Treść opublikowana przez MRoger
-
[B5 AJM] Rurka podciśnienia w którym miejscu jest zlokalizowana?
Przy okazji innego postu znalazłem shemat podciśnienia do ajm'a możesz sprawdzić !!
-
[B5 AFB] Zwisający wężyk podciśnienia
Tutaj masz podciśnienie w AJM to inny silnik ale masz na pewno bardzo podobnie u siebie
-
[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach
Nie wiem jak niektórzy mają tak małe spalanie, może seryjny mniej pali i miasto to nie zawsze to samo bo ja w Warszawie codziennie w obie strony stoję w korkach więc to co innego niż jazda miejska. Rekordowo na trasie spalił 5l ale w nocy i jazda w 100% emerycka a tak to trasa 6,7 miasto 7,5 w zimę literek więcej.
-
[ALL B5] Szarpanie kierownicy, skrzypienie, dziwne objawy - przegub zewnętrzny
Wszystko ustało po wymianie przegubu .. delikatnie szumi łożysko ale to niestety grubsza robota .. do wiosny dojeździ
- [B5 AJM] Błąd 17965
-
[B5 AJM] Opinie o 1.9 TDi AJM i pompowtryskiwaczach
Kiepsko szukałeś http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_jaki_silnik_kupic_110km_czy_116km_pd_ajm-t65511.0.html Miłej lektury. Mój AJM jak na razie jeździ bez problemów z silnikiem a jest deczko dłubnięty
-
[ALL B7] Jaka jest prawda o silnikach
Tak czy inaczej czasy samochodów przejeżdżających bez remontu i bez problemów milion kilometrów się skończyły ... samochód ma bezawaryjnie jeździć do końca gwarancji i tyle. Sprzedaż samochodów to przede wszystkim business .. niestety czasem zbyt daleko posunięta oszczędność powoduje ze samochody psują się zbyt szybko. Obecnie dostosowuje się konstrukcje samochodów tak aby pasowały do nich tańsze części i podzespołów ... żenada
-
[B5 AFN] Kopcenie na niebiesko
Miałem dokładnie tak jak piszesz, na wyższych biegach / wysokich obrotach waliło niebieskim dymkiem. Olej może być w dolocie z odmy. Po pierwsze sprawdź filtr powietrza bo jak jest zapchany turbo pociągnie z odmy. Jak masz luzy wzdłużne to turbo i tak nadaje się w najlepszym razie do regeneracji. Ja nie miałem luzów wzdłużnych i nie było mnóstwa oleju w dolocie/wydechu ale pod dużym obciążeniem puszczała olej
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Chłopaki mam problem z tipem .. może ktoś już miał ten dylemat http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_inne_prosba_o_analize_bledu_tiptronic_tryb_awaryjny-t117643.0.html
-
[B5 AJM] Wysokie spalanie, niska temperatura silnika
Jak nie stoję tylko jadę to tak po ok 5 min ... dokładnie nie mierzyłem ale do pracy mam 14km po Warszawie po zrobieniu 1/3 trasy mam już 90 stopni na budziku na klimatroniku tak dokładnie ze stoperem nie sprawdzałem . Jak temp spada do -10 - 15 to nieco dłużej na zimnym nie przekraczam znacznie 2000 obrotów. Być może to kwestia tego że samochód stoi we w miarę ciepłym garażu
-
[B5 AJM] Skąd olej z EGR
A w turbinie z odmy w odmie z góry silnika w górze silnika z miski olejowej w misce olejowej ze sklepu .... itp ... itd wszystko było bardzo dokładnie opisywane.
-
[B5 AJM] Wysokie spalanie, niska temperatura silnika
To masz jakiś problem bo mój AJM nagrzewa się bez problemu po 5 minutach jazdy.
-
Strefa Śmiechu
http://www.youtube.com/8347100[br]Dopisany: 12 Luty 2010, 14:26_________________________________________________http://www.darkroastedblend.com/2007/06/cool-computer-case-mods.html
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
o qr** ..... http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_wysokie_spalanie_niska_temperatura_silnika-t116156.0.html;msg1393062#msg1393062
-
[B5 AJM] Wysokie spalanie, niska temperatura silnika
:shocked:
- [ALL B5] Błotnik prawy
-
[ALL B5] Błotnik prawy
Jeśli ktoś ma dostęp do ETKI proszę o sprawdzenie numeru części model z profilu poliftowy
-
[ALL B5] Szarpanie kierownicy, skrzypienie, dziwne objawy - przegub zewnętrzny
Ja już wiem, piszę żeby inni też wiedzieli, to że na TOM77 można liczyć jak i to jakie są objawy zepsutego przegubu ... oprócz terkotania na skręconych kołach. jak będę miał chwilkę wrzucę foty ... w przegubie znalazłem tylko luźno latające kulki ... reszta została zmielona.
-
[B5 AFN] Bulgotanie w nagrzewnicy = wymiana uszczelki pod głowicą?
A jeszcze sobie przypomniałem że jak popuszcza uszczelka pod głowicą to często pojawiają się / idą bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Panowie okazja ... http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1262089
-
[B5 AFN] Bulgotanie w nagrzewnicy = wymiana uszczelki pod głowicą?
O odpowietrzaniu było przy temacie wymiany termostatu w dziale zrób to sam bodajże - musisz poszukać. Na podszybiu można zdjąć harmonijkę i odpowietrzyć ręcznie. Ale powinno się odpowietrzyć automatycznie rozgrzany silnik nawiew na HI i na maxa i but w podłodze ... to tak w skrócie. Ale najlepiej podjąć do jakiegoś warsztatu niech zbadają Ci płyn chłodniczy to będziesz miał jaśniejszą sytuację. Poza tym miałem takę sytuację że nie działała pompa wody i też bulgotało ale wtedy silnik się grzał. Jak termostat jest zepsuty to może być mało płynu w 2 obiegu i też będzie bulgotał. Zanim zaczniesz rozbierać głowicę (to nie taka prosta sprawa) sprawdź inne możliwe problemy.
-
[B5 AFN] Bulgotanie w nagrzewnicy = wymiana uszczelki pod głowicą?
Mnie bulgotało w zeszłym roku ze 2 miesiące zanim się odpowietrzył .. możesz to bardzo łatwo sprawdzić płyn chłodniczy na zawartość CO2
-
[ALL B5] Szarpanie kierownicy, skrzypienie, dziwne objawy - przegub zewnętrzny
Sprawa rozwiązana - przegub zewnętrzny .. niestety się ukręcił na szczęście pod samym sklepem TOM77 któremu dziękuję że na mnie poczekał. Dzięki temu niunia dalej pomyka
-
[B5 AJM] Wysokie spalanie, niska temperatura silnika
Wszystko na temat czujnika ale na 90% to termostat http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t44936.0.html;highlight=zielony+czujnik+temperatury
-
[B7 BLB] Grzechotanie w silniku
Myślę że to może być odgłos zatartego łożyska ... może na alternatorze