Treść opublikowana przez MRoger
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Siemka
-
[B5 AJM] Spadek mocy
Udało się coś zdiagnozować bo ja mam bardzo podobne logi
-
[B5 AJM] Podciśnienie, dziura w dolocie czy turbina - rozwiązanie
Mam kłopot, po czyszczeniu EGR samochód przestał jechać przepatrzyłem wszystkie wężyki od podciśnienia i cały układ dolotowy i na razie nic nie mogę znaleźć. Zrobiłem logi http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_prosba_o_analize_logow-t124249.0.html dodatkowo kolega zrobił mi logi dynamiczne 011 i turbina ładuje max 0,3 jak mi je prześle to wkleję. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedź. Samochód jedzie tylko przy delikatnym wciskaniu gazu, jak się da za dużo to muł - nic nie jedzie. Sztanga się rusza podczas logów, klapa gasząca również działa. Ale po depnięciu i ponownej obserwacji sztangi - opada i brak podciśnienia. Bywa zaraz po odpaleniu że jedynka dwójka idzie normalnie potem znów to samo muł i lokomotywa. Podczas jazdy słychać że turbina nie wkręca się - na pół gwizdka. Podciśnienie na wężyku do gruszki turbiny jest słabo wyczuwalne, jak przytknąć palca to ledwo wyczuwalne, choć sztangą porusza ;( Czy to podciśnienie wzrasta wraz z obrotami, ew czy jest możliwość że może spadać po ruszeniu autem ? Oleju nie ubywa czasem jak za mocno wciskam puści czarnego bąka. Pojawia się czasem błąd: 17964,CHARGE PRESSURE CONTROL: Negative Devation. Wydaje mi się mało prawdopodobne żeby tak padła turbina, kupiłem ją ponad rok temu z pewnego źródła i nie było z nią żadnych problemów jak dotąd ... dojechałem do warsztatu wystudziłem oczywiście turbinkę, wyczyściłem EGR i od tej pory nie jedzie ... aha i zaślepiłem te dwa otwory po bokach EGR ale to chyba nie powinno mieć znaczenia ... chyba że tamtędy schodzi podciśnienie. Już sam nie wiem ... chyba zaczynam świrować Pozostaje jeszcze dziura w dolocie, ale ewidentnej dziury nie stwierdziłem a tak duże niedoładowanie to chyba dziura powinna być duża ;( Please help
-
[B5 AHU] Jak sprawdzić vacum pompę ?
a jakie powinna ?? Ja mam podobny problem dodam że po zdjęciu wężyka podciśnienia przy grodzi - bezpośrednio z pompy, mam tylko takie małe psyknięcie a podczas pracy przytykając palec jest lekko wyczówalne ... bardzo delikatne. Jednak klapa gasząca i sztanga się poruszają.
-
[B6 AWX] Brak mocy, dziwne objawy
Jak to odkryłeś bo ja mam dokładnie ten sam problem i też już myślałem o tym krućcu.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
thx :> Ja dziś wezmę.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Siemka Czy ktoś mógłby wziąć dziś VAGA ew. tylko laptopa z programem bo kabel mam. Mam problem z autem a niestety mój lapek dział tylko z kabla. Oczywiście po wyścigach
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów.
Mam kłopot, po czyszczeniu EGR samochód przestał jechać prawdopodobnie jest dziura w dolocie, bo czasem zadymi na czarno. Ale przepatrzyłem/wymieniłem wszystkie wężyki od podciśnienia i cały układ dolotowy i nic nie mogę znaleźć. Zrobiłem logi - na razie statyczne bo mój laptop działa tylko na kablu. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi. Samochód jedzie tylko po odpowiednim wciśnięciu gazu, jak się da za mało lub za dużo to muł - nic nie jedzie. Sztanga prawidłowo się rusza podczas logów, klapa gasząca również działa więc podciśnienie jest raczej sprawne. Może dziś na spocie ktoś mi zrobi dynamiczne, choć na 3 po wciśnięciu gazu do końca nie dzieje się nic rozpędza się jak lokomotywa. 011BS http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6f8d0648a4b064a.html 003BS http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d359d4d40b89898f.html 004,007,013 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b27ef116ae37bf4.html 000,001,003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffb81e11f051ccae.html
-
[B5 AJM] Wymiana przejściówki do wysprzęglika
niestety u mnie taka sama diagnoza element aluminiowy z gwintem pęknięty na pół ... ile Cię wyniosła naprawa i ew. gdzie to robileś.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
na 20.30 w tej miejscówce to i ja się wyrobię :>
-
[B5 AJM] Wymiana przejściówki do wysprzęglika
to chyba jest coś takiego ...
-
[B5 AJM] Wymiana przejściówki do wysprzęglika
słyszałem że zazwyczaj problemem jest malutki oring który uszczelnia złączkę ... ja mam ten sam problem szczególnie jak się zrobi zimno ... wtedy nie wysprzęgla do końca i czasem muszę unosić pedał sprzęgła może ktoś to robił i podzieli się informcją jak to naprawić[br]Dopisany: 23 Grudzień 2009, 10:29_________________________________________________I coś się ruszyło w temacie, bo u mnie też cieknie z łącznika Wygląda to tak ! Może ktoś to już rozbierał / uszczelniał. Będę się za to zabierał w sobotę będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
-
[ALL B5] Ogrzewanie, bulgotanie, niesprawny układ chłodzenia czy uszczelka ??
odpowietrz dobrze .. jest instrukcja na forum ... zaczyna bulgotać jak się dobrze rozgrzeje a że nasze dieselki rozgrzewają się dość długo dopiero wtedy robi się odpowiednio ciepło. Jak chcesz być pewny że to nie uszczelka to pojedź na badanie zawartości co2 w płynie chłodniczym.
-
[B5 AFN] Dziwne zachowanie silnika podczas wkręcania na obroty
A co z płynem chłodniczym, nie ubywa nie ma rosołu ?? Biały dym to nie koniecznie olej, a jeśli tak to taki białawy to dopalany w katalizatorze a nie w komorze spalania, bo jak zalewa to raczej powinien być czarny. Sprawdź czy to nie uszczelka ... ja bym obstawiał turbo albo uszczelkę pod głowicą.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Elo Chyba zaczynam lubić poniedziałki
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
siema najlepszego dzieciaki
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ostatnio jak z nim gadałem to coś rezał .... skończy na wiosnę to się odezwie
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
To Ci długo ten przegub nie pociągnie .. ja bym kazał im wstawić drugi
-
[B6 AVF] Ciągły problem z dymieniem - zrobione Logi
Nie przeczę, ja po prostu nie miałem takich doświadczeń
-
[B6 AVF] Ciągły problem z dymieniem - zrobione Logi
Miałem już 2 uszkodzone egery i w żadnym wypadku nie dymił na niebiesko
-
[B6 AVF] Ciągły problem z dymieniem - zrobione Logi
Wydaje mi się że to raczej kwestia spalania oleju silnikowego, zły proces spalania powodowałby czarny dym.
-
[B5 AJM] Dokładka/hokej zderzaka przedniego
Mam jeden i drugi do sprzedania jak byś chciał to wal na priv
-
[ALL B5] Ściąga mi w prawo
U mnie ściągało na zepsutym przegubie ale przegub było słychać na mocno skręconych kołach
-
[ALL B5] Wymiana Turbiny w AJM na AWX
Ja mam wymienioną na AWX i jestem bardzo zadowolony. Bez softu nie było w zasadzie różnicy tyle że mój był dłubany wcześniej. Ale to bez sensu wymieniać na większą turbawkę bez softu wyniki możesz obejrzeć klikając w mój podpis
-
[B6 AVF] Ciągły problem z dymieniem - zrobione Logi
Jeśli oleju nie bierze to nie kumam o co kaman .. ale z opisu wskazywało by na zapchany kat jak się rozgrzeje do poddymia. dziwne że tak długo.