Treść opublikowana przez sssV
-
a4 b5 szkoda całkowita - pomocy
Zalezy co kiedy jak i ile Mialem kiedys sytuacje, ze doslownie tydzien po wlozeniu w auto 2kpln ktos zaparkowal mi w bagazniku tak, ze auto poszlo na zlom. TU w moim przypadku uwzglednilo faktury za rozrzad, olej, hamulce i takie tam. Tylko zaznaczam naprawy byly dokonane na tydzien przed szkoda.
-
Ślizganie się sprzęgła po wymianie
Jak uzywany dwumas jestem w stanie zrozumiec to uzywanego zestawu sprzegla juz nie. Nie wiem jak jest w audi ale znajomy kiedys zalozyl tarcze odrotnie i mu nie rozsprzeglalo.
-
weże brudne od oleju a4 b6 1.9 tdi
a no fakt o czym innym myslalem i o czym innym pisalem.
-
Dziwny dzwiek z Turbo PROSZĘ O POMOC AUDI A4 B6 1.9 TDI PB AVF
geometria do czyszczenia, mialem to samo. Po wyczysczeniu dzwiek zmalal o polowe bo jak kolega wyzej pisze to jest standard.
-
weże brudne od oleju a4 b6 1.9 tdi
wymien oringi.
-
a4 b5 szkoda całkowita - pomocy
Rzeczoznawca i wycena auta. Ale z drugiej strony auto ma prawie 20 lat, tysiak, poltora moze ugracie ale kokosow bym sie nie spodziewal.
-
Głuche puknięcia przy skręcaniu
Jedz na skp i popros o sprawdzenie luzow przekladni kierowniczej.
-
Udokumentowane przebiegi
Tak wyglada rzeczywistosc. Nikt nie cofa licznika dlatego, ze lubi a dlatego, ze kowalski lubi byc oszukiwany. Nie dopuszcza do mysli kupna auta z nalotem ponad 200 czy 300kkm bo co ludzie powiedza. Ja mam auto z przebiegiem 310tkm i nie wiem co to usterki czesto opisywane tu na forum. W aso bylem juz po fakcie kupna auta bo wychodze z zalozenia, ze kupuje auto i zalezy mi na nalepszym stanie technicznym a nie na przebiegu. Uslyszalem tam, ze auto ma bardzo maly nalot. Takie przebiegi sa w autach 5cio czy 6cio letnich a nie w 13sto latku. Dodatkowo jest pelna histotoria a nie dwa czy trzy wpisy. Sam pracownik dziwil sie i mowil, ze nie czesto zdarza sie tak wiekowe auto z tak niskim przebiegiem i pelna historia. Gdy kilku znajomych zobaczylo auto nie wierzyli w przebieg na zegarach, inni zas pukali sie w glowe dziwiac sie jak moglem kupil auto z takim przebiegiem. I zaloze sie, ze jak bede sprzedawal auto to moge miec z tym problem, ale mniejsza o to. Dodam jeszcze, ze nie zal mi ludzi, ktorzy kupujac auto kieruja sie na sile przebiegiem a pozniej placz i lament, ze psuje sie wszystko.
-
Dokładka zderzaka przód z allegro.
Nie kupilem ale podpowiem Ci jedno. Pasowac idealnie nie bedzie chocby dlatego, ze jest nowy a Twoje auto z tego co widze ma lat pietnascie. Szukaj uzywki, ewentualnie calego zderzaka. Da sie tanio wyrwac.
-
Rząd szykuje zamach na prawo do odszkodowania.
Tylko ten zamysl (bo projekt to jeszcze nawet nie jest) ustawy jest absurdalny. Bo nikt a zwlaszcza panstwo nie moze narzucac obywatelowi co ma zrobic ze swoim mieniem. Samochod jest wlasnie mieniem,i ewentualna szkoda majaca miejsce ma zostac pokryta z ubezpieczenia sprawcy. Wyplacenie pieniedzy to reki poszkodowanegoto taka sama naprawa szkody jak wyplacenie ich warsztatowi, ktory auto naprawial. Jednak pokazuje jakie debile rzadza i nad czym pracuja pobierajac pensje z naszych podatkow....
-
Rząd szykuje zamach na prawo do odszkodowania.
Nie przejdzie.
-
czy egr uwalony
Kazdy doladowany silnik bedzie mial olej w dolocie. Bo tak. Zdejmij waz na dole, jak wyleci no szklanka to moze byc problem z turbo, jak nie to jezdzij.
-
Pasy 2010 rok?
- Ile płaciliście za wymianę sprzęgła?
Racja. Auto zajmuje podnosnik na caly dzien. A dobry mechanik wie ile warta jest jego praca. Rok temu wymienialem sprzeglo w aucie. Poza samym jego zestawem doszly: olej w skrzyni i simmeringi walu, skrzyni i polosi. Simmeringi byly wymieniane profilaktycznie. Robocizna 450zl.- Pasy 2010 rok?
zbieznosc dotyczy tylko polozenia w jednej plaszczyznie kol przednich. Geometria to ustawienie wszystkich kol w trzech plaszczyznach.- Pasy 2010 rok?
Jesli auto bylo walniete to mozliwe, ze tej geometrii nie ustawi bo sie nie da. Ale jesli to ustawi, auto przestanie sciagac a Ty bedziesz wiedzial, ze wszystko jest cacy.- Pasy 2010 rok?
Jedz sprawdzic geometrie, dobry diagnosta powie Ci wszystko co i jak. Ale geometrie pelna, nie tylko zbieznosc.- Pasy 2010 rok?
Kolego mi nie chodzi o to czy sa ladne tylko czy sa od tego auta. Zwyczajnie trzeba skontrolowac czy auto nie bylo odwiniete ze slupa. Jak nie ma sladow i jezdzi prosto to niczym sie nie przejmuj.- Pasy 2010 rok?
Idz do aso i zapytaj o historie. Mozliwe, ze wlasnie tam bylo auto naprawiane. Wsadz auto na podnosnik i obejrzyj podluznice, ewentualnie popros kogos niech rzuci okiem. Zdecydowana wiekszosc aut ma przeszlosc, zalezy tylko jaka.- Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?
Jest OK. Silnik zeby sie zagrzac potrzebuje drugie tyle.- Malowanie dokładek pytanie o podkład
Napisalem wyzej co i jak, robi sie tak samo. Ale dlaczego nie warto to tez jw.- prosba o ocene logow i pracy turbo
No i naprawione, W sumie to nie wiem co pomoglo bo usztywnilem luzny krociec pompy vacum i mechanik wyczyscil turbo (koszt 150zl).- Malowanie dokładek pytanie o podkład
W skrocie: 1 matujesz drobnym papierkiem np 400. 2 odtluszczasz najlepiej zmywaczem silikonowym dokladnie. 3 Nanosisz podklad do plastiku, czekasz pietnascie minut. 4 Nanosisz podklad akrylowy. czekasz do wyschniecia najlepiej 1 dzien. 5 szlifujesz podklad, najlepiej na mokro papierkiem 600 do uzyskania gladkiej jak szklo powierzchni ale trzeba uwazac aby gdzies nie przetrzec do plastiku. 6 odtluszczasz jw. 7 jedziesz baze 3 warstwy i bezbarwny rowniez 3 warstwy. 8 po wyschnieciu mozna to przepolorawac na mokro papierikiem 2000 i odpowiednia pasta. To takie uproszczone wytlumaczenie, jak nabierzesz wprawy to sam bedziesz wiedzial ile np warstw sie kladzie zaleznie od zamierzonego eektu etc. No i lakierowac polecam pistoletem. Dlaczego? Bo lakier do ktorego dodaje sie utwrdzacz jest o wiele trwalszy i bardziej odporny na kamienie sol itp.- Kupiona a4b5 co wymienić zrobić?
Taaa 18sto letnie audi to pewno z drzewa odwijali. Nawet gdyby za darmo wzieli to cena by nie wystarczyla placic komus pensje przez pol roku zeby je uzdatnial.- świst z przodu samochodu
Tego Ci nikt nie powie. Ale wiele rzeczy moze powodowac to co opisujesz. lozysko wiska rowniez. Jednak lozyska w tych skrzyniach to taka standardowa wada. Slychac swist/wycie z okolicy skrzyni niezaleznie czy wrzuci sie luz czy na biegu jedzie. - Ile płaciliście za wymianę sprzęgła?