Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. W B6 sprężarka pracuje cały czas, nie ma rozpinanego sprzęgiełka i przy pustym układzie szybko sie zatrze.
  2. Tak Kolego, załączenie klimy zależy od temperatury na dworzu właśnie około 5. Nieraz widzę że klima działa i przy 3, ale można przyjąć że poniżej tych 3- 5 stopni kiedy zapali sięśniezynka na FIS (o ile masz) klima nie będzie działać.
  3. Kolego, wymontuj dmuchawe, podjedź do elektryka, niech wymieni/oczyści szczotki. Miałem to samo u siebie, dzisiaj odebrałem dmuchawę i działa jak nówka
  4. stukają hydrauliczne popychacze zaworów
  5. Nie ma takiej możliwości, jeżeli nie ma czynnika to klimatyzacja po prostu się nie włączy.
  6. Popieram zdanie Kolegi jarzombek, jak najszybciej do fachowca od skrzyń. Nie widzę tylko sensu tej diagnostyki, usterka ewidentnie mechaniczna. A tak na marginesie Kolego mechanicalbrother, nie wiedziałeś co i w jakim stanie kupujesz?
  7. Olej do skrzyni o oznaczeniu LT 71141, produkuje go m.in Esso i Febi.
  8. Wymiana oleju nie pomoże, do mechanika. Na 90% albo coś się posypalo w środku, albo konwerter padł.
  9. Kolego, tak samo zachowuje sie na zimnym i na rozgrzanym silniku?
  10. Tak Kolego, jeżeli nie świeci ECON klimatyzacja pracuje. Piski z samej sprężarki to zły objaw, zaciera się. i jak totalnie siądzie to będzie drogo. Radziłbym Tobie Kolego sprawdzić najpierw naciąg paska w warsztacie i napinacz i lepiej jeździj narazie na ECON zanim zlokalizujesz źródło tego pisku.
  11. Kolego, w trybie AUTO sprężarka pracuje cały czas do bodajże 3 stopni temp. zewnętrznej. Na ECON nie pracuje i tak jest prawidłowo.Nic nie powinno piszczeć, w pierwszej kolejności powinien być sprawdzony naciąg paska napędzającego sprężarkę.
  12. Być może będzie jeździć ale polecam Ci Kolego lekturę tego tematu: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t37962.0.html;highlight=przebieg
  13. Oj, chyba słabo szukałeś Kolego. Zegary z pełnym komputerem FIS jak najbardziej można założyć. Z tego co pamietam potrzebne są: zegary z pełnym FIS, manetka z przełącznikiem i dodatkowo trzeba pociągnąć sygnał spalania od ECU. W twoim roczniku dochodzi do tego jeszcze kodowanie immo.
  14. Przyjrzyj się Kolego lock- upowi i płycie sterującej skrzyni, w jakim stanie są elektrozawory zwłaszcza sterujący załączaniem lock- up. Objawy jakie opisujesz to będzie najprawdopodobniej to.
  15. Nie mam pojęcia skąd sprężynka w oleju Lock- up Kolego to sprzęgło cierne w konwerterze. Jest zapinane przy określonej prędkości, wtedy skrzynia tak jak manual jest "na sztywno" spięta z silnikiem, nie ma poślizgu na sprzęgle hydrokinetycznym i spada zużycie paliwa.
  16. Kolego, o jaki nastawnik Tobie chodzi? W sterowaniu skrzyniu nie ma nic takiego. Moim zdaniem usterka jest ewidentnie mechaniczna, zacinający się zawór lock- up w płycie sterujacej. A poszarpuje w tym przedziale prędkości bo mniej więcej od 70- 80 kmh spina się lock- up i prawdopodobnie szwankuje. Jak będziesz zmieniał ten olej zwróć uwagę na to jak wygląda, czy nie jest spalony albo zanieczyszczony duża ilością opiłków metalu.
  17. trochę jest z tym roboty.
  18. Zawór modulacji cisnienia to nie nastawnik. Szarpania mogą wynikać z usterki sprzęgła hydrokinetycznego. Pamiętam, że jeden z Kolegów opisywał jakiś czas temu na forum podobne objawy, m .in. drżenie w tym obszarze prędkości.
  19. Filtr węgla aktywnego to nie filtr cząstek stałych...
  20. Kolego, to czysty przypadek kiedy czujnik się przytnie i stopy świecą cały czas. W obwodzie świateł stop nie ma żadnej elektroniki, jedynie prosty mechaniczny czujnik i to on jest winowajcą.
  21. Włącznik świateł stopu do wymiany, nie odbija i dlatego świeci stop.
  22. Wada materiałowa aut z pierwszych lat produkcji. Nie wiem czy dasz radę coś z tym zrobić Kolego
  23. Tak, temperatury wewnątrz auta, nie ma za co
  24. Czujnik temperatury klimatronika Kolego.
  25. Jak mocno zużyte masz Kolego opony? Z Twojego opisu wygląda mi to na kiepskie laczki, które nie dają rady przenieść mocy na asfalt :gwizdanie:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.