Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adadur

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adadur

  1. Jeju a co ma piernik do wiatraka - przecież to osobny element który wciśnięty jest na piastę tarczy hamulcowej. Zardzewiała - napewno nie aż tak straszliwie, z pewnością nadawała sie do czyszczenia.
  2. VAGowanie to nie tylko odczyt czy kasacja błędów ale przede wszystkim odczyt pewnych wartości w tym przypadku silnika i odpowiednia ich interpratacja. Dziwne że mechanik nie zaproponował ci tych pomiarów odrazu albo jego wiedza o diagnostyce komputerowej jest marna.
  3. Mierz olej zawsze w tym samym miejscu postoju auta. Oczwiście po pełnym nagrzaniu auta na 90 st.C odczekaj 1 do 2 minut od zgaszenia silnika. Róznica przy mierzeniu na całkiwcie zimnym a rozgrzanym może sięgać nawet 1/3 podziałki.
  4. NO mi pomogło choć poskrzypiało jeszcze troszkę zanim smar dotarł gdzie powinien.
  5. Może zagadnij baskeciora ma q jak to u niego jest?
  6. Takie odgrzybianie jest do wykonania samemu czy też lepiej zlecić to w serwisie.
  7. adadur odpowiedział(a) na jas temat w Lifestyle i Hydepark
    W takim przypadkach mówi sie "szczeście w nieszczęściu" całe szczeście tobie nic sie nie stało, nunia spisała sie do ostanich dni, a i nikomu krzywdy nie zrobiłeś. Na uzmysłowienie tobie co mogła by cie czekać jak pieszy pojawił sie pomiedzy twym autkiem a tym słupem fotki z sobotniego zdarzenia w Elblągu: http://www.portel.pl/artykul.php3?id_akt=22311&id_dz=1&PHPSESSID=baf4367505f2663da4b0cdda8906d9de http://www.portel.pl/reportaz0.php3?id_rep=357&id_dz=21 dodam że gościu ma pozamiatane jechał na kacu w samo południe - 0,7 promila, to jest też dowód jak co niektórym po zimie odbija, troszkę suchego asfaltu...
  8. gadamy tu o piecowym i foliach. Ktoś spotkał się z autem gdzie przyciemnienie na przedniech szybach wyszło 30% (no +/-2%) czyli w przypadku A4 musiała by to być folia dodająca ok. 10% - ma to jakiś sens, widać różnicę?
  9. Bartass możęsz zapodać parę fote tego wygłuszenie wewnątrz bo A4 przednie drzwi od wewnątrz ma tragicznie pomyślane jeśli chodzi o wygłuszanie.
  10. warto by poszukać na elektrodzie pewnie już o tym było
  11. No dobra - u mnie klima jest sprawna pracuje chłodzi, no ale jak skutecznie to trudno powiedzieć bo nie mam prównania. Zamierzam uzupełnić czynnik w klimie co przy tej okazji powinno być wykonane?
  12. są jeszcze kody na naklejce które powiedzą czy fabrycznie auto miało Bordcomputer.
  13. Osłona ta mocowana jest uszczelką od silnika może uszczelka bez niej dobrze nie dolega stąd wyższe hałasy ale w dzwiękochłonnośc samej osłony bym wątpił. Napewno chwoni podszybie od syfu.
  14. Bierz używkę to nic że inny kolor.
  15. Wiekszej głupoty mechanik nie mógł wymyśleć .........||| ..........| ..........|_ .............| ..........|_|_ _._._.oś obrotu_._._. Powyżej masz zarys przekroju przez tarczę - tarczka impulsowa ABSu (zaznaczona na czerwono, niebiesko klocki) jest osadzona jakby wewnątrz tarczy (kolorem czarnym)od wewnętrznej strony. Jeśli tarcza impulsowa ci nie spadła przed wymianą hamuców to była na 100% cała. Jesli otworki w niej podrdzewiałe i zapieczone to czujnik śwituje - mało prawdopodobne by mechanikowi nie chiao sie jej wyczyścić wiec albo zle ją nabił albo uszkodził - w każdym bądź razie coś spierdzielił.
  16. przez korek spustowy to nie polecam
  17. Jeśli tego nie próbowałeś to podmień wszystkie koła.
  18. Mało pradopodobne by przez piercienie dochodziło do przedmuchów (chyba że silnik był zdrowo przygrzany lub dosłownie doszło do przytarcia). Obstawiałbym uszczelniacze zaworowe. Oczywiście o ile nie ma wycieku. Zmiana oleju nie półsyntetyk nie powinna mieć wpływu na jego zurzycie.
  19. Jeśli zbiegiem okoliczności to wina turbiny to koniecznie diagnostyka VAGiem Warto by mieć rachunek paragon na to co robił mechanik na ewentualną reklamację - to na wypadek wykręcania się.
  20. adadur odpowiedział(a) na tomek261 temat w Audi A4 B5
    Sprawdzasz: opony, łozyska (bardziej szumią lub zapiszczą wieć bardzo malo prawdopodobne), tłumik końcowy i środkowy (opukać same rezonowanie z tłumika nie świadczy o jego zurzyciu), plecionka (złącze elastyczne) - zewnętrznie może ladnie wyglądać ale faktycznie padła i nie spełnia swojego zadania (przy okazji tego sprawdz drgania na silnki), spr. czy ktoś już nie pozbył się kata i może mało fachowo to zrobione, poprawność zawieszenia wydechu.
  21. Powinno to po przejechaniu paru km to zniknąć i wskazywać dalej normalnie. Jest o tym informacja m.in w dziale Diagnostyka VAG.
  22. Zdemontować osłonę nad stopami pod kierownicą. Spisikać gumowe wsporniki i przejście przez grodź WD40 powinno pomóc.
  23. Zdarza się że niektórzy A4 nazywają 80 a w podpisie jak wół A4 wiec niech wojtek26 wkońcu zaktualizuje dane.
  24. zgoda trzeba uwagę zwrócić by była to rura wzmacniana i odporna na olej, myślałęm że to oczywiste
  25. Ehhh Pre czytałem co nie co o klimie ale chciałem zwóricić tylko uwagę co serwisować i jaki zakres to obejmuje a nie wnikając czemu trzeba to robić. Sądze, że większość z nas dba o swoje autka Bardzo prawdopodobne że zechcę przegląd klimy zrobić w Trójmieście - może znasz jakiś namiar na dobry warsztat i udało by się umówić kilka autek w zamian za jakiś rabat - myślę że chętni się znajdą. A co z tym filtrem osuszacza w A4 jest on wymienialny czy nie bo nigdzie na to nie natrafiłem?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.