Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. W dziale warsztat na którejś z ostatnich stron masz fotostory z wymiany parownika
  2. Ten dławik to dyszka rozprężna przed parownikiem. Znajduje się w okolicy prawego kielicha przed grodzią, masz tam 2 przewody klimy, po spuszczeniu czynnika z układu jeden z nich należy rozkręcić, zdaje się ten grubszy, jest nakrętka i tam siedzi ta dyszka. Jeżeli jest czysta to pudło i trzeba przyjrzeć się sprężarce.
  3. Ustaw na klimatroniku temperaturę na LOW, wtedy czujniki nie mają nic do rzeczy. Sprawdzałeś błędy w sterowniku klimatronika? Na moje jeżeli słabo chłodzi, nie ma błędów klimatronika, a gazu jest dość to może być przytkany dławik, albo walnięta sprężarka, ale niech wypowiedzą się fachowcy. Napisałeś świeżo nabita w poprzednim sezonie, jeżeli była nieszczelność to teraz gaz mógł ulecieć. Załącza się w ogóle ta sprężarka? Tak na marginesie to opisałeś problem wyjątkowo kulawo, właściwie nic nie można ustalić.
  4. 2.6 jest ok. Starsza konstrukcja, nie ma może takiej dynamiki jak nowsze V' ki ale za to jest elastyczny i jeździ w sumie całkiem przyzwoicie. Bezawaryjny i trwały. Doskonały na dłuższe trasy- długie przełożenia skrzyni biegów (tiptronik) więc pracuje na stosunkowo niskich obrotach nawet przy wyższej prędkości i jest cichy. Generalnie, każdy z tych 3 motorów jest udany, kwestią jest znalezienie ładnego egzemplarza. Ja kupując szukałem docelowo 2.8, ale trafiło się ładne 2.6 i nie żałuję
  5. Masz klimatyzację? Może odpływ skroplin z parownika nie spełnia swojej roli i zalewa wnętrze.
  6. Faktycznie, spod lampki w bagażniku jest dobry dostęp, można wykręcić stopkę anteny bez problemu. Poradziłem sobie w ten sposób, że ze stopki wyciąłem nadmiar plastiku od góry, nabiłem tą część z gwintem, włożyłem w nią przewód anteny i zalałem klejem. Trzyma pewnie, po nakręceniu anteny nie widać śladów naprawy, a radio odbiera ok i nie gubi stereo tak więc naprawę można uznać za udaną. Jeżeli będzie chwila czasu wymienię po prostu stopkę na nową. Dzięki za pomoc Kolkov, pozdrawiam
  7. Ozonowania nie polecam. Fachman od klimy zapytany przeze mnie o ten wynalazek skrzywił się powiedział: wyciągactwo pieniędzy, nie działa, tylko piana. Ma na stanie taki ozonator i mówi że nieudana inwestycja. Także myślę, że nie ma się co nakręcać
  8. Koledzy mam taki problem. Mianowicie dzisiaj przy myciu nie wykreciłem anteny i myjnia automatyczna wyrwała ją z gniazda Wygląda to tak, że wyrwana jest antena razem z małym elementem w który się ją wkręca: Poniżej ten element: Macie może pomysły jak wstawić to z powrotem?
  9. Skraplacz to wymienia się raczej po stłuczce, zatarciu sprężarki. Parownik się tylko odgrzybia. Na twoim miejscu Kolego zrobiłbym przegląd klimy, 3 lata to kawał czasu i warto sprawdzicco w trawie piszczy, odciągnąć czynnik, wykręcić i obejrzeć dyszę rozprężną i nabić ponownie W skład przeglądu na ogól wchodzi właśnie wymiana czynnika, kontrola szczelności, ewentualnie dodatkowo odgrzybianie. Koszt zależny od warsztatu i miejsca, mniej więcej 120- 250 zł.
  10. Może masz gdzieś przytkane kanały wentylacyjne, albo ten wentylator nie kręci tak jak powinien
  11. Sprawdzałeś czy są jakieś błędy w sterowniku klimatronika? Zakładam że masz tronik nie ręczną
  12. Jeżeli 2002 to na pewno B6. W tym modelu przecież nie ma cewki sprzęgła, bo nie jest rozłączalne. Na własnej skórze odczułem i słyszałem/ czytałem opinie, że w sprężarkach tego typu w grupie VAG często padają zawory sterujące wydajnością sprężarki i wtedy nie chłodzi, a najgorsze jest to że nie wystepują jako część zamienna. Pozostaje polować na używany sprawny albo wymienić zazwyczaj sprawną mechanicznie sprężarkę na nową
  13. Nie idzie. A czy wyjąłeś dla próby filtr przeciwpyłkowy aby sprawdzić jak nawiew zachowa się bez niego ?
  14. Wymień filtr kabinowy, wygląda na to że jest zasyfiony i blokuje przepływ powietrza.
  15. Kolega się nie określił, ale w podpisie ma B6 więc pewnie o ten
  16. To te sprężarki mają sprzęgło elektromagnetyczne? Nie czasem zrywalne? Znalazłem taką informację, że jeżeli po nabiciu klima nie chłodzi a wręcz grzeje to winny jest zawór wydajnościowy, który nie pracuje prawidłowo.
  17. Sprzęgło to nie silnik w 125p, nie musi się docierać. Trzeba jeździć aż zacznie znowu telepać i wymienic na nowe.
  18. Przejedź jeszcze pare tys km i zobaczymy co z 2masem się będzie działo nie sądzę żeby działało na dłuższą metę.
  19. Jest. Nie można nic sobie regulować, wydajnością kompresora steruje komputer na podstawie aktualnego zapotrzebowania.
  20. Świetnie Kolego pozostało wysuszyć auto.
  21. Wykasowałeś błędy? Warto spróbować tego.
  22. Ale uzupełnia się w niewielkich ilościach, nie od pustego do pełna.
  23. Kolego, przerabiałem to kiedyś przy wymianie listew. Po prostu ukręcił się gwint, jest metalowy, osadzony w plastiku listwy. Jeżeli śruba się zapiekła, a tak zapewne jest to kręcisz całością w plastiku i po prostu musisz pokombinować jak to wykręcić
  24. Jeżeli Kolego możesz to nie jeździj autem w trybie awaryjnym, to szkodzi skrzyni.
  25. Iceman ma pewnie rację, z tego co pamiętam to robi w tym temacie. Mi po prostu fachman powiedział że bezpieczniej zrobić z płukaniem.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.