrem przeciwpyłkowym ustąpiła miejsca osłonie na cały tunel podszybia + klapka na akumulator
-
[B6 AMB] Czujnik temperatury plynu chlodzacego w AMB
Jest troche głębiej
-
[B5 ACK] Olej w miejscu łączenia "fajki" ze świecą zapłonową
niesprawne uszczelki pokrywy zaworów
-
[B6 BFB] Korek spustowy wody
Od spodu wyjmujesz czujnik temperatury z chłodnicy i leci
-
[B5 AJL] Czy to uszkodzony zawór dv?
No to BEX i TT mają takie same
-
[B5 AJL] Czy to uszkodzony zawór dv?
Z końcówką N jest od BEXa
-
[B5 ADR] Znowu stukanie w silniku...
Zaczołeś od d*py strony To że dzwonił napinacz było spowodowane słabym ciśnieniem oleju i nowa pompa olejowa wraz ze smokiem by rozwiązała wszystkie problemy. Zamiast od razu zrobić pompe to teraz dojdą Ci jeszcze panewki chyba i koszty x5 .
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Chyba za wcześnie na opinie
-
Vin- czy sprawdzą w aso?
Jak masz kolege w ASO to Ci wszystko opowie do słuchawki prawie jak na 0700.....
-
[INNE] Prośba o analizę logów 1.8T AWT
Turbo słabo pompuje w dolnym zakresie obrotów.
-
[B6 ALT] Dziwny hałas przy uruchamianiu silnika po dłuższym postoju
Castrol i do tego 10w40 :thumbdown: -widze że chcesz więcej problemów. Sam Castrol to już poraszka a do tego półsyntetyk
-
[B6 ALT] Dziwny hałas przy uruchamianiu silnika po dłuższym postoju
Pompy oleju macie przytkane Jak robi trrrrrrrrrrrrrrr i jeszcze ciśnienie się zaświeci to tylko w pompie bym szukał przyczyny. Słyszałem jak jednemu się pare razy zaświeciła kontrolka i zgasła, jeździł delikatnie, silnik troszke tyrkotał a za miesiąc się motor zatarł i 3000 w plecy
-
[B6 BFB] Audi A4 1.8T Quattro Avant -
pfffffff.... ciekawe do którego
-
[B6 ALT] Dziwny hałas przy uruchamianiu silnika po dłuższym postoju
U mnie było takie trrrrrrrrrrrrrrrrrrr a puźniej pojawiła się kontrolka ciśnienia oleju przy mocnym butowaniu- a już myślałem że napinacz pada. Teraz na nowej pompie nie ma tego odgłosu. Pompa słabo tłoczyła do góry i zaworek zwrotny w pompie nie utrzymywał. Też te 2.0 mają takie małe smoki jak 1.8T???
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
No zobaczymy jak to będzie tej zimy Podobno śniegu ma być sporo
-
[ALL B6] Różnice pomiędzy poszczególnymi silnikmi 1.8T
dlaczego "NIE CASTROL"? mi wlasnie taki wlali 10W40 castrol. mam go zmienic? apropos tematu to mam 1.8T 163km silnik BFB. spalanie w miescie okolo 9.3l a trasa jakies 7.2l. oczywiscie bez gazu;] Castrol pozostawia po sobie sporo nagaru w silniku i po jakimś czasie może Ci się ukazać kontrolka od braku ciśnienia oleju Poczytaj - na necie jest sporo o tym. W BFB pompa jest napędzana łańcuszkiem i kosztuje 500zł. Mam nadzieje że zalali Ci pełnego syntetyka 5W50 1.8T jest gorącym silnikiem i potrzebuje dobrego oleju. Ja postawiłem na Mobil I 5W50
-
[ALL B6] Różnice pomiędzy poszczególnymi silnikmi 1.8T
150 konne AEB ma przepustnice na linke czego nowsze 1.8T już nie mają. Jest też 190 konyy BEX który ma 2 coolery i chyba inne turbo ale każdy z nich pali poruwnywalnie i jest trudny do zajechania. Lać dobry pełny syntetyk (NIE CASTROL!!!) i nie zakłądać gazu i śmigać.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
No ja wiem na 99% że tego nie mam bo u mnie płyn ma obieg przez turbo więc po minucie i tak się zaczyna robić ciepło
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Jest jakiś kod wyposażenia odpowiadający za to ustrojstwo??? [br]Dopisany: 17 Październik 2010, 20:15_________________________________________________ W Lupo jest silnik 1.0 którgo plusem jest rozrząd na łańcuszku na jednopunkcie bez przepływki. Motor zdecydowanie za słaby. Słabe wyciszenie ale plastiki nawet nie trzeszczą. Auto na klimie marnie przyśpiesza ale jak na pierwsze auto jest ok. Tylko zmieniam olej i leje paliwo i oby tak było dalej. Z wypasu jeszcze ma el. szyby. Wszystko zależy ile się chce wydać Moja już powiedziała że następne chce BMW serji 1 Ale to za jakiś czas.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
12 było a nawet 13 bo jeszcze LUPO Grzeska Właśnie że nie moje Ale jedzie, na głowe się nie leje i jest ciepło w środku
-
[B5 ALG] Duże spalanie 22L/100km ALG 2.8 193km
Samo sprawdzanie czy są błędy może nic nie dać A furka zagrzewa się do 90 stopni???
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Było zimno i to nie małe :gwizdanie: trzeba coś na rozgrzanie zapodać Dobrze że nikt zdjęć nie robił
-
[B6 BFB] Audi A4 1.8T Quattro Avant -
dawaj większe kolo i kolorowy fis Kolorowy Fis jak i większe kolo jest mi do niczego nie potrzebne Auto bez tego jedzie bardzo dobrze Nie należe do osób które mocno podgłaśniają radio, szyba w dół, zimny łokieć i robią wszystko aby wszyscy patrzyli jaka jest gleba i jakie ogromne fele - co niektórzy więdzą o czy mówie Kiedyś może zajmę się wytartymi guzikami (radio i panel klimy) ale najpierw muszę uporządkować na tip-top wszystko pod maską