Treść opublikowana przez adadur
-
Głośniki przód B5
toć podaje link do panelu do A4 B5 1995-2001
-
[B6 AWX/AVF] Wymiana oleju.
Oczywiście z przyjściem na serwisy co 15 tyś km zmieniasz też olej odp. normie dla twego auta. Dodatkowo właśnie VAGiem musisz nastawy serwisowe pozmieniać.
-
Głośniki przód B5
Ehhh jak to niktórym trzeba palcem pokazać: http://www.megawat.pl/phonocar/katalog.php?&produkt=0000212
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Zdeniu spokoojnie pozwól by się klimat ocieplił i dłużej widniej będzie
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Ja z jednej strony mam TRW a z drugie właśnie od tych gości (chyba odemnie się to zaczęło) miedzy wymianą różnica 5 miesięcy i jakieś 7 tyś km zobaczymy jak będą padały.
-
[B5 ABC] Schemat filtru powietrza i czujnikow
kolego ja np.latam cały czas miedzy 4500 - 6500 i naczej nie potrafie moze dlatego tez mam 3 silnik w mojej lali Chłopie zastanów się co mówisz - "cały czas" - wiesz jaka będzie prędkość na 2 przy 5000obr ??? albo na 3 biegu ... no chyba że pozostałe biegi dla ciebie nie istnieją. Zakładam że w mieście istnieją dla ciebie 2 biegi a w trasie 3. No i szkoda tego silniczka bo jak "cały czas" to i na zimnym dojesz po garach. Pozatym ... uważaj na drodze z taką jazdą.
-
plyn z chlodnicy dostaje sie do srodka
I tak będziesz musiał tam zajrzeć do węży odpowietrzających. O zalewaniu płynem poczytaj w dzale warsztat o wymianie termostatu.
-
[AJM] wydmuchy oparów oleju przez EGR.
Znalazłem wątek na forum passata: http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/cos-chlapie-olejem-pomoc-mile-widziana-zawor-egr-vt8189.htm do tego napisałem do gościa z forum passata margorz'a z pytaniem czy zabieg uszczelniania pomógł. Doradza by spróbować (u niego trzyma do tej pory) bo koszt nie duży a kupno nowego EGRa to nie mały wydatek.
-
[B5 ABC] Wymienilem swiece na BOSCH Super 4
Chciałem powiedzieć że skutkiem wymiany będzie coś w stylu czyli lepsze wkręcanie się na obroty (reakcja na gaz) a to następnie odbija się w
-
[A4 1.8 B5] silnik zgasł podczas jazdy.
Nagle czyli kiedy ... jak jechałeś na luzie i puściłeś noge z gazu? Powtarza się to?
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
Rób jak mechanik radzi dodatkowo sprawdz dobrze auto przed naprawą by czegoś nie pominąć.
-
tylne głośniki w A4
Możę też być uszkodzony ten wzmacniacz i dlatego zwarcie powstaje. Zacznij od spr. przewodów - czy na kostkach nie masz coś pomieszane.
-
Zestaw głośników A4 B5 1997r
Bartass tweeter masz w koszyczku montażowym jeszcze - rozbierz go (wyszarpnij za kable) i podaj wymiar wewnętrzy to sie bardzo przyda ludziom w doborze nowego zestawu bo w oryginalny koszyczek zamontują nowy głośniczek.
-
Jak podłączyć tubę Basową ?
W tym radyjnu zdaje się że jest wyjście specjalne na suba - tu podłanczas przewody sygnałowe, Potem potrzeba podłączyć remote - przewód do załanczania wzmacniacza, no i oczywiście zasilania dla wzmacniacza najlepiej prosto z akku.
-
Pomocy przy radiu Blaupunkt concert na kasete?
Spróbuj jeszcze odnieść się do tego: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=6358 a dokładnie znajdz: Radiosysteme (Generation I)
-
Głośniki przód B5
Nie piszesz jakie głośniki chciałeś w przedni drzwi zapodać. Standardowo masz tam 13 mocowane na 3 wkręty niestety nie rozłożone symetrycznie więć z zamocowaniem zamienników może byc kłopot. jeśli zamierzałeś wrzucić 16 czy 16,5 to masz takowe rozwiązania: - zykonanie specjalnych pierścieni przejściowych - ale nie wiem czy wszystkie głośniki wówczas uda sie zamontować - kupić panel zewnętrzny: a) Phonocar - drogi ale dedykowany specjalnie do A4 pasuje idealnie - brak problemów z montażem, inne - na allegro jest koś kto w miarę przyzwoite robi ale przeszukaj forum może coś będzie - tematy coś z marca-czerwca 2006. Co chcesz osiągnąć zależy od ciebie ale od 13 nie wymagaj zbyt wiele.
-
Szumi!!!
przede wszystkim sprawdz doleganie uszczelki jeśli w tej okolicy będzie nieco słabsze to sprawdz czy drzwi nie opadły. Wątpie aby drzwi opadły więć potrzebny będzie demontaż tapicerki i ustawienie ramy okna.
-
[ALL] Jaki filtr oleju?
No ja jestem za Boschem bo mam pewne dojście, ale Knechta czy Mann też bym nie odmówił. Filtrona to tylko na kabinowy dopuszczam.
-
[1,9 TDI AJM] Bardzo delikatne falowanie obrotów.
Ze szczegółowym VAGowaniem poczekam do soboty będzie więcej czasu i za dnia a nie po ciemku. Wczoraj znowu udało mi sie namierzyć te falowanie i dosłownie dotknięcie gazu uspokaja obrotu. Powiedzmy że obroty nominalne to 860 to chyba falowanie jest 830-860 (nawet nie -50obr. tylko gdzieś 30))bo jak dotknęłem tylko gazu - bez naciskania i zwiększania obrotów - to stabilizowały się w miejscu. Ponownie potwierdza sie że auto było niedogrzane - ok. 70-75 st.C. Może jakieś jeszcze sugestie w co łapki włożyć? [ Dodano: 21-02-2007, 14:42 ] W weekend podpiełem autko niestety dupek nie miał owych obiawów i pomiary w normie - bynajmniej tak z grubsza jes przejrzałem. Nie wiem czy będzie sie bawił ze mną w kotka i myszkę ... może się uda namierzyć owe zjawisko.
-
[AJM] wydmuchy oparów oleju przez EGR.
Dokładnie mam tak samo i zastanawiam się czy zabierać się wg opisu z linku czy nie.
-
Zmiana silnika 1.8 - 1.8T
Nie no bez złośliwości te filtry faktycznie coś dają a są i takie "profesjonalne" które można "myć" i przeżyje kilkaset tyś. km Jednak sądząc że przyrost 7KM w górnym zakresie obrotów spowoduje że kolesia z takim samum motorkiem zostawi się wytyle jest błędem.
-
Jak i czym nasmarować zawiasy w dzwiach ?
Zgadza sie ... niby WD40 jest do wszystkiego ... jak jak coś do wszystkiego to do... No ale najczęściej wystarcza.
-
[1,9 TDI AJM] Bardzo delikatne falowanie obrotów.
Twój opis wskazuje że obroty falowały cały czas u mnie te zjawisko występuje sporadycznie i jak sądze przy nie dogrzanym aucie. Jak pisałem zakres falowania to max +/- 50 obr. od wartości obrotów jałowych.
-
[AJM] wydmuchy oparów oleju przez EGR.
Wiem, że to dość powszechny obiaw w tym motorku, tzn. wydmuchy oparów oleju przez EGR. Mam pytanie do użytkowinków tego silniczka - AJM. Zastanawiam się czy też to zaobserwowaliście? Czy jest jakaś możliwość tego naprawy? Na stronie VW Passata jest opis czyszczenia EGRa ( tutaj: http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=271&Itemid=13) i nie wiem czy zabierać się za to - szyszczenie i wymianę uszczelnień, odniesie to skutek? W wężach nie mam zbyt wiele oleju - głównie opary, po czasie możę coś skapnie, no ale rodzi to pytanie czy aby to już turbina za dużo oleju nie popuszcza? Specjalne pytanie dla Murzyna czy widzi rożnicę w zaolejeniu przewódów (może przez EGR taż ci troszkę wyrzuca) po wymianie turbulum?
-
[1,9 TDI AJM] Bardzo delikatne falowanie obrotów.
też wątpie w to że to wina potencjometru. Damianus może cos bliżej ... też sporadyczne falowanie obrotów biegu jałowego?