Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AJM] Oświetlenie w dzwiach nie działa
O jakie oświetlenie chodzi, przyciski szyb czy lampki zapalające się po otwarciu drzwi??
-
[B7 BFB] Moje pierwsze Audi 1.8T
Automat ładne auto
-
[B5 AFN] Wymiana skraplacza
To co piszą w gazecie, szczególnie tej, trzeba brać trochę z przymrużeniem oka około 800 zł to kosztuje osuszacz do a8, a nie auta średniej klasy.
-
[B6 AWX] Czy zły program może powodować wibracje silnika przy dużym obciążeniu?
Świetnie
-
[B5 AFN] Wymiana skraplacza
To właśnie osuszacz. Do a4 koszt około 300 zł, uniwersalny można wyrwać za połowę ceny.
-
[B5 AFN] Wymiana skraplacza
Skraplacz co parę lat ? Chyba coś pomyliłeś Kolego, chodziło raczej o osuszacz bo to on z czasem traci swoje właściwości i się go wymienia. Skraplacz wymieniamy tylko po rozszczelnieniu i ewentualnie zatarciu sprężarki.
-
[B5 AFN] Gdzie wrzucić gruszkę...
Nie wyrwiesz, kabel jest wystarczająco długi i elastyczny, nieraz mi się zdarza jej nie wyciągać
-
[ALL B5] Moja niunia
Kierunek kierunkiem, ale dziwię się, że ty w nich coś widzisz. Znajomy miał takie lustra w tigrze, też bez elektrycznej regulacji i było g***o nie z tej ziemi- fatalna widoczność do tyłu.
-
[B5 ADR] Problem z automatem
Trzeba by sprawdzić ciśnienia w skrzyni bo może gdzieś popuszcza, olej i sprzęgło, sprawa dla kumatego mechanika, najlepiej stricte od skrzyń.
-
Jaki tani, niezawodny laptop?
Ja osobiście po przejściach z Pavilionami i ich karygodnymi usterkami tuż po gwarancji nie chcę nawet patrzeć na sprzęt HP, jakikolwiek.
-
[B5 AFN] Problem z automatyczną krzynią biegów DMX
Po spuszczeniu oleju ze skrzyni będzie miał taki maślany kolor i dziwną konsystencję, na pewno się nie pomylisz. Jeżeli poszło do góry w układ chłodzenia to masło będzie widoczne w zbiorniczku wyrównawczym.
-
[B5 AEB] Gdzie znajduje się miejsce podłączenia do nabijania klimy
Nie może być na r-12, nie stosowano go w nowych autach bodajże od 1993 roku. Jeżeli nawet jest gniazdo pod r-12 to są do tego przejściówki, coś mało kompetentne te warsztaty.
-
[B5 AEB] Gdzie znajduje się miejsce podłączenia do nabijania klimy
To nie jest żadna przysługa tylko normalne, zdrowe podejście- albo nabijasz, albo zostawiasz jak jest i informujesz kupującego, a czy on ma na wszystko chore teorie to już inna sprawa. Klimę masz jakąś posztukowaną, w starszym typie nie było zaworków na podszybiu, tylko jeden na chłodnicy, więc jeżeli auto jest po waleniu albo miało wymienioną chłodnicę na nowszą to zaworka próżno na niej szukać.
-
[ALL B5] Demontaż tunelu- zepsuty uchwyt .....
To jest dodatkowy schowek na kasety i taka kieszonka wyłożona gumą, wyposażenie opcjonalne.
-
[ALL B5] Czy wymieniać drugi raz filtr klimatyzacji?
Musi być opróżniony układ, inaczej nie można go wykręcać.
-
[ALL B5] Czy wymieniać drugi raz filtr klimatyzacji?
Warto co roku, 2 lata zrobić przegląd klimatyzacji z ewentualnym uzupełnieniem czynnika. Jeżeli się zdecydujesz to niech mechanik sprawdzi dyszę czy jest czysta.
-
[ALL B5] Jak złożyc tylne siedzenia ?
Złap kombinerkami za kikut jeżeli jakiś został i przekręć.
-
[ALL B5] Felgi al'a A5
W tej cenie to raczej atrapa felgi niż pełnowartościowy produkt, jeżeli jest miękki stop to na naszych drogach będą się giąć we wszystkie strony. Poza tym taki wzór, przynajmniej w moim odczuciu, nie pasuje do starego grata jakim jest b5.
-
[ALL B5] Numery kostek od bocznych airbagów
Mały update: byłem w ASO po te kostki i: cena jest do przełknięcia- 20 zł sztuka, ALE kostki są bez pinów co znaczy, że potrzebujemy do nich jeszcze 6 pinów, po 10 zł każdy Może komuś przydadzą się te informacje, ja ze względu na cenę odpuściłem ASO bo jeszcze mi nie odbiło na tyle żeby za 2 kawałki plastiku i klika blaszek zapłacić 100 zł Lepiej podzwonić po ludziach rozbierających a4 na części co mam zamiar zrobić albo w ostateczności zlutować kable.
-
[B6 BFC] 2,5 tdi powyżej 5000 obrotów -czy nic nie będzie?
Nic mu nie będzie
-
[ALL B5] Jak napełnić klimatyzację środkiem smarującym ?
Nawiewów możesz używać bez stresu jak sobie tylko zamarzysz, chodzi o to, by pozostać na econie, nie włączać klimy.
-
[ALL B5] Jak włączać i wyłączać klimę?
A powiedz mi Kolego, na uj mi napięcie akumulatora przy gaszeniu silnika ? Rozruch to inna sprawa, ale klima jak zapewne wiesz załącza się parę sekund po odpaleniu silnika, jak ustabilizuje wolne obroty.
-
[ALL B5] Jak napełnić klimatyzację środkiem smarującym ?
Ciężko mi powiedzieć, jeżeli sprężarka jest ok to powinieneś zmieścić się w 500 pln tak orientacyjnie.
-
[ALL B5] Jak napełnić klimatyzację środkiem smarującym ?
To załatw sobie jakiś dobry serwis i termin w PL, nic lepszego ci nie poradzę bo makaroniarskim mechaniorom jakoś bym nie ufał, to nie jest naród słynący z kultury technicznej
-
[ALL B5] Jak włączać i wyłączać klimę?
Można grzać z klimą, nic się jej nie stanie, a klima nie tylko chłodzi ale też osusza powietrze. Co do tego gaszenia na wyłączonej klimie to jedyne uzasadnienie widzę takie, żeby wyłączyć klimę np. minutę wcześniej żeby nadmuch wydmuchał z lamel parownika wilgoć by spowolnić rozwijanie się grzybów, pleśni innego badziewia na jego powierzchni. Kolego Borisem, mógłbyś podać stronę instrukcji gdzie o tym mówią? Chętnie zajrzę.