Treść opublikowana przez adadur
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
za***iste problemy jakie można doświadczyć z 2.0 TDI a szczególnie z 170KM na piezoelektr pompkach to skutecznie mnie odpychają, podobnie problemy z 3.0TDI we wspomnianych latach stąd "alternatywa", która konstrukcyjnie jest po prostu trwała a osiągi idą na drugi plan bo wolnossąca benzyna i to na podtlenku powalać nie będzie ... ale te 177KM i 230Nm (przy 3000) jakoś powinno się odpychać. No i raczej 4 gary w A6 odpadają co...?
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Nic takiego ... DSG nigdy nie było w Exeo a jedynie automat jaki wstępował to faktycznie tylko Multitronic (a myślałem że ta topowa wersja 211 KM miała tipa) - a DSG a właściwie S-tronic jak dla Audi A4 wszedł od modelu B8.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Tak naprawdę nie interesowały mnie specjalnie automaty w A4 ale ciakwe to ... bo np. Seat Exeo nie występował w Quattro a w najbardziej topowej odmianie miał 2,0TFSI i tiptronica. Pamiętam że kiedyś mówiono że multi jest to FWD do mocy 180 KM...
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Bartek jak da rade celuj w Blaupunkta velocity coś jak to http://allegro.pl/blaupunkt-velocity-vpa-2120-2x125w-lub-1x350-rms-i4704877661.html to topowa seria blaupunkta to też trochę starawy lecz dobry sprzęt: http://allegro.pl/pioneer-gm-3000-4ch-brigeable-3-1-2-1-i4715387223.html co do głośnika ... jak namierzysz wpisz parametry w WinISD oraz parametry obudowy skoro już ja masz ... prześledź krzywe, jak sie nauczysz czytać te wykresy będziesz wiedział kiedy zestaw będzie podbijał kiedy bedzie neutralny a kiedy basu zbraknie Zwróć uwagę na skuteczność głośnika gdyż zestaw twój nie jest mocny więc czemu jeszcze mieć straty: http://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-efektywnosc.php Może ktoś namierzy ciekawe A6 C6 avant z 2,4 V6 + Quattro - po wstawieniu "podtlenka" mógłbym się przebujać takim autem. Z tym silnikiem bardzo mało jest Q ale wydaje się ciekawą alternatywą dla 3.0 TDI z lat 2005-2008.
-
uszkodzone mocowanie amortyzatora klapy avant
od wewnątrz profilu to nakrętka jest zgrzana do blachy - wg mnie musisz dostać się do wnętrza słupka i spróbować uchwyt amortyzatora skręcić na mocny klej do gwintów (czerwony Loctitle) przytrzymując tą nakrętkę od wewnątrz. Nasmarować kulkę i myślę że powinno to wytrzymać. Myślałem o ponownym "heftnięciu" nakrętki ale to musiało by być przyspawane a na cienkiej blaszkach nadwozia zapewne pojawił by się przetop i uszkodziło by powłokę lakieru i ocynku w obrębie spawu - także odradzam Przed klejeniem gwintu dokładnie oczyść i odtłuść dynksem
-
Punkty podlewarowania i podparcia
Temat osłony jest tak porąbany że lepiej mieć do tego kanał lub podnośnik ... wiesz co zajmie ci to 2-3 godz ... jak podjedziesz do warsztatu to za wymianę zabulisz 30-50 zł ... może warto.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Ad.1 toć to z miesiąc dobry nowa szata Ad.2 nikt ... Bartek jak z radyjkiem ... wiesz jaki ma potencjał? Co do konwerterów zawsze będzie to obarczone jakimiś stratami na jakości - to co cię interesuje to np. Helix AAC (http://www.sklep.caraudioteam.pl/helix-afc-p-528.html) - koszt za***isty jak na tekie cóś ... za mniejsza kasę to gościu na przeciwko garów wyprowadzi ci z fabrycznego radia sygnał LOW po RCA (o ile fabryka tego nie zapewniła)
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
to szukaj wzmaka mono lub 2 kanałowego z odp. filtrami - i wcale nie musi być regulowane rozeznaj radio używka ... jak najbardziej słuszny kierunek do Blaupunkta mam sentyment ... zawsze ten sprzęt dobrze wypadał w mojej ocenie lub juniorek czyli uDimension, Alpine lub Audison może poszukaj coś na glośniku JL
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Chwilę ... zaczynasz od d*py strony ... jak chcesz bawić się w car audio rozeznaj co masz na pokładzie, a dokładnie jakie radio (generalnie czy można podłączyć pod nie suba, a ku temu trzeba 4x wyjście liniowe sygału audio: LP, PP, LT i PT oraz przewód remote do sterowanie załączeniem wzmaka), jakie głośniki i jak są zasilane (aktywne przez suba fabrycznego, czy pasywne przez radio). Myślę, że może ci pomóc ta strona w temacie radia: http://www.studio24.prv.pl/ Kolejna sprawa to odpowiedzenie na pytanie ile głośników chcesz zasilić - 4+1, 2+1 czy 1 (sub) Pod tym kątem szukasz wzmacniacza, który może być jedno-, dwu, cztero- i pięcio-kanałowy - pamiętaj, że większość wzmacniaczy oferuje mostkowanie kanałów i np. wzmacniacz 4 kanałowy można podłączyć 2+1. Poczytaj czym taki wzmak powinien się charakteryzować ... filtr HP i LP a głównie ten drugi są niezbędne, parametry - podaj przykład jaki się interesuje to się oceni bo jest tego całe multum - generalnie za coś fajnego trzeba dać od 1000 zł. Na etapie szukania wzmaka musisz już przewidywać w jaką moc będziesz się wstrzeliwał. Sub - sub subem ale sparowany jest z obudową - musisz wiedzieć jakiego typu będzie, zamknięta, BR to najczęściej występujące, różne głośniki różnie mogą zagrać, Patrząc na głośniki jednej seri jednego producenta 25cm będa bardziej dynamiczne i bas będzie szybszy ale nie aż tak głęboki jak w 30cm subach - tu trzeba odsłuchiwać lub kierować się opiniami z neta, bo jedne dadykują do techno drugie dla jazzy klasyki itp itd Kabelkologie - nie ma wała wzmak potrzebuje prądu i im dalej od aku warto trochę zawyżyć przekrój - generalnie w instrukcji wzmaka często producent podpowiada jaki ma być przekrój albo kierują się tabelkami z neta, które odnosza się do markowych sprzętów i mówią dla bezpiecznika np. 25A tyle a tyle przekroju przewodu. Chcesz po ludzku to kupujesz dwa przewody + i - i podpinasz do aku ... nie do masy na aucie. BMW ma aku z tyłu wiec odpada przepychanie się przez całe auto i przewody nie muszą być dłuuugie. kabelkologia głośników - nie wiem jakie będą ale do suba od 4 do 6 mm2 zależy jaka moc itd. a na głośniki jak już dawać to nie chyba wstrzeliwać się w 2,5 mm2. Na końcu mając wiedzę jaki zestaw masz przyszykowany zamawiasz obudowe - jak ci goście produkują to bo może czasem można delikatnie jakieś wymiary skorygować. Zebranie wszystkiego do kupy i by to zagrało jak należy to cała sztuka i nie dziw się cze są spece od tego ... warto pytac i słuchać co polecają itp itd, myślę że warto takiego producenta obudów podpytać, bo może spotkał się jak jego skrzynia zagrała pod danym sprzętem i poleci coś co się dobrze sprawdziło. Jak by cię interesowało to może pozbył bym się mojego zestawu: HELIX W10 i wzmak HELIX H400 Esprit.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
A co tam kombinujesz?
-
Brak wycieraczek, kierunkowskazów, problem z klaksonem itd.
Jak by ci coś nie pasowało to pamiętaj, że wychył wycieraczek (skrajne położenia) korygujesz przez przestawienie dźwigni na silniku
-
Brak wycieraczek, kierunkowskazów, problem z klaksonem itd.
powiedz czy odkręcałeś dźwignie na silniku która napędza mechanizm? jak przestawiłeś ta dźwignię to będą cyrki
-
Syrena alarmu
ori syrena jest w bagażniku po prawej stronie pod subem - ale dostęp tylko po zdemontowaniu tapicerki bagażnika i suba
-
Problem z kontrolka poduszek Zapala sie po 15 minutach jazdy
wrzuć cały błąd ... wszystko co tam jest napisane spróboj : Airbag(15) ->Adaptacja(10) -> Grupa 00 -> Wykonaj prawdopodobnie trzeba będzie szukać czujnika
-
[A4B5] grafitowy płyn i duży przepływ płynu
GRATY!!!!
-
Problem z kontrolka poduszek Zapala sie po 15 minutach jazdy
Ja jeb... co chcesz od tego czujnika... wez sie za zlacza instalacji pod siedzeniem
-
Remont garażu doradźcie :)
Kazik yerz myslalem o chlorokauczuku ale na nim jest napisane że nie nadaje sie do garazu. Jak ci sie sprawuje i jak dlugo?
-
Remont garażu doradźcie :)
Blagam yylko nie lamperia na olejnej... za pare lat bedzie przeklinal cie jak trzeba bedzie to skrobac. No i ograniczy powierzchnie ktora chlonie wilgoc, bo tynk dobrze to reguluje
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Ale Wiktor wcale nie o sciganiu pisze ale o przypadloscie malych benzyn ktore pieknie to tylko na papierze wygladaja. Pewnie jeszcze ten jazz ma spalac 4,5 litra a chochluje 7...
-
Zabrane Prawo Jazdy...
Tez tak sadze ze nie ms co sie wychylac z pismami. Dowiedz sie tylko czy spraea nie odbedzie sie zaocznie. Przygotowac gadke a pisac odwolania od wyroku.
-
[A4B5] grafitowy płyn i duży przepływ płynu
czy układ kierowniczy pracuje anormalnie - tzn. czy kierownie jest utrudnione, kierownica ciężko chodzi, wspomaganie słabie z kolejnymi szybkimi skrętami, czy kierownica nie wraca do położenia do jazdy na wprost Na wyjściu z pompy jest zawór regulacji przepływu, może w nim należy szukac problemów ale jak nie odczywasz dyskonfortu w kierowaniu to nie wiem czy warto na siłę szukać problemu
-
Jaki lakier na hamulce
tomasz102 myśl myśl myśl jak mawiął Kubuś Puchatek ... a klocki w czym siedzą?
-
weryfikacja numeru częsci
możesz podać markę zamiennika
-
Szroty - Niemcy, gdzie i jak szukac
Kuzyn 4y lata temu pokazał mi na północ od Hamburga gigantyczny szrot: Kiesow Autorecycling Autoteile GmbHwięcej Beim Umspannwerk 153 22844 Norderstedt, Deutschland +49 40 5353530 strona www: kiesow.de Idziesz na plac demontujesz co potrzebujesz wychodząc pokazujesz i płacisz jak ktoś by chciął w google map sobie oblukac szrot to dwa rzędy (może 1,5) tam widocznę to były audi ... najwięcej opli genralnie szukaj po hasłach: Autorecycling, Autoteile
-
Jaki lakier na hamulce
Kolego w 312 masz ten sam zacisk co w 288 ... jak byś oba zaciski 312 i 320 miał w łapkach to może być zrozumiał różnicę