Treść opublikowana przez adadur
-
[A4 2002 r.] Problem z wycieraczkami - jak zdemont podszybie
Ja opiszę na podstawie B5 bo po zeszłej zimie miałem problem z wycieraczkami. Problem polegał na tym, że chodziły bardzo powli albo wcale. Jeśli trzpienie dobre (moga być już zatarte i do wymiany - chyba 150 zł sztuka) to wystarczy przesmarować wszystkie przeguby mechanizmu. U mnie wystarczyło zdemontować osłonę na poszczybiu i obudowę komputera. Trochę odkręcania, gimanastyki i mechanizm wycieraczek wyjęłem na zewnątrz. Przeguby są kulowe i mocowane na wcisk (zatrzask), pewnym ruchem i wyskakuje. Smarujesz wszystkie współpracujące elementy i montujesz ponownie. WD40 nie pomoże jest zbyt płynne a tam trzeba smar stały.
-
ALARM
jeśli masz fabryczny i działa to kompletnie bez sensu dokładać kolejny - to nie jest idalne zabezpieczenie a odstraszasz dla guwniarzy. Lepiej dokup sobie ine gadźety jak immo dodatkowe, antynapad czy też czujnik przed odholowaniem - nie wiem czy fabryczny ma coś takiego ale wątpie i też warto by sprawdzić czy można do podpiąć do fabrycznego, z elektrycznych jeszcze przydało by sie sterowanem pilotem. Do tych gadżetów polecam dobrego elektryka somchodowego. Lepiej doposażyć i uzupełnić to co masz niż bawić sie w nowe. Druga sprawa to zabezpieczenie mechaniczne - blokada skrzyni przykładowo.
-
Serwis klimatyzacji
No taki poglądowy co gdzie w aucie albo ewentualnie ideowy.
-
głosniki-wymiana
Odseparowane zestawy zaczynają sie od 250 zł. Panele ładne robi Phonocar i TASCHKI. Poszukaj toroszkę po forum bo nie ty mierwszy zmagasz sie z tą kwestią. Np. ostnio tu: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=6631 Narazie może cię to zadowoli z czasem wygłuszenie i wzmacniacz, to już dzwięk o klasę wyżej.
-
[ALL] Spojler (daszek) dla Avanta
W ETKA kiedyś to wynalazłem jako gadźet - cena chyba ok. 500zł i jak pamiętam to kamei ale przeglądałemich stronę to nie mają w ofercie.
-
[B6 1.8T] S-LINE Audi A4 z mega duzymi felgami 18'' + nowe zdjęcia p.s Sprzedam
tak sa lekko przyciemnione Doszliśmy na forum że fabrycznie mają przepustowośc 80%, wiesz na ile zostały twoje zrobione. Wg przepisów max to 70% a nie chce mi się wierzyć że masz folie dodającą ok. 10%. Niemniej fajnie to wygląda bo delikatnie i myślę że nikt się do tego nie przyczepi.
-
tylne siedzenie
Ja w B3 mam za kanapą zbiornik paliwa więć o żadnym przejściu do bagażnika nie ma mowy :twisted: Moim zdaniem może ktoś sobie soobwofera zapodał za siedzeniem :twisted: A ja miałem dziurę na narty z pokrowcem. Od kabiny było to zamknięte podłokietnikiem a od bagażnika skórzanymi klapkami zczepionymi rzepem. Zbiornik oczywiście był profilowany.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Mi tam na urlopie i w cale nie tylko na trasie powiedzmy na 50% na 50% udało się na dystansie 902km uzyskać spalanie 5,69 l/100km, Przy 80%trasy na dystansie 351 km uzysłaem ok. 5 litrów. na co dzień w mieście mam 7,6 w cięższych warunkach 8. Uzyskany max. to 8,7 - zabawy na śniegu :smile:
-
problem z płynem w chłodnicy
Może się wstrzymaj jeszcze bo to ekstremalne rozwiązanie, sprawdź dobrze układ jak ty tego nie potrafisz to jedz do fachowca.
-
Serwis klimatyzacji
Może ma ktos ladny schemacik klimatyzacji
-
[B6 1.8T] S-LINE Audi A4 z mega duzymi felgami 18'' + nowe zdjęcia p.s Sprzedam
Pytanie do właściciela - te przedniesz boczne szyby są przyciemnone folią czy mi się wydaje że są ciemniejsze niż seria?
-
tylne siedzenie
No co wy już w B3 było to ładnie wykończone od strony bagażnika taką zakładką na rzepy. kolego dawaj fotki bo może ktoś tam trochę porzeźbił.
-
Ustawienie dlugich
nie spotkałem się z takim światłami ale sądze wygląda to tak: ustawia je się VAGiem w "neutralną" pozycję a następnie reguluje przy lampach śrubami regulacyjnymi podlądająć wiązkę na przyrządzie do ustawianie świateł. Regulacja jest jedna dla mijania a drogowe są ustwione na stałe wzlędem mijania.
-
[B5 AHU] Napompowany hamulec:(:(
Jeżeli na zgaszonym silniku pedał stwardnieje i trzymając na nim stopę w czasie odpalania auta zaraz zjedzie trochę w dół to wszystko jest OK - tak ma być
-
Płyn oryginał?
kolego jedz do ASO za 80-90zł wymienią na oryginalny, taki jak powinien być.
-
amortyzatory - regeneracja
Kolego jeśli masz rachunek ze te amorki to złóż reklamacje. W razie problemów podpytaj rzeczoznawcę samochodowego czy jest szansa na dochodzenie swoich praw. Jeśli montował to jakiś zakład i sam je kupował dla ciebie to z reklamacją jedziesz do tego zakładu.
-
problem z płynem w chłodnicy
W starym aucie można to użyć a tak to tylko zasyfi uklad. [ Dodano: 27-02-2007, 15:05 ] Raffaelo sprawdź czy ubytki płynu nie pozostawiają śladów pod autem lub w komorze silnika. Rozumiem że nieszczelność uszczelki pod głowicą zostawiamy na koniec sprawdzania jako najgorsza opcja, ewentualnie pęknięcie bloku.
-
amortyzatory
Po pierwsze te pomiary trzeba troszkę z przymróżeniem oka traktować bo są one pośrednie. Po drugie trzeba zapytac sprawdzającego co urządzenie mierzy czy zużycie czy %sprawności (chyba że wynik wychodzi 50% to nie ma problemu ) Jednak można przyjąć tak: kiedy amortyzator ma sprawnośc jesze 40% a auto zamierzamy jeszcze rok jezdzić to warto zbierać powoli kasę, poniżej 30% na naprawę szykujemy sie w najbliższym czasie. Dodam że w zależności od jazdy i stanu dróg itp itd sprawność może spaść bardo różnie, w normalnych warunkach ok. 5% rocznie.
-
[B5 ADR] Czujnik zużucia klocków
Kolego trzeba podnieśc autko i zobaczyć co sie ma. Jeżeli miałbyś z tym problem to jakoś fotkę zapodaj.
-
głosniki-wymiana
paplanski zakładam że masz w drzwiach przednich głościczki 13cm oryginalne. W zależności co chcesz uzyskać możesz (od najtańszej): 1- wymienić głośniki 13 na lepszej klasy pochodzące od zestawu odseparowanego ze zwrotnicą (wymieniasz równiez głośnik wysokotonowy) 2 - jak w p.1 ale dodatkowo w miarę profesjonalnie wygłuszasz wnętrze drzwi (koszt może nie być wcale mały w zalezności od zastosowanych materiałów). 3- zakup zestawu głośnikowego 160 lub 165mm ale pojawia się problem z zamontowaniem a) używasz pierścień przejściowy z 13 na 16 - najgorsze wyjście bo głośnik mocowany na tapicerce drzwi a w dodatku wkustykę zaklucają elementy kontrukcji, o ile wogóle uda się za pomocą takiego pierścienia upchać tam głośnik. montujesz panel przejściowy dostpny w sprzedaży i niczym sie nie martwisz c) oddajesz auto w ręce specjalistów i na życzenie dorobią coś ciekawego. 4 - jak w p.3 i a lub b lub c ale dodatkowo w miarę profesjonalnie wygłuszasz wnętrze drzwi (koszt może nie być wcale mały w zalezności od zastosowanych materiałów). Osobiście proponuje opcję 3 + b na stałe lub czasowo jeśli podłączysz je z czasem przez wzmacniacz lub też zdrażnią cię odgłosy z drzwi - wówczas wariant 3 + b + 4. jeśli zastosujesz się do ostatniej propozycji to wskazana jest wymiana kabli.
-
Jak sprawdzić poziom oleju w ASB
Jeśli kolega posiada skrzynie w której ma otwór z boku do napełniania to zagięty drut wkładasz przez ten otwór i stan prawidłowy to kilka milimetrów od krewędzi otworu.
-
[ALL B6] Komputer pokładowy
Pierwsz kroki to rozszyfruj kody wyposażenia na naklejce w książce serwisowej lub takiej samej w wannie koła zapasowego. Jesli komputer był jak auto wychodzilo z fabryki to napewno się o tym dowiesz.
-
Cieknąca pompa od wspomagania!!! Co teraz?
trudno powiedzieć skąd ten wyciek. przetrzyj pompre i obserwuj ewentualnie zapodaj fotki. Oczywiście jak coś możesz wymienić tą podkładkę miedzianą, gdzyż miedź jest mięka i tu służy za uczszelnienie.
-
Jakie głosniki do tylnich dzwi ??
toszkę mała ta kwota - nic ciekawego raczej to nie będzie. Jak coś polecam owale na tył.
-
[b5 1.9TDI quattro] Stan opon na obu osiach.
Na osi musza być jednakowego fi bo inaczej torsen sie rozsypie. Ale odnośnie twego pytanie to nie masz czym się martwić. Jednak wiadmoże jeśli z przodu będą nowe a z tyłu łyse to tył będzie się uślizgiwał bokiem.