Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B8] Czy doszczelniać przednie nadkola.
Taki jest współczesny rynek, sztab ludzi siedzi i pracuje nad tym aby wciskać jak najmniej za jak najwięcej i żebyś myślał, że Bóg wie co masz
-
[ALL B5] Drzwi czy podejdą z innego rocznika ??
Pasować pasują, ale będą miały kołki na dolne listwy gumowe, których w Twoim roczniku nie wykorzystasz i raczej nie zamaskujesz. Chyba, że masz już te listwy dolne wtedy nie ma żadnej różnicy.
-
[B5 ABC] Uszczelki pod pokrywy zaworów
Że pokrywy mogą być krzywe to o tym nie pomyślałem, trzeba by się im przyjrzeć podczas demontażu chociaż z drugiej strony nie wierzę, żeby mój mechanik popełnił takie niedopatrzenie i założył pogięte dekle nie informując mnie. Zastanowię się jeszcze co zrobić, na razie muszę wymienić skrzynię bo rozciekła się pompa oleju
-
[B5 ABC] Uszczelki pod pokrywy zaworów
Czołem Nie dalej jak półtora roku temu wymieniałem uszczelki pod pokrywami zaworów, a teraz znowu spod obydwu dekli sączy się olej. Jakiej firmy uszczelki warto założyć? Podejrzewam, że poprzednie były do niczego, dlatego tak krótko żyły, nie wiem co to było bo części kupował mechanik. A może lepiej złożyć to na czerwony albo czarny silikon ?
-
[ALL] Nie wchodzi 4 bieg
Potwierdza się twierdzenie, że zawsze zaczynamy od VAG-a, często przyczyna jest banalna, ale bez interfejsu nie do wykrycia. Kablem z allegro usuniesz błędy bez problemu.
-
[B5 ARJ] Audi B5 by Morda 2,4 quattro.
Ciut drogo myślę wołasz za ten samochód. A to "wyposarzenie":facepalm: w ogłoszeniu proponowałbym jak najszybciej poprawić bo niepoważnie wygląda.
-
[B6 AVF] Ubytek oleju, czy dolać?
5 tysięcy to sporo kilometrów, jezeli będziesz dalej tak eksploatował samochód to na Twoim miejscu zrobiłbym dolewkę do maksimum i zapomniał do czasu wymiany oleju.
-
Wezwanie od Straży Miejskiej - Kto kierował autem
Mój ojcieć dostał w rejonie działania szeryfów straży miejskiej interstanowej z Człuchowa fotki jedną po drugiej, w odstępie 6 minut i nie zauważył kiedy błyskało
-
[ALL B5] Audi custom FIS
1. Musiałbyś zapiąć miernik pod właściwy pin i obserwować zmiany napięcia, sygnał jest na 99% napięciowy 2. FIS pokazuje spalanie benzyny, o gazie komputer przecież nic nie wie Odpowiadając na Twoje pytanie powyżej, te 360 km to jest dystans możliwy do przejechania na paliwie w baku, zmienia się wraz ze wzrostem lub spadkiem spalania średniego
-
[ALL B5] Audi custom FIS
Pomysł bardzo ciekawy, jak się postarać to może być toto bardziej funkcjonalne niż fabryczny komputer do sterowania użyłeś jakiegoś mikrokontrolera, który masz zaprogramowany po swojemu?
-
[ALL] Nie wchodzi 4 bieg
Przypnij jednak komputer, sprawdź błędy, zrób test elementów wykonawczych skrzyni i może coś się rozjaśni. Inaczej będziemy szukać na slepo.
-
Wezwanie od Straży Miejskiej - Kto kierował autem
Mógłbyś podać podstawę prawną Twojego stwierdzenia?
-
[ALL B7] 1.8T + LPG multitronic kontrolka ostrzegawcza spalin silnika
Prawdopodobnie błąd składu mieszanki od lpg, ale trzeba podpiąć komputer i się upewnić.
-
[ALL B5] Xenon
Pomijam kwestię czy się opłaca, czy nie. Po prostu i w świetle prawa, i zdrowego rozsądku w ogóle nie wolno Ci tego założyć, te chińskie zestawy mają żarniki przystosowane do lampy projekcyjnej, nie takiej z szybą rozpraszającą i będziesz świecił wszędzie i wszystkim w oczy wyglądać będzie jak kupa, zaraz podpadnie na kontroli drogowej, a w razie kolizji mając niehomologowane oświetlenie mogą czekać nieprzyjemności jeżeli ktoś się włoży minimum wysiłku żeby uprzykrzyć Ci życie.
-
[ALL B6] Śruby zapezpieczajce i normalne
oczywiście Jak dla mnie- wyjątki potwierdzające regułę, że już nikt kół nie kroi. Bardziej prawdopodobne jest, że akurat nam nasadka do śruby zginie albo strzeli kiedy będzie akurat pilnie potrzebna, niż że nam kółka skroją.
-
[ALL B6] Śruby zapezpieczajce i normalne
czyżby Chyba od 93 roku nie słyszałem od nikogo żeby zastał rano auto na cegłach. Znasz takie przypadki? Temat sie skończył bo ryzyko spore, a nie wynagradza go ewentualny zysk. Pomijam przypadki kiedy jakieś auto stoi w ustronnym miejscu bez dozoru tydzień, dwa lub więcej, ale mimo to nie słyszałem.
-
[ALL B6] Śruby zapezpieczajce i normalne
Ja odradzam Ci zabezpieczające. Kto w dzisiejszych czasach weźmie Ci alusy i postawi samochód na cegłach kiedy felgi kosztują grosze i są ogólnodostepne? Poza tym ta upierdliwa nasadka, lubi się zawieruszyć jak jest potrzebna albo sobie pęknąć. Jeżeli zgubisz lub zniszczysz nasadkę do takiej śruby to zaczynają się jaja, nabijania nakrętek, spawania itp. rzeźnia, przechodziłem taki temat, skrzywiło się felga, na głowie pilny wyjazd do Niemiec, a ostatnia nasadka pękła przy próbie odkręcenia szpilki i trzeba u oponiarzy kombinować bo na jajowatym kole tysiąc km nie pojedziesz. Nie chcę już więcej śrub zabezpieczających
-
[ALL] Błędy licznika "def" "error"
Natknąłem się na takie objawy kiedyś, z tego co pamiętam poleciał wsad licznika, pada czasem sam z siebie albo po niefachowej "korekcie" przebiegu. Zegary pewnie masz Jaegera?
-
[ALL] Nie wchodzi 4 bieg
Wiązka elektryczna do skrzyni wchodzi z boku i raczej nie ma mozliwości jej przetarcia na skutek kontaktu z podłożem, w tamtych latach na taką fuszerkę konstrukcyjną producent by sobie nie pozwolił. Natomiast wiązce jak najbardziej można się przyjrzeć czy jest cała i jak mówiłem wcześniej sprawdziłbym też kasetę wybieraka tak na wszelki wypadek. Usterka mechaniczna to raczej nie jest.
-
[ALL] Nie wchodzi 4 bieg
Na wyświetlaczu przelożeń nie są czasem podświetlone wszystkie symbole naraz? Skrzynia być może pracuje w trybie awaryjnym, być z powodu usterki kasety wybieraka- piszesz że jak pomerdałeś wajchą z D na N i z powrotem to zaskoczyło dobrze byłoby przypiąć interfejs diagnostyczny i sprawdzić czy nie ma błędów w sterowniku elektronicznym.
-
[ALL B5] Przekładka klimy z anglika
Jak widać niestety nie ma tak lekko. Sprawdź jeszcze wiązkę elektryczną czy w angliku nie jest odwrócona.
-
[ALL B6] Jaka Sprężarka do audi A4
Sprężarka Denso 7SEU16C, o numery części VAG pytaj kogoś innego.
-
[B5 1Z] Lampa przednia polift
Tylko polerka tworzywa, ale raczej śmietnik ją czeka bo nie sądzę żebyś wygładził na błysk
-
[ALL TDI] [ALL TDI] A3 TDi 110KM ŻÓŁTA :)
Fajoski kolor, kanarkowa żółć Fotelik dla bobo zamontujesz bez problemu, tylko z wózkiem musiałbyś zrobić przymiarkę na kupnie czy wejdzie do bagażnika.
-
[ALL B5] ABS nie dziala? a ESP
To raczej nie ma związku z 3 stopem, ale głowy nie dam. Ikonka żarówki odpowiada tylko za światła mijanai i tylne pozycyjne, jeżeli wszystkie są to masz problem gdzieś w instalacji, najpewniej z kostkami przednimch lamp bo z wiekiem mogą się wypalać.