Treść opublikowana przez adadur
-
I urodziny Audi A4 Klub Polska - Wisła - 2-3-4 marca 2007
PROŚBA: Jeśli będa fotki z URODZINEK prosze założyć specjalny temat z fotkami w forum klubowym (podobnie jak to jest na AKP) Wkurzam sie że mnie tam nie ma i wam zazdroszcze.
-
[B6 1.8T] S-LINE Audi A4 z mega duzymi felgami 18'' + nowe zdjęcia p.s Sprzedam
tak sa lekko przyciemnione Doszliśmy na forum że fabrycznie mają przepustowośc 80%, wiesz na ile zostały twoje zrobione. Wg przepisów max to 70% a nie chce mi się wierzyć że masz folie dodającą ok. 10%. Niemniej fajnie to wygląda bo delikatnie i myślę że nikt się do tego nie przyczepi. kurcze wiesz co nie wiem jak z ta folia tyl przepustowosc 20 % a przod chyba 60 % jakos tak folie naklejalemw firmie szybex u nas w czestochowie pozdrawiam to na przednie szybki nie masz papierów w razie kontroli.
-
[B5] Czy mozna vag'iem zbadac pompe wspomagania kierownicy?
Z tym kątem skrętu to super sprawa do ustawiania zbieżności.
-
[B5 ADP] Gaśnie podczas jazdy, albo wcale nie odpala
Niech warsztat zakupi i zamontuje pompe, a ty nie zapomnij zabrać pokwitowania wykonania usługi i opisem co było zrobione - jeśli coś będzie nie ten tego przyda się do reklamacji. Zabierz używaną i jak masz wątpliwości to niech w innym serwisie ci ją sprawdzą.
-
ALARM
Dokładnie. Czy to jest pod kierownicą na kokpicie środkowym - prawdopodobnie to immo. Nie mogę doczytać się co na tym pudełku pisze. nawiązując do twojego pierwszego posta. Już wiesz że to nie fabryka ten alarm. Jak nie znajdziesz jakiegoś opisu na nim to nikt ci nie powie co to za sprzęt a tymbardziej o schemacie zapomnij. Wprawny elektryk może w stanie by był rozgryźć owe przewody. Dodam że umieszczenie tej centralki jest "pomyłką instalatora".
-
Migające lapki, pomoc drogowa i.. co to moze byc?
Pierwsze kroki do stacji paliw. Oczywiście bez paragonu pewnie nic nie załatwisz. Kolejne kroku to UOK (Urząd Ochrony Konsumentów) w każdym większym mieście jest taka osoba. Ona udzieli ci pewnych porad. Warto też udeżyć do WIIH (Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej - dawny PIH) w tym urzędzie poza poradą możesz zołyć skargę - zapewne przy okazji nalbliższej akcji konrolnej odwiedzą ich inspektorzy. Podstawą roszczeń jest posiadanie paragonu.
-
Jakie głosniki do tylnich dzwi ??
szczerze: szukaj wzmaka + suba
-
[B5 1995 światła] Brak długich swiateł
Kasiu znajdz w swojej okolicy najlepiej jakiegoś klubowisza ewentualnie zagadaj z bratem, tatą kolegą kimś kto by miał o drobinę pojęcia o elektryce i autach. Spewnością ci pomogą dojść co się dzieje w autku.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Zrób jeszcze jedną probe: pojazdzij autem monitorując temeraturę jak osiągnie ponad 80 na przemian sprawdzaj ręką wąż dolny ten idący z krućca gdzie zamontowany jest termostat i temperaturę. Początkowo powinien być zimny - przy 87 następuje otwrcie termostatu i w tym momencie wąż powinien zrobić się lekko ciepły bo przepływ jesszcze nieduży. Teoretycznie potwarcie ustaje przy 90 st.C i wąż jest nie mocno ciepły. Jeśli u ciebie temp. idzie wyżej ponad 100 st.C to niby do pełnego otwarcia termostatu - na wężu powinno być bardzo ciepło. Inaczej mając odp. temometr możesz sprawdzić termostat w "rądelku" w domu.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
czyli co zrobiłeś? podmieniłes korki?
-
[B5 ADP] Gaśnie podczas jazdy, albo wcale nie odpala
Nie zostało tutaj powiedziane czy czasem udaje sie autem trochę pojezdzić? Sugerował bym sprawdzić elektrykę biegnącą do pompy paliwowej a następnie układ zasilania paliwem. Dodatkowo jeśli czasem udaje sie odpaliś auto niech osba z tyłu powie co z rury cię wydobywa i czy może czuć duszenie i niespalone paliwo.
-
[B5 AHU] Wyciek oleju
Dokładnie umyś i troszke pojezdzic ale nie za szybko bo zawirowanie powietrza czasem moga nieżle zmylić co do żródła wycieku.
-
[B5 1Z] Dymi na ciemno podczas jazdy.
To jest do wykrycia na VAGu ale diagnozowanie zaczyna się od najprostszych czynności.
-
Migające lapki, pomoc drogowa i.. co to moze byc?
Pasek napewno to nie był bo by czerwone kontrolki wywaliło- m.in. ładowanie. Na pierwszym miejscu myślalem że może akku bylo nie zamocowane aoto podskoczyło i zwarcie. ale skoro pompa umarła hmmm jesli tankowałeś full na owej stacji to możesz podjąć kroki by dochodzić zadość uczynnienia stratom. Niestety droga ta nie jest prosta.
-
[B5 1Z] Dymi na ciemno podczas jazdy.
Dziwne podejście skoro ludzie ci radzą pomacanie dolotu bo najprawdopodobniej masz nieszczelność.
-
klamka tylnych drzwi od środka nie otwiera
dzięki wielkie, znalazłem przycisk i wszystko chodzi jak trzeba, jestem Ci bardzo wdzięczny, no cóź jestem początkującym użytkownikiem A4 a więc moja wiedza jest jeszcze niewielka dzięki pozdrawiam Kolego ale taką dźwigienkę miały już Audi B2 czyli od końca lat 70-tych
-
Płyn oryginał?
Kolego jak ma być DOT 4 to takiej specyfikacji a nie innej. Odstępsto jak ktoś chce może zrobić na niektóre specjalne płyny wyczynowe które mają temp. wrzenia ok. 315 st.C
-
ALARM
davido ty nie masz żadnego fabrycznego alermu!!! Kluczyk ma "chipa" a dokładniej transponder. Skrzynka o której piszesz to prawdopodobnie immo. Jak masz okazję być w polsce jedz do elektryka to ci zamontuje alarm - każdy elektryk preferuje jakiś alarm bo ma go opanowane i montaż idzie sprawniej. Dodatkowo do alarmu możęsz wrzucić parę gadźetów. Czujnik przed odholowaniem ma jedną fają zaletę - jeśli zaparkujesz auto a ktoś w nie przywali to najprawdopodobniej zadziała, czujnik ultradzwiękowy w kabinie nie koniecznie mui to wychwycić.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Daruj sobie - będziesz taką zawalidrogą że wszyscy będą ci mrugać lub trąbić. Jedz bite 120-130 a będzie i ekonomicznie i szybko. Przy 130 licząc że od granicy masz 1000km to przejedziesz to w 7godz i 40 minut jadąć 100 będzie to 10 godzin - dla mnie wybór jest prosty - w niemczech 180 km/h jako prędkośc podróżną. Wyliczenia teoretyczne bo wiadomo że po drodze pełno ograniczeń m. in. na budowach. O tunelach aerodynamicznych zapomnij chyba że chcesz wylądować na czyjejść d*pie.
-
Jakie głosniki do tylnich dzwi ??
Po pierwsze kolego popraw tytuł bo myli ludzi !!! Druga sprawa to czy masz tam oryginalne mijsce pod głośnik - fabryka przewidziała tam 16-ki a twoje linki są do 13-k.
-
tylne siedzenie
Ewidentnie ktoś tam swoje łapki do tego przyłożył.
-
[B5 1995 światła] Brak długich swiateł
Miernik włapki lub jakiś próbnik i sprawdzać.
-
Serwis klimatyzacji
No i fajny schemacik
-
klamka tylnych drzwi od środka nie otwiera
Jeśli powyższe nie pomoże to demontaż tapicerki i sprawdzenie ciengien zamka.
-
Zegary z Fis-em
Zdaje sie że te samo immo. Ale to nie wszystko bo do wykorzystania FISa potrzeba ci jeszcze manetki same zegary nic nie dają.