Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Wymiana sprężarki klimatyzacji
W b6 bardzo prosto, dobry dostęp od spodu auta (koniecznie ściągnąć czynnik chłodniczy w warsztacie), w b8 nie wiem, jeżeli układ osprzętu nie różni się istotnie od b6 to nie powinno być kłopotu. Jeżeli sprężarka się zatarła to osuszacz, dławik i chłodnica powinny być zmienione w ogóle bez pytania, a układ przepłukany.
-
Osuszacz, dławik - kompletny spis części
Po trzecie, spuszczając gaz samodzielnie możesz się nim poparzyć.
-
Buczenie wycie podczas przyspieszania a4 b6 1.8t
Sprawdź czy w skrzyni biegów jest olej. Jeżeli jest to na moje poddają się już łożyska przekładni głównej i dyferencjału.
-
ceramizer prawdy i mity
Michu od ceramizera nic nie dostał. Chłopaki zrobili test głównie z ciekawości czy ten środek cokolwiek daje, nie dla profitów od producenta.
-
Podpora wału- z czego dopasować?
Jeszcze nic z tym nie robiłem, słabo u mnie z wolnym czasem, a gotowym rozwiązaniem nikt się nie podzielił. Myślę, że skończy się wymianą łożyska na markowe w mojej podporze o ile to stare wylezie bez jej uszkodzenia. JBC to podzielę się rozwiązaniem.
-
Symphony II vs RNS-D
Nie sądzę żeby typ radia przy Bose miał inne niż marginalne znaczenie, jednostka w desce to i tak tylko deck, a dźwięk "robi" wzmacniacz w bagażniku.
-
Wymiana wałków rozrządu + co jeszcze warto wymienić przy okazji?
7 litrów to jest taka realna ilość, mocno się starając przy opróżnianiu może wejdzie 8 litrów. Odmy nie trzeba wymieniać, jest plastikowa i nie ma żadnej siatki ze szmaty jak w prehistorycznych AFB czy AKN, ale jeżeli kogoś bardzo swędzą palce to można zajrzeć i ew. wyczyścić chociaż na 99% nie będzie tam zanieczyszczeń. Warto sprawdzić uszczelnienie dekla czołowego, po zdjęciu paska jest dobry dostęp, a te silniki często ciekną z tego miejsca.
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Kąt wtrysku jest do ustawienia, Twój przyrząd to wyraźnie pokazuje, 5.6 po GMP to jest wartość sporo poza tolerancją..
-
Oryginalne nagłośnienie + Subwoofer BOSE A4 B6 Avant
Jak nie masz lpg to lepiej pomyśleć nad zabudową w miejsce zapasu albo zakupem subwoofera z audi q5, który jest fabrycznie montowany w miejsce koła zapasowego.
-
Podpora wału- z czego dopasować?
Witam wszystkich. Chodzi za mną konieczność wymiany podpory wału (w mojej gwiżdże łożysko) i mam pytanie o Wasze doświadczenia w kwestii wyboru zamiennika. Na podróbce dedykowanej do a4 przejechałem niecałe 50 tys km. i o ile guma jest w dalszym ciągu ok, to łożysko nie dało rady, więc nie chciałbym znowu iść w taki szmelc. Ustaliłem, że podpora z transita po przeróbce polegającej na dospawaniu uszek ze starej podpory z a4 mogłaby przypasować i można ją kupić w sensownej jakości, aczkolwiek z Lemfoerdera nie widziałem, a samo łożysko pomimo odpowiedniej średnicy jest trochę szersze i mam obawy czy ustawi podporę na odpowiedniej wysokości po nabiciu na wał. Będę wdzięczny za podpowiedzi z jakich aut warto tej podpory szukać.
-
Regeneracja - skrzynia biegów GBA 1.9tdi 130 km 2003r. AVF
MotylGear 300 to nie jest właściwy olej do tych skrzyń.
-
Zmiana audi chorus na CLARION NX302E
Bez separatora antenowego an 100% będzie, bez zasilenia wzmacniacza anteny zadziałają jak tłumiki sygnału.
-
Produkowano B6 A4 1.9 TDI 130KM quattro w automatcie?
Skrzynia jest inna, jej sterownik też i sterownik komunikuje się z autem w pełni po CANie. Nawet zakładając, że sterownik skrzyni dogada się z ecu auta i resztą sterowników to operacja jest ekonomicznie nieopłacalna.
-
Jakie LPG Do A4 B5 1.6 1996r.
Sterowniki KME są ok, w połączeniu z dobrze dobranymi komponentami instalacji i strojeniem będzie jeździło ok.
-
Produkowano B6 A4 1.9 TDI 130KM quattro w automatcie?
Nie występowała konfiguracjia 1.9 tdi quattro ze skrzynią 5-biegową tiptronic, wyłącznie manuale 5-6 biegowe i ośka z przekładnią bezstopniową multitronic. Auto, które chcesz kupić prawdopodobnie jest przekładką z 2.5 tdi, numer nadwozia wszystko pokaże.
-
Zmiana audi chorus na CLARION NX302E
Tylko na fabrycznym radio, radio niefabryczne=brak informacji na FIS. Oprócz tego tracisz sterowanie radiem z kierownicy jeżeli auto jest w nie wyposażone.
-
Toyota Avensis 2.0
Niestety po wymianie short blocka w serwisie 1.8 po kilkudziesięciu przejechanych tysiącach zaczynał ponownie żreć olej za to gaz tolerował bez zastrzeżeń, podstawa to dobra regulacja i kontrola luzów zaworowych co 40 tys km. W moim odczuciu aven 2 to ogólnie nie jest auto warte tych pieniędzy, które niektórzy za nie nadal krzyczą.
-
Wymiana stacyjki i zamka kierowcy
Jeżeli przełożysz transpondery to zadziała.
-
kolorowy wyświetlacz problem
Wygląda na to, że gdzieś po drodze z drivera do wyświetlacza jest zimny lut, może warto oddać zegary do kumatego elektronika czy naprawiacza telefonów dysponującego stacją do lutowania hot air.
-
Luz na przegubach
Niewielki luz na flanszach, powiedzmy 0,5-1 mm może być, większy kwalifikuje skrzynię do wymiany łożysk mechanizmu różnicowego.
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Może oznaczać m.in. kłopot z wysterowaniem kąta wtrysku przez pompę właśnie.
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Filtr paliwa już troche ma jakieś 15tys temu wymieniany, czy on miałby wpływ na odpalanie ? oczywiście że tak zacznij od tego ... pozniej odpowietrz i zobaczysz jak będzie Jeżeli nie jest zapowietrzony to nie szukałbym problemu w świeżym filtrze. Markowy filtr po 60 tys. km nie powodował kłopotów z odpalaniem. Do sprawdzenia jest kąt wtrysku. a zdziwiłbyś się bo przez wiosenne chłodne poranki przez filtr ciężko palił po odpaleniu coś tam leciało z kominów no i te obroty 5-15 sekund na ~1000 , po wymianie filtra problem zniknął całkowicie zero dymku obroty w normie . ale to tylko mój przykład a każdy jest indywidualny Nadal będę się upierał, że to nie filtr był winny, ale zmęczona pompa wtryskowa i/lub zapowietrzenie układu, chociażby poprzez uszkodzony o-ring podgrzewacza na filtrze. Auto ze sprawną i nie zapowietrzoną instalacją wtryskową odpala bez problemu w każdych warunkach na starym filtrze.
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Filtr paliwa już troche ma jakieś 15tys temu wymieniany, czy on miałby wpływ na odpalanie ? oczywiście że tak zacznij od tego ... pozniej odpowietrz i zobaczysz jak będzie Jeżeli nie jest zapowietrzony to nie szukałbym problemu w świeżym filtrze. Markowy filtr po 60 tys. km nie powodował kłopotów z odpalaniem. Do sprawdzenia jest kąt wtrysku.
-
problem z wahaczem
Opukaj porządnie naokoło gniazdo sworznia w zwrotnicy, zapuść środek penetrujący na parę minut, najlepiej mieć drugą osobę do pomocy, która weźmie łom, wsadzi gdzie trzeba i zaprze się, a Ty będziesz uderzał w sworzeń. Po wymontowaniu wahacza gniazdo sworznia oczyść na błysk i posmaruj sworzeń nowego wahacza smarem ceramicznym, aby na przyszłość nie było problemów z wyciągnięciem.
-
Problem z rysami zrobionymi przez wycieraczkę na szybie.
Nie poleruje się szyb czołowych w polu widzenia kierowcy.