Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B6] Czy jest jakieś zagrożenie jeżdząc bez gazu w obiegu ?
W B6 sprężarka pracuje cały czas, nie ma rozpinanego sprzęgiełka i przy pustym układzie szybko sie zatrze.
-
[B5 ADP] Problem z klimą
Tak Kolego, załączenie klimy zależy od temperatury na dworzu właśnie około 5. Nieraz widzę że klima działa i przy 3, ale można przyjąć że poniżej tych 3- 5 stopni kiedy zapali sięśniezynka na FIS (o ile masz) klima nie będzie działać.
-
[ALL B5] Padnięty wentylator
Kolego, wymontuj dmuchawe, podjedź do elektryka, niech wymieni/oczyści szczotki. Miałem to samo u siebie, dzisiaj odebrałem dmuchawę i działa jak nówka
-
[B5 APT] Dziwny dzwięk przy odpaleniu
stukają hydrauliczne popychacze zaworów
-
[B5 AFN] Czy można sprawdzić samemu czy jest czynnik w układzie klimy ??
Nie ma takiej możliwości, jeżeli nie ma czynnika to klimatyzacja po prostu się nie włączy.
-
[B5 AHU] Skrzynia naprawiona
Popieram zdanie Kolegi jarzombek, jak najszybciej do fachowca od skrzyń. Nie widzę tylko sensu tej diagnostyki, usterka ewidentnie mechaniczna. A tak na marginesie Kolego mechanicalbrother, nie wiedziałeś co i w jakim stanie kupujesz?
-
[ALL B5] AFN + automat - wymiana
Olej do skrzyni o oznaczeniu LT 71141, produkuje go m.in Esso i Febi.
-
[B5 AHU] Skrzynia naprawiona
Wymiana oleju nie pomoże, do mechanika. Na 90% albo coś się posypalo w środku, albo konwerter padł.
-
[B5 ARG] Problem z automatem
Kolego, tak samo zachowuje sie na zimnym i na rozgrzanym silniku?
-
[B5 AFN] Pompcy problem z klimą
Tak Kolego, jeżeli nie świeci ECON klimatyzacja pracuje. Piski z samej sprężarki to zły objaw, zaciera się. i jak totalnie siądzie to będzie drogo. Radziłbym Tobie Kolego sprawdzić najpierw naciąg paska w warsztacie i napinacz i lepiej jeździj narazie na ECON zanim zlokalizujesz źródło tego pisku.
-
[B5 AFN] Pompcy problem z klimą
Kolego, w trybie AUTO sprężarka pracuje cały czas do bodajże 3 stopni temp. zewnętrznej. Na ECON nie pracuje i tak jest prawidłowo.Nic nie powinno piszczeć, w pierwszej kolejności powinien być sprawdzony naciąg paska napędzającego sprężarkę.
-
[ALL B5] Szarpanie, drganie podczas jazdy
Być może będzie jeździć ale polecam Ci Kolego lekturę tego tematu: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t37962.0.html;highlight=przebieg
-
[ALL B5] Zmiana komputera pokładowego.
Oj, chyba słabo szukałeś Kolego. Zegary z pełnym komputerem FIS jak najbardziej można założyć. Z tego co pamietam potrzebne są: zegary z pełnym FIS, manetka z przełącznikiem i dodatkowo trzeba pociągnąć sygnał spalania od ECU. W twoim roczniku dochodzi do tego jeszcze kodowanie immo.
-
[ALL B5] Szarpanie, drganie podczas jazdy
Przyjrzyj się Kolego lock- upowi i płycie sterującej skrzyni, w jakim stanie są elektrozawory zwłaszcza sterujący załączaniem lock- up. Objawy jakie opisujesz to będzie najprawdopodobniej to.
-
[ALL B5] Szarpanie, drganie podczas jazdy
Nie mam pojęcia skąd sprężynka w oleju Lock- up Kolego to sprzęgło cierne w konwerterze. Jest zapinane przy określonej prędkości, wtedy skrzynia tak jak manual jest "na sztywno" spięta z silnikiem, nie ma poślizgu na sprzęgle hydrokinetycznym i spada zużycie paliwa.
-
[ALL B5] Szarpanie, drganie podczas jazdy
Kolego, o jaki nastawnik Tobie chodzi? W sterowaniu skrzyniu nie ma nic takiego. Moim zdaniem usterka jest ewidentnie mechaniczna, zacinający się zawór lock- up w płycie sterujacej. A poszarpuje w tym przedziale prędkości bo mniej więcej od 70- 80 kmh spina się lock- up i prawdopodobnie szwankuje. Jak będziesz zmieniał ten olej zwróć uwagę na to jak wygląda, czy nie jest spalony albo zanieczyszczony duża ilością opiłków metalu.
-
[ALL B5] Zmiana komputera pokładowego.
trochę jest z tym roboty.
-
[ALL B5] Szarpanie, drganie podczas jazdy
Zawór modulacji cisnienia to nie nastawnik. Szarpania mogą wynikać z usterki sprzęgła hydrokinetycznego. Pamiętam, że jeden z Kolegów opisywał jakiś czas temu na forum podobne objawy, m .in. drżenie w tym obszarze prędkości.
-
[B5 ABC] Dziwne dźwięki z silnika - odgłos jakby szklanek (bliżej prawego koła)
Filtr węgla aktywnego to nie filtr cząstek stałych...
-
[ALL] Świecące światła STOPu
Kolego, to czysty przypadek kiedy czujnik się przytnie i stopy świecą cały czas. W obwodzie świateł stop nie ma żadnej elektroniki, jedynie prosty mechaniczny czujnik i to on jest winowajcą.
-
[ALL] Świecące światła STOPu
Włącznik świateł stopu do wymiany, nie odbija i dlatego świeci stop.
-
[ALL B5] problem z odklejajacą sie deską rozdzielczą
Wada materiałowa aut z pierwszych lat produkcji. Nie wiem czy dasz radę coś z tym zrobić Kolego
-
[B5 ADR] Pytanie o klimatyzację
Tak, temperatury wewnątrz auta, nie ma za co
-
[B5 ADR] Pytanie o klimatyzację
Czujnik temperatury klimatronika Kolego.
-
[B6 AVF] Czy to jest normalne ?
Jak mocno zużyte masz Kolego opony? Z Twojego opisu wygląda mi to na kiepskie laczki, które nie dają rady przenieść mocy na asfalt :gwizdanie: