Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Różnica w wałkach rozrządu
Jeżeli znajomy chce przekładać silnik to niech nowego lepiej szuka tylko z oznaczeniem rozpoczynającym się od B- BAU, BDG, BDH, BCZ, mają lepiej rozwiązany rozrząd i trochę pomniejszych modyfikacji.
-
Traci ciśnienie po 0,5km
Silnika nie zatrze, nie w tych temperaturach, które teraz mamy na dworze. Koniecznie zrób pomiar ciśnienia oleju i kompresji na garach.
-
Swap automatu na manual
Wał napędowy także jest do wymiany, od automatu jest krótszy. Do dużego sprzęgła 240mm z v6 nie potrzeba dystansu między skrzynię, a silnik. Zwróć uwagę kompletując części czy skrzynia ma wszystkie łapy i czy dostałeś przewód między wysprzęglik, a pompkę sprzęgła pod pedałem. Wysprzęglik koniecznie trzeba założyć nowy.
-
ceramizer prawdy i mity
Po ponad 3 tys. km od zaaplikowania Cerateca stwierdzam, że silnik chodzi trochę ciszej, innych zmian nie odczułem.
-
Buczenie wycie podczas przyspieszania a4 b6 1.8t
Szczerze mówiąc nie widzę konieczności wymiany dobrego sprzęgła na nowe. Jeżeli w skrzyni kończą się łożyska to biegi mogą dalej wchodzić bardzo dobrze, za gładkie wrzucanie biegów odpowiadają synchronizatory.
-
ceramizer prawdy i mity
Ja wlałem tuż przed wyjazdem na urlop flaszkę Cerateca, przejechałem 1300 km. Jedyne co zauważyłem do tej pory to może odrobinę cichsza praca silnika na biegu jałowym, testuję dalej.
-
Wymiana sprężarki klimatyzacji
Nie pamiętam rozmiaru o-ringów, w sklepie powinni dobrać rozmiary. Skraplacz ma taką konstrukcję, że nie dasz rady go wypłukać, zawsze coś zostanie.
-
Światła mijania ze stacyjki
Za halogeny w roli świateł dziennych prędzej czy później dostaniesz mandat, lepiej zainwestować w moduł robiący drl z długich (też nielegal) albo dedykowanie, dzienne ledy. Jeżeli chcesz zasilać halogeny czy też ledy po stacyjce to potrzebny jest przekaźnik, bezpiecznik i dwa plusy-stały i po stacyjce, do halogenów przydałyby się też diody. Nie podam Ci kolorów kabli bo ich nie znam niestety.
-
Tarcze i klocki holenderskiej marki ABS
ABS to tak naprawdę chiński szajs i niestety jaka cena, taka jakość.
-
Problem z akumulatorem, świecą non stop światła wsteczne
Jeżeli jest walnięta jedna lub więcej krańcówek drzwi lub z powodu przerwy w wiązce drzwi nie ma komunikacji sterownika w drzwiach z modułem komfortu to auto nie usypia po zamknięciu szyny CAN i ciągnie dużo prądu, nowy akumulator załatwia wtedy w max 3 dni. Charakterystycznym objawem tej usterki jest cykliczne zapalanie się i gaśnięcie włącznika świateł awaryjnych, a po podłączeniu do kompa moduł komfortu sypnie błędami.
-
Sztywne koło(jednomas np. 1Z) do 1.9 BKE.
Nawet przy podniesieniu mocy wymiana na jednomas to kicha.
-
Wałki rorządu .
Przy obecnych cenach używanych słupków do 2.5 wolałbym stojąc przed problemem wytartych wałków kupić drugi silnik z oznaczeniem Bxx, na wałkach i dźwigienkach nowego typu, wymienić profilaktycznie popychacze i zapomnieć o problemie. Z drugiej strony dobrej jakości wałki, koniki i hydraulika powinna przejeździć przynajmniej 100 tys. km. Co lepsze to już autor tematu musi sobie odpowiedzieć. Silnikowi to trudno powiedzieć co się stanie, rozstrzał jest od problemów z odpalaniem i hałasu do pogiętych zaworów, demolki głowicy i unieruchomienia auta.
-
Masakryczne drżenie kierownicą, całym samochodem powyżej 120km/h
Do sprawdzenia podpora wału, przeguby wału i przeguby wewnętrzne z przodu i łożyska mechanizmu różnicowego- flansze nie mogą mieć luzu poprzecznego.
-
Przyspieszenie 2.5 v6 180 km
Automat, szczególnie już trochę zużyty, może mieć gorszy start z racji strat mocy na sprzęgle hydrokinetycznym. Seryjne 180 w ogóle do 1800 obrotów idzie bez rewelacji, później jak turbo się rozdmucha to zaczyna iść. Manual w serii robi jakieś 8-9 sekund do setki, ale w praktyce przy sprincie do 100 mogą być rozbieżności w zależności od kierowcy, dużo traci się na przepinaniu pierwszych dwóch, idiotycznie zestopniowanych biegów.
-
Światła mijania ze stacyjki
Sprawdź jakie jest kodowanie w MCE.
-
Sztywne koło(jednomas np. 1Z) do 1.9 BKE.
Dobra rada, nie dziaduj i załóż nwy dwumas.
-
Wymiana sprzęgła a uszczelniacz wału korbowego
Elring jest ok.
-
Wymiana sprzęgła a uszczelniacz wału korbowego
Ja bym zmienił, roboty ze zrzuceniem skrzyni jest sporo, kosztuje to sporo, a to że uszczelniacz, który siedzi prawdopodobnie od nowości teraz nie cieknie to nie znaczy, że nie zacznie za 10 tys. km.
-
Coś piszczy - alternator?
Sprzęgiełko jednokierunkowe alternatora do sprawdzenia, jeżeli jest uszkodzone (a tak brzmi) to zacznie rozwalać napinacz i rolki.
-
Bluetooth
No to taka nokia powinna dobrze służyć, a jak się trochę porozglądać to można wyrwać nowy zestaw poniżej 300 zł.
-
Bluetooth
Ja polecam zestaw Nokia CK-100, używam w drugim aucie i jakość połączeń jest bez zarzutu. Łączy 2 telefony jednocześnie i obsługuje streaming muzyki prze bluetooth. Wadą jest to, że nie ma wyświetlacza, tak jak zestawy z wyższej półki, ale to zależy czego oczekujesz.
-
Sprężarka klimy zatarta po miesiącu od wymiany.
Z tymi sprężarkami to nie jest tak po prosu sobie zamontować używkę, one wymagają fachowego napełnienia świeżym olejem z dosłownie aptekarską dokładnością, a sam układ klimatyzacji powinien zostać wypłukany. Wszelkie dziadowskie oszczędności szybko się zemszczą. Co do sprężarki to każda od silnika R4 powinna pasować, nie porównywałem czy od V6 są inne obudowy.
-
4.2 v8 manualna skrzynia
Skrzynie z 2.5 tdi i 2.7 bit mają 3 pierwsze przełożenia takie same, wyższe biegi diesel ma trochę dłuższe, ale v8 nie odczuje tego. Przełożenie główne w skrzyni od 2.5 jest 35/9, dyferencjał tylny z takim przełożeniem to zazwyczaj o kodzie ETS. Flansze w skrzyni można w razie czego wymienić- jedna śruba, ale wyleci olej.
-
Problem z Triptronic
Czujnik stop zostaw, jego błąd zawsze wyskoczy jeżeli skanujesz błędy bez wciśniętego hamulca. Co do błędu nr 1 to wygląda mi na uszkodzony pozycjoner przy skrzyni.
-
ceramizer prawdy i mity
Oglądałem golfa po teście ceramizera i muszę powiedzieć, że byłem zaskoczony. Z panewek wiadomo, nie było co zbierać , ale wałek rozrządu był w zasadzie czysty i idę o zakład, że gdyby go komuś wtrynić do innego golfa to jeździłby kolejne dziesiątki tysięcy km.Moim zdaniem ta chemia działa, ale nie są to jakieś spektakularne efekty, raczej długoterminowy suplement dla silnika.