Treść opublikowana przez grzes1150
-
Walka z dopalaczami - Wasze zdanie
Zwykłe pranie mózgu już nie mogę na to patrzeć To że VAT windują do góry i podnoszą sobie limity wydatków na swoje kancelarie to ani przez 5 sekund nie mówią a o dopalaczach pier...ą całymi dniami
-
[B6 BFB] Zapaliła się kontrolka oleju i zgasła
Tak się składa że wymiana oleju i filtra paliwa była miesiąc temu Ostatnio człowiek który dobrze zna się na tych autach powiedział mi że to wina zasyfionego smoka i na wyższych obrotach nie daje rady zassać tyle oleju ile powinien i z tąd takie cuda się dzieją. [br]Dopisany: 07 Październik 2010, 10:10_________________________________________________ 2500 to za każdym razem przekracza i jakoś nic się nie działo. Zauważyłem znacznie dłuższe "granie zaworów" po odpaleniu po dłuższym postoju.
-
[B6 AVB] A4 S LINE Pakiet RS4 19" RNS E 193 320/300 mm BRD AL 188KM/380Nm
Wczoraj znajomemu się opaliło B6 :gwizdanie: chyba od instalacji ogrzewania przedniej szyby (nic nie przerabiane)
-
[B6 BFB] Zapaliła się kontrolka oleju i zgasła
Właśnie dziwne jest to że nie dzieje się to jak obroty spadają tylko przyśpieszam dynamicznie i obroty sobie idą do 4tyś. a tu "zonk" na blacie. Przecież przy butowaniu i obrotach 4tyś. powinno być tam ciśnienie za***iste. Co innego jak by obroty spadły po butowaniu i wtedy to by mogła być pompa. Przed południem sprawdziłem wsuwkę na czujniku ale wydawała się być OK- psiknąłem WD40 i wpiąłem. Teraz wracałem do domu i nawet go butowałem i kręciłem i jakoś nic. Piszcie ...piszcie.. bo trzeba to rozwiązać raz a dobrze. [br]Dopisany: 05 Październik 2010, 21:36_________________________________________________Jeszcze jedno może głupie pytanie- da rade sprawdzić ciśnienie Vag-iem??? Jeśli tak to jak to zrobić?
-
[B6 BFB] Zapaliła się kontrolka oleju i zgasła
Witam!!! Dziś śmigam sobie a tu pisk i mruganie takiej kontrolki przez kilka sekund: Zanim doturlałem się do zatoki to wszystko ustało ale auto zgasiłem. Po odpaleniu i po kilku kilometrach pokazało się to samo. Czy to może być padający jakiś czujnik??? Słyszałem że padają też pompy olejowe w 1.8T ale przy 180tyś.???[br]Dopisany: 05 Październik 2010, 11:39_________________________________________________Auto od nowości jeździ na oleju 5W30 Shell Helix. Proszę o podpowiedzi.
-
[B6 AVJ] nowy foty i swap
Wnętrze nawet na wypasie Ten gril wygląda strasznie Kup Sobie jeszcze chromu na metry a będzie błyszczący festyn na całego
-
[ALL B7] 2.0TFsi świst, piszczenie przy przyspieszaniu
Aż do tylu Ci się kręci ??? to jest dzwiek jakby rolka zaskrzypiala. to może być coś poważnego. Kiedy zmieniałeś rozrząd? A może łożysko alternatora?
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
320mm wchodzi pod 16" ? :gwizdanie: Myślałem że 312mm to max.
-
[ALL B7] 2.0TFsi świst, piszczenie przy przyspieszaniu
Aż do tylu Ci się kręci TFSI ??? To jest odgłos "wstającego doładowania"
-
[B5 ACK] Spalanie z tiptronicem???
Źle założony rozrząd może być przyczyną znacznego wzrostu spalania- kumpel tak miał w seacie :gwizdanie:
-
[B5 AEB] Dziwne blugotanie za prawym przednim kołem
Kiepski olej jak na 1.8T i chyba z beczki :gwizdanie:
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
pfff... nie przesadzaj
-
[ALL B7] Jaki silnik benzynowy
2.0TFSI- podobno jest super chodź nie wiem czy nie ma w nich wad "dziecięcych" 1.8T- w miare mocna, sprawdzona i dopracowana jednostka 2.0FSI- lekko słabawe 1.6- raczej do dynamicznych nie należy Jak chcesz czegoś więce od auta to szukaj turbobenzyny no i quattro
-
[B5 ANB] Zmiana turbiny co jeszcze sprawdzić zrobić??
Odma lubi być obrośnięta zwłaszcza ta metalowa rurka idąca pod kolektorem ssącym
-
[B5 AFN] Zgasł podczas jazdy i niechce odpalić.
Jak masz jakieś dokłądane alarmy albo zabezpieczenia to radze zacząć od tego A jak zapali i zgaśnie i mruga kontrolka od immobilajzera to moża być coś z obwodem tego immo. pod kierownicą- nie wiem jak jest w b7 ale w b5 tak właśnie się robiło Przeczyszczenie jednej wsówki rozwiązywało problem na następne lata
-
[B5 AEB] Dziwne blugotanie za prawym przednim kołem
A co do oleju to na początek możesz przeglądnąć kabelki do czujnika cośnienia oleju i jak są ok. to wymiana czujnika nie zaszkodzi Na jakim oleju jeździsz i jaki przebieg auta???... bo może pompa olejowa już nie wyrabia? :gwizdanie: Co do bulgotania to dotankuj i sprawdź wężyki odpowietrzające pod autem Jedno z drógim nie ma nic wspólnego- zwykły zbieg okoliczności. Aaaa.... i zapraszamy na spota w niedziele
-
[ALL B6] Słaby materiał
Podjedź do mieszalni lakierów i poproś o śrogek do usuwania powłok lakierniczych (środek musi być neutralny dla tworzywa ABS). Albo do ASO i dokup zniszczone elementy
-
[ALL] Okleina "drewnopodobna"
Dokupić zniszczony element albo zdemontować wszystkie drewna, zmatować, rysy zaszpachlować i lakierowanie według gustu np. czerń albo grafit.
-
[ALL B6] Który silnik benzynowy wybrać?
Jasne że da rade. Motor, skrzynia, wiązki i ECU. to koszt min 5tyś. i to chyba za***iste minimum
-
[B5 AEB] Podwyższone obroty po czyszeniu przepustnicy.
Potwierdzam to co kolega napisał Często instalacja LPG lubi zakłucić prace ECU i wywala sonde
-
[B5 ABC] Problem z obrotami po odpaleniu
Jeśli jest problem z odpaleniem (tak jak by się zalewał) i po odpaleniu nie może tego paliwa przetrawić i śmierdzi z rury paliwem a po zgaszenieu jak od razu zapalasz i jest ok. to obstawiam przepuszczający paliwo do wężyka nastawnik ciśnienia paliwa w listwie wtryskowej Albo jak to zwykły tzw. brak ssania to może to byś wina czujnika temperatury płynu chłodniczego.
-
[B6 AWX] Moja szarlotka 131KM + wirus ledy, xenon, alu 18"
Wpisz sobie w szukajke "parujące lampy" i miłej lektury
-
[B5 ADR] Przerywa, nie wkręca się na obroty po dodaniu gazu
Napisz jeszcze czy silnik ładnie odpala i czy muł występuje na zimnym jak i na zagrzanym silniku.
-
[B6 AWX] Moja szarlotka 131KM + wirus ledy, xenon, alu 18"
Troche festyn te żarówki no ale to tobie mają się podobać. Lepsze by były takie jak by chromem pokryte. A lampa czemy zaparowana? Zapodaj fotki wnętrza A jest jakiś sposób żeby nie parowały? Jest
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A jeździ ktoś na takim oleju?: Shell Helix ULTRA EXTRA 5W30 (507.00) Tu coś o nim: http://www.olejesamochodowe.com.pl/go/_info/?user_id=HEUE5&lang=pl Mi to mechanik polecił do mojego 1.8T BFB. Czy jest coś lepszego??? Dodam że w Niemcowni auto latał o na tym samym oleju wiec chyba powinno być ok.