Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. 700-750 gramów czynnika jest w tolerancji, możesz dać 725
  2. Olejem się nie przejmuj, maszyna i tak ściągnie pojedyncze mililitry.
  3. majkel_majki odpowiedział(a) na miki18m temat w 2.5TDI
    Wygląda na kłopot ze sterownikiem pompy, jeżeli po podłączeniu komputera diagnostycznego ecu wyrzuci błąd 550 to właściwie usterka pompy potwierdzona. Doraźnie spróbuj poluzować nakrętkę metalowego przewodu wtryskowego przy wtryskiwaczu i zobacz czy paliwo tryska pod dużym ciśnieniem, czy tylko się sączy. Jeżeli się tylko sączy patrz jak wyżej-usterka pompy.
  4. Numery uszczelniaczy półosi masz powyżej podane z zamiennika, od strony wału nie wiem czy jest inny. Olej 80W90, mineralny.GL5.
  5. Te środki jakościowo są ok, ale zapach to kwestia gustu. Producent pisze o zapachu ekskluzywnej skóry, ale mi się on kojarzy raczej z zapachem zapyziałej skórzanej kurtki janusza z wąsami albo fotelem po prababci i do tego zapach jest bardzo intensywny, przesiadłem się na środki Meguiarsa ze względu na to.
  6. W B6/B7 też wyjdzie bez wyciągania skrzyni, ale kanał albo podnośnik jest niezbędny..
  7. majkel_majki odpowiedział(a) na ganjaq temat w Audi A4 B6/B7
    Podporę i przeguby można wymienić, nie musisz szukać wału.
  8. majkel_majki odpowiedział(a) na ganjaq temat w Audi A4 B6/B7
    Z tymi literami też nie do końca się orientuję, aczkolwiek u mnie fabrycznie siedział wał o numerach 8E0 521 101H, skrzynia ręczna szóstka. Postaraj się przede wszystkim dobrać długość i zweryfikować stan podpory i przegubów, numery mam wrażenie to już kwestia wtórna. Tak z ciekawości, co się stało z Twoim wałem, że idzie do wymiany?
  9. majkel_majki odpowiedział(a) na ganjaq temat w Audi A4 B6/B7
    Skrzynie 6'tki mają dłuższe obudowy, a co za tym idzie wkładany jest krótszy wał. Na wale masz naklejkę z numerem części, z tego co pamiętam można numer odczytać z kanału bez jego demontażu i zazwyczaj jest czytelna.
  10. zapytaj tutaj: http://www.allmotors.pl
  11. Dzięki za podpowiedź, czyli uszczelniacz ma dokładnie takie same wymiary jak te przy flanszach skrzyni biegów, też muszę to ruszyć bo przy lewej półosi na dyfrze mam zapocone. Zamiennik Corteco (CO12017270) kosztuje w granicach 12 zł.
  12. Tak z innej beczki, czy znacie może wymiary uszczelniacza (nr 12 na rysunku)?
  13. Na jakiej podstawie wnosisz bo akurat mam zalany?
  14. Pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoim stwierdzeniem, kwestia interpretacji. Ja wprawdzie dopiero zbieram się do wejścia w zawód, ale trochę mi ta sprawa nie podchodzi.
  15. Szczerze to nie wiem o co tutaj się rozchodzi, to jest warsztat nie salony. Natomiast sam film z YT radziłbym usunąć.
  16. Ja się spotkałem z objawami, które dawał przegubu od prędkości ca. 100 kmh wzwyż. Przeguby bardzo łatwo sprawdzić na kanale czy podnośniku, łapiesz za półoś i szarpiesz góra i dół czy nie ma luzu.
  17. Z Ruville był taki temat, że poszła partia kompletu wałków, gdzie na jedną głowicę przez pomyłkę były zapakowane dwa ssące albo dwa wydechowe, nie pamiętam. Też się naciąłem, sprzedawca wymienił mi tą jedną sztukę i do dzisiaj wszystko śmiga.
  18. Jak przegubu już praktycznie nie ma to dochodzi trzepanie nadwoziem także przy ujęciu gazu. Wprawne ucho może usłyszeć kończący się przegub, wewn, takie rytmiczne dudnienie narastające wraz ze wzrostem obrotów.
  19. majkel_majki odpowiedział(a) na BzyQ03 temat w Audi A4 B5
    Śmieci, które sprzedaje jedna z sieci hurtowni, nie warto zawracać sobie tym głowy. Kupiłem raz takie tarcze przednie, poleciały po awaryjnym hamowaniu na autostradzie, na drugi komplet z wymiany gwarancyjnej chuchałem i dmuchałem, ale też poleciał po kilku tysiącach kilometrów.
  20. Robiłem górę i pomogły: dobry odrdzewiacz i paciorek. U mnie akurat obie strony udało się wykręcić bez szkód, ale przez 2 dni pryskałem tam środkiem do luzowania zapieczonych śrub. Amelinium wokół śruby się utlenia na proszek i stawia opór, dlatego tak ciężko idzie.
  21. Jeżeli chcesz iść w koszty sięgające 80-100% wartości samochodu to kupuj graty. Ekonomicznie opłacalny jest tylko i wyłącznie drugi 2.5 z serii BAU, BDG, BDH. Ewentualnie warant cebula czyli wstawienie 1.9. Sam słupek 2.7 bez osprzętu kosztuje w granicach 5-6 tysięcy, do tego ecu, kompletna instalacja spod maski. Fachowiec, który to pożeni z instalacją auta też swoje weźmie, w 3mieście podłączenie wiązki po prostym swapie kosztuje od 600 zł wzwyż, a tutaj mowa o grubej rzeźbie.
  22. Raczej im się nie chce, sam zamawiałem w skodzie, nr pojedynczych 8z0 959 855, nr zespolonego nie mam.
  23. Coś mi się kołacze po głowie, że w którymś temacie o olejach do skrzyni pisałem jakieś uwagi odnośnie użycia Shella. Podejrzewam, że użytkowników tego oleju nie ma wielu pomimo jego zalet- dobrej ceny, dostępności i spełnionej normy VW.
  24. majkel_majki odpowiedział(a) na andrzej104513 temat w Audi A4 B6/B7
    Wystarczy przejrzeć forum, było o wkładaniu skrzyni 6'tki, a nie tylko na odp...dol rzucić "skrzynia" i czekać aż ktoś odpisze.
  25. Ja tam się audi na Syberię nie wybieram żeby tak bardzo wnikać w temperaturę krzepnięcia. Jeżeli parametry mieszczą się w normie producenta, a poprawna praca skrzyni empirycznie stwierdzona to zdecydowanie wolę wydawać 28 zł/litr niż 60. Wszystko co ponad normę producenta to kwestia, czego kto oczekuje od produktu i ile jest skłonny za niego zapłacić.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.