Treść opublikowana przez spetsnaz
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
Jeżeli sypnie się łożyskowanie na pompie wody to i tak nie wyczujesz luzów, pompa będzie hałasowała i tyle. Jak chcesz to jeździj, aż zacznie się odzywać głośniej. Tyle mojej wypowiedzi w tym wątku.
-
[B5 AFN] Wymiana wahacza górnego prostego - bez wykręcania kolumny zawieszenia
nie
-
[B5 AFN] Wymiana wahacza górnego prostego - bez wykręcania kolumny zawieszenia
do demontażu górnej śruby wahacza jest specjalne narzędzie
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
sprawdź co pisałem wcześniej.
-
[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów
http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t81238.0.html;highlight=jednomasowe+kaliko44
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
O czym piszesz? Co to za wymiary?[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2010, 18:00_________________________________________________ devastation ma rację, problem będzie, bo dla tego zacisku ATE nie produkowało zestawów naprawczych. Tak jak było to już napisane, szukaj zestawu naprawczego TRW SJ1039, nie ma najmniejszych problemów z jego dostępnością.
-
[B5 1Z] Nie wchodzi jednyka trójka i piątka.
Posypała się skrzynia biegów, jedynym rozwiązaniem remont lub kupno innej. Na temat pasujących do 1Z skrzyń jest kilka wątków, wystarczy poszukać. Na kompleksowy remont skrzyni potrzebujesz około 1000 zł, plus koszty transportu. Koszt skrzyni z innego auta to ok. 400-500zł, niestety nie wiesz na co trafisz (sam jeżdżę już na trzeciej skrzyni), moim zdaniem lepiej naprawić swoją skrzynię.
-
Prośba o pomoc - naprawa w serwisie audi
wina wtrysków jest akurat bardzo prawdopodobna.
-
[ALL B6] Jaką właściwie mam skrzynię?
podaj VIN
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
100 lat ogry
-
[B7 BLB] Jaki olej do skrzyni?
Większość olejów o normie SAE 75W/90 spełnia obie normy API zarówno GL-4 jak i GL-5. GL-4 różni się od GL-5 niższym udziałem dodatków przeciwzatarciowych, w normie GL-4 jest to 4% w GL-5 6,5%. Teoretycznie nie powinno się stosować oleju jedynie z normą GL-4 do skrzyń wyposażonych w synchronizatory. GL-5 można stosować, kiedy wymagana jest norma GL-4. Najważniejsze jest, żeby olej spełniał normę VW 501 50.
-
Spotkania na drodze
Również pozdrawiam trzeba było trąbić
-
[ALL B5] Większe tarcze tył w B5 co i jak??
devastation w B5? skąd weźmiesz jarzmo pod 255 do zwrotnicy z B5? Nie twierdze, że nie jest to możliwe, ale z tego co się orientuję to jarzmo tylne z 255 B6 nie podejdzie do B5.
-
[ALL B5] Większe tarcze tył w B5 co i jak??
Zmieniasz zacisk, tarczę i jarzmo. Jak sam widzisz jak się pokręcisz, to je znajdziesz.
-
[ALL B5] Większe tarcze tył w B5 co i jak??
Z poliftowej S4.
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
Stawiam na pompę wody. Kosztuje mniej niż napinacz.. wyklucz najpierw ją.
-
[B5 AHU] Wymiana pompy wody
Rozrządu nie trzeba, ale pas przedni musisz zdejmować.
-
[B7 BLB] Jaki olej do skrzyni?
Sprawa wygląda tak samo jak w B6, olej SAE 75W/90 z GL-5. 2,25 L dla skrzyni 5-cio biegowej 3L dla skrzyni 6-cio biegowej.
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
Dokładnie taki dźwięk miałem u siebie jakiś czas temu, u mnie również był mniej słyszalny po rozgrzaniu silnika. Stawiałem na napinacz paska PK, tydzień temu pojawiły się nowe objawy - metaliczne dzięki jakby luzy na którymś z kół pasowych. Wczoraj wziąłem się do roboty, po zdemontowaniu przodu okazało się, że winowajcą była pompa wody - poszło łożyskowanie. Zakładałem nową pompę podczas ostatniej wymiany rozrządu, zamontowałem SKF`a z metalowym wirnikiem. Pompa nie wytrzymała nawet 40 tysięcy km. Dodam, że nic nie wskazywało na pompę, zero wycieków płynu chłodzącego. Zraziłem się do SKF`a, zamontowałem teraz o połowę tańszą pompę wody Ruvilla (bo nie było HEPU).
-
[ALL] Skrzynia biegów z 2.5tdi do 1.9tdi vp
musisz zmienić cięgna i wybierak na sześciobiegowy, sanki, sprzęgło na 240mm, rozrusznik, półosie.
-
[B5 AFN] Na zimnym silniku wyłącza się turbo
To znaczy, że będziesz miał okazję przegonić auto po trasie. Jeżeli zrobisz 3500km po autostradach to samo przejdzie.
-
[B5 AFN] 11 + 216 + AWX
trochę duży ten zapas mocy został niuta jakoś mało.. ale ostateczna ocena jest właściciela, jeżeli tyle chciał to ok.
-
[ALL B5] Jarzma pod tarcze 312mm do A4 z jakich dokladnie modeli aut pasuja??
zarówno 288, jak i 312 mają rozstaw śrub 94mm.. ważniejszy jest wymiar, który ma na zdjęciu 73mm.
-
[B5 AFN] Jakie klocki na przód?
Ferrodo FDB1167 TRW GDB1200
-
[ B5 1Z] Czy pasuje skrzynia od passata b5 fl 1.9 tdi 130 KM
będzie pasowała na 100%.