Treść opublikowana przez adadur
-
Jak sprawdzić jakie mam oznaczenie silnika TDI???
najpewniej sprawdzac na naklejce na obudowie rozrządu bo jeśli auto miało wymieniony silnik na innego typy to naklejka z bagaznika może zmylić.
-
olej mineralny - pomocy!
Nie czekaj tylko do końca wymiany tylko wymień odrazu na zalecany półsytetyk (VW 505.00).
-
[B5 AFN] Czy to śmierć czujnika cieczy??
Witam po małej nieobecności w związku z powiększeniem rodzinki ... W tym czasie zajęłem się troszkę autkiem i wkońcu zajęłem się tematem wskazywania niskiej temperatury na budziku co ciekawe latem wskakiwał na 90st.C przy włączonej klimie bez klimy ok. 80st.C i podejrzewałem czujnik. Od niedawna coś sie pogorszyo bo nagrzewał sie max do 75st.C i dodatkowo zaliczyłem rekordowe spalanie. Wiec zakupiłem termostat OOOO z o-ringiem i płyn G12+ koszty: oryginalny termostat z o-ringiem + przesyłka 36zł (nie podawżajcie że to nie orginał lub odrzut jakiś - jak to ma miesce często w przypadku czujników temp. - bo idetyko jak ten wymontowany - made in Germany (żadne France) - no i pracuje jak ta lala), płyn (koncentrat) 3 lity kupione w ASO Skody. Teraz autko rozgrzewa się do 89-90 choć w zależności od stylu jazdy wskazuje 88-92st.C. Co ważne odczyt z budzika pokrywa się idalnie z odczytem z kanału 49 na klimatroniku. Czyli wskazówka idzie od 60 zgodnie z wskazaniami na klimatroniku. Zauważyłem że i autko jakoś lepiej zaczęło jezdzić.
-
Chyba (zimą) zmienię na letnie kapcie.
Ha a poza tym że troszkę zimno w dzień 0 lub trochę na minus w nocy -5 to pogoda piękna, sucho słoneczko ... no i dalej na letnich. Nie zauważyłem by żle sie jakoś autko turlało i miało tendencje do ślizgania ale drogi suchutkie jak będa opady .., hmmm zimówki wrzucę pewnie. Kurna z jednej strony zazdroszcze tym co mają śniegu na tyle by sobie gdzies poszaleć.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
A ja ma takią prośbę dla zainteresowanych grillem na wiosnę. Jeśli znacie w bliskiej okolicy - może mierzeja może wyspa sobieszewska jakies miejsce na grilla to dajcie znać. Jak się ociepli warto by któregoś pięknego dnia zjechac sie z rodzinkami i spędzić trochę czasu na powietrzu. Co wy na to? ps. na wyspie Sobieszewskiej jest taki ośrodek z wielką wiatą (i deszcz nie straszny by był) parking tuż obok tylko że to na terenie ośrodka i nie wiadomo czy by nie chcieli czegoś za udostępnienie miejsca. Znam bardzo fajne miejsce na wyżynie Elbląskiej ale z Trójmiasta pewnie co niektórym może być za daleko.
-
[b5] tweetery BOSE, dane techniczne?
Sprawdz instlacje bo wteetery padły zapewne nie od mocy ale od zwarcia. A zakup nowych samych tweeterów jest mało opłacalny zdecydowanie lepiej pomyśleć o nowym zestawie separowanym ze zwrotnicą.
-
Pionek vs Sony
Pionek jest niezły ale wolałbym tego: http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/DEH-P5800MP/index.html A osobiście plecałbym te radyjka: http://www.blaupunkt.com/pl/7645805310_main.asp http://www.blaupunkt.com/pl/7646583310_main.asp Daruj sobie kompletnie odtwarzacze ze srebrnymi plastikami bo będzie nędza. Czyli koniecznie czarne lub mocno ciemne stalowe Druga sprawa to czerwone podświetlenie - musi być bez gadania. Jak masz możliwość szukaj po niemieckich stronach - blaupunkty dostaniesz poniżej 200Euro spokojnie, pionek bedzie troszkę tańszy.
-
[ALL B5] Wymiana tylnych łożysk
Tylko Sprinter zakumał że łożyska tylne osadzone są w tarczy hamulcowej - jak zużyte tarcze to wymieniaj razem bo szkoda rozbierania. Łożyska niech ci w warsztacie wcisną lub delikatnie przed tylejkę zrób to sam. Co do łożysk mam nadzieję że jesteś pewien że padły bo one nie są aż tak awaryjne. Możesz czasowo poratować się zwiększając ich napięcie (dokręcenie śruby), dokręć troszkę mocniej i pojzdzisz aż cieplej sie zrobi - na wiosnę zrobisz łożyska i hamulce i klocki. Watro w ASO za grosze zakpuić nowe kapturki na oski. Podkładki odginane zakładaj nowe - dostaniesz w każdym metalowym - rozmiar śruby od łożyska jak pamiętam to 24.
-
Znowu ściąga..ale w drugą stronę
Można też wyskoczyc na jakąś krótką strasę, zatrzymać się z rozpędu (możliwie minimalnie używac hamulca) i potem sprawdzasz które felga jest ciepła.
-
[B6 AVJ] Ręczny hamuje z rana po mrozie...
A nie zdarzyło ci sie tuż przed odstawieniem auta w jakąś wodę wjechać? może przypadek i przymarzło.
-
URODZIŁA MI SIę CÓRECZKA - Jestem tatuśkiem ;)
Kobietki czują die dobrze od jutra będą w domciu to się tez urlopuje na jakieś 1,5 tygodnia Zobaczymy jak mała zareaguje na dźwięk "klekota" i jak sie będzie czuła w foteliku ...
-
[B5 AJM] Odpalanie AJM gdy jest zimny... dymi i czasem telepie..
Ktoś wie po ile w ASO taki filtr?
-
Jak się rusza Dieslem FWD?
Wiem o czym kolega pisze bo w pierwszym półroczu użytkowania autka na palcach da sie policzyć wtopy przy ruszaniu jak u młodego kierowcy, najczęściej kiedy chciałem sprawniej zastartować. Poprostu za szykbo puszczone w stosunku do obrotów. Może faktycznie spowodowane to jest zużyciem sprzęgła ale napewno nie wymaga one jeszcze wymiany (chyba żekomuś to strasznie przeszkadza) - bynajmniej u mnie, zdążyłem się "nauczyć" i zapomniałem obecnie o problemie. TDI przy odpowiednim puszczaniu sprzęgła da sie ruszyć z każdego biegu - no nie próbowałem z 5-tym.
-
a4 AFN 110kM
No to no polecam wybrać sie na Traugutta jak tam jeszcze nie byłeś, przy pewnej kwocie może zostanie ci na piwko i pizze
-
jakie najlepiej kupić zimowki do A4 B6
Możesz sprecyzować co oznacza "serwis michelin"? ktoś przyjdzie czy mają patronackie stacje obsługi?
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
No nic, jak bedzie potrzeba, to jade robic zawieszenie do Olsztyna :diabel: Zapewne nie wszystko ci wymienia tylko jeden czy dwa wahacze i faktycznie może to zająć jakąś godzinkę no to skasował 30 PLNów [ Dodano: 24-01-2007, 08:24 ] Faktycznie wahacze kosztują od ok. 300zł do tego końcówki drożków istabilizatory ... a co do gwarancji, każdy warsztat ją daje jeśli to on kupuje części i je montuje jeśli przywieziesz swoje to gwarancji nie masz.
-
[B6 AWX] Złamany zatrzask od podłokietnika
Czegoś takiego jak "minimalna szkoda" już od dłuższego czasu nie ma - skończyło sie dawanie do kieszenie bo straciło to sens.
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???
Idąc tym tropem to ja mam wrażenie że wymianiałem parami górne (pierw z prawej potem z lewej) które chyba też pochodziły z czasu wyjazdu furki z fabryki - inny sposób oznaczenia na wahaczu, tzn. wahacz oznakowany "dziwnym" numerem który oznaczał tylko odlew wraz z sworzniem (nie ma tych numerów w ETKA), a w sprzedaży są tylko z oznaczeniem całościowym wahacz wraz z tuleją (tak też w ETKA figuruje). Jak ktoś się przyglądał w ETKA to tuleja figuruje jako osobny element ale brak jest oznakowania dla pozostałej części wahacza (odlew + sworzeń). Ale autko 200tyś z hakiem i nie nie chce mi się w to wierzyć.
-
[B5 1Z] Przerywanie silnika
Nie potrzebnie kolega się odrazu wpędza w koszta u mechanika bo wstępnie wyniki z VAGa dały by pogląd i nic cie to nie kosztuje
-
URODZIŁA MI SIę CÓRECZKA - Jestem tatuśkiem ;)
Tak naprawdę kiedy na dobre ustaliliśmy o poczęciu dzidziusia to albo nastepiło to tuż przed albo razem z decyzją a potem pozostało nam "dorabianie rączek paliszków itp itd" Co do kąta wtrysku to zdaje sie, że niektóre źródła podają zależność płci od "czasu płodności" - ale na konkretach to sie nie znam :diabel: :one: "adadurka" podoba mnie się to :053: No a że wszystko w porządeczku to od dziś pępkowe :564: póki chata wolna
-
URODZIŁA MI SIę CÓRECZKA - Jestem tatuśkiem ;)
Wielkie dzieki za ciepłe słowa. A poniżej obiecane fotki.
-
URODZIŁA MI SIę CÓRECZKA - Jestem tatuśkiem ;)
Anetka na świat przyszła wczoraj o 11:05 (5 dni przed wyznaczonym terminem). Dzieciaczek śliczny i zdrowy, po porodzie ważyła 3300g i 54cm długa. Żonka czuje się dobrze. Jutro wrzuce jakieś fotki - fotki są nieco niżej (post z dnia 23.01.2007)
-
[B5 ADR] Koszt wymiany wahaczy...
koszty robociny w zwykłych renomowanych warsztatach powolutku gonią te z ASO i gdyby nie koszt oryginalnych części to więcej by tam ludzi jeździło.
-
[B5 1Z] Przerywanie silnika
Najprościej podepnij pod VAGa i zrób próby. Logi wrzuć na forum do oceny - żródło problemu zostanie pewnie namierzone.
-
[B5 AJM] Cieknie olej z EGR-u
bardzo powszechna usterka w przypadku AJM - też to mam od momentu nabycia auta. Wydmuchy oleju są niewielkie choć syfi na silnik. W forum VW passat jest instrukcja reanimacji tego EGRa - tzn czyszczenia. Jeśli to nie pomaga to najprawdopodobniej padł i pozostaje zakup nowego. Zuzycie oleju w twoim przypadku jest za duże. Upewnij się że sprawdzasz olej w identycznych warunkach tzn. w pełni rozgrzane auto i ta sama powierzchnia na której stoi, tylko wówczas masz pewność że ubyło oleju w nadmiarze. Mi zbliża się serwis za 1600km i od ostanie wymiany nie dolewałem oleju - do wymiany był baniak 4 litry i resztę już wykorzystałem.