Treść opublikowana przez spetsnaz
-
[B5 AJM] Rura do intercoolera
jak już, to rura kosztuje w ASO 200zł a nie 100zł za 100 można mieć używkę.
-
Spotkania na drodze
mój tatulo w swoim avancie Pozdrawiam w jego i swoim imieniu
-
[ALL B5] Hamulce tył
przecinak i młotek da radę.
-
Spotkania na drodze
Flyer namierzony wczoraj około 17 na Domaniewskiej, pomykał z torbą motorsport na ramieniu i ludzi nie poznawał.
-
[INNE] B4 1.9tdi 1Z
Pierwotnie w swoim 1Z (tyle że A4 a nie 80 B4) miałem zamontowane hamulce z litą tarczą 280x13mm. Pomimo tego, że nie szaleję za kółkiem i moja jazda jest mało dynamiczna, nie mogłem poradzić sobie z uszkodzeniami tarcz. Zazwyczaj po około 2-4 miesiącach użytkowania tarcze zaczynały bić. Próbowałem rożnych konfiguracji i producentów tarcz i klocków. Problem ustąpił dopiero po założeniu tarcz wentylowanych 288x25mm montowanych seryjnie w mocniejszych odmianach silnikowych. Wyklucz wszystkie inne możliwości, które mogą powodować bicie tarcz opisane wyżej, ale możliwe jest, że problem nie ustąpi. Jeżeli potwierdzisz, że jest to wina tarcz, to warto zastanowić się nad zamontowaniem układu hamulcowego z B4 z silnikami 2.0, 2.3 lub 2.6 Tam montowana była wentylowana tarcza 280x22mm. W chwili obecnej można taki układ kupić za grosze. http://allegro.pl/audi-80-b4-2-0-piasta-zwrotnica-przod-kompletne-i1570261095.html
-
[INNE] B4 1.9tdi 1Z
koła mogą być niedokręcone, inna sprawa to lite tarcze w B4, gną się na potęgę. W A4 1Z też montowali lite tarcze.. w swoim 1Z zmieniałem tarcze co kilka miesięcy, bo biły.. dopiero po wymianie hamulców na 288 problem zniknął.
-
[ALL B6] Końcówki drążków - zwykłe vs s-line/S4
Niestety, bez problemów się nie obyło. Trzykrotne ustawianie zbieżności nic nie dało. Za każdym razem auto wracało z jazdy próbnej (ściągało) i zakładane były czytniki zbieżność była rozjechana .. i tak trzykrotnie.. ustawianie, jazda próbna i korekta.. Po 3 podejściu zdecydowaliśmy się na ścieżkę zdrowia w tym samym zakładzie (żeby wykluczyć zużycie wahaczy lub innych części mogących przyczynić się do opisywanego problemu) Wynik.. żadnych nawet najmniejszych luzów, wszystko gra. Zbieżność udało się ustawić akceptowanie dopiero w innym zakładzie, po ustawieniu zbieżności bujnęliśmy porządnie autem i okazało się, że ustawienia rozjechały się kolejny raz. Po tym fakcie ustawialiśmy zbieżność za każdym razem tłukąc autem na górę i na dół. Winne całej sytuacji okazały się końcówki z gumowym tłumikiem, przy 18" felgach, s-line`owych sprężynach oraz stabilizatorach z RS4 poddają się zbyt mocno, przez co ustawienie zbieżności graniczy z cudem (niezależnie od urządzeń na których była robiona).
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Jak nie wyją to nie ruszaj. Zmiana tarcz to jedno a wymiana łożysk to całkiem inna bajka, kosztuje sporo więcej pracy.
-
[ALL B6] Końcówki drążków - zwykłe vs s-line/S4
końcówki założone z tłumikiem. Powiem szczerze, że ustawienie zbieżności z tymi końcówkami i s-line`owym zawiasem graniczy z cudem :/
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
100 lat Ragga!
-
Spotkania na drodze
również pozdrawiam [br]Dopisany: 31 Marzec 2011, 17:48_________________________________________________ ten sam avancior namierzony dziś w Wyszkowie pod kebabem coś trzeba jeść
-
[ALL] olej do skrzyni VW golf 4 1,9 90 KM
Większość olejów o normie SAE 75W/90 spełnia obie normy API zarówno GL-4 jak i GL-5. GL-4 różni się od GL-5 niższym udziałem dodatków przeciwzatarciowych, w normie GL-4 jest to 4% w GL-5 6,5%. Teoretycznie nie powinno się stosować oleju jedynie z normą GL-4 do skrzyń wyposażonych w synchronizatory. GL-5 można stosować, kiedy wymagana jest norma GL-4. Najważniejsze jest, żeby olej spełniał normę VW 501 50. Jeżeli masz skrzynię 5-biegową manualną, to musisz zastosować olej o oznaczeniu VW G 070726 http://allegro.pl/olej-przekladniowy-vw-oryginal-g070726a2-1-litr-i1476400558.html Potrzebujesz 2 litry
-
Strefa Śmiechu
Balotelli v. Bib
-
[B6 AVF] Przewody hamulcowe w oplocie
Wyjdzie w praniu, zdam relację z montażu.
-
[B6 AVF] Przewody hamulcowe w oplocie
nie powinno być problemów, jak będą jakieś komplikacje z podkładkami to dam znać
-
[B6 AVF] Przewody hamulcowe w oplocie
pasują ze starych
-
[B6 AVF] Przewody hamulcowe w oplocie
- [B6 AVF] Przewody hamulcowe w oplocie
cyknę dziś z domu.. [br]Dopisany: 11 Marzec 2011, 10:05_________________________________________________powiem tylko, że jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania- [ALL] Pod jakie hamulce ten zacisk?
Jeden zaciski jest z najmocniejszej A6 3.0TDI (tarcze 347mm), drugi z A4 B7 3.0TDI- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
250 zeta- [B6 AVF] Przewody hamulcowe w oplocie
Andy, Suli.. przewody zrobione. Do odebrania u mnie lub we wtorek na spocie.- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Dobra Pany, szykować kasę.. przewody w oplocie zrobione jutro są u mnie we wtorek na spocie odbiór Nosfer, Suli, AndyN, Pixi, jak kogoś zapomniałem to dajcie znać.- Strefa Śmiechu
W podobnym stylu Scare tactics - Babysitting a girl and her dead ghost sister (full video)- Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Niestety z tylnymi jarzmami jest czasem masakra. Dodatkowo utrudnia śruba na klucz spline. Na podnośniku jest problem, bo oś sprężynuje a do odkręcenia konieczny jest spory moment i idealnie prostopadle siedzący klucz.. inaczej po pierwszej próbie będzie rozwalona śruba.- [B5 AJM] Jakie tarcze
288x25 (1LB) - [B6 AVF] Przewody hamulcowe w oplocie