Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
drgania napinacza nie pomogla jego wymiana i sprzegielka alternatora
Pasek nowy, na altku sprzęgła nie ma a zwykła rolka, wygląda na prostą, tak pracuje na wolnych obrotach. https://www.youtube.com/watch?v=r60Owilx_5w&feature=youtu.be Natomiast tak sie dzieje gdy np podjeżdżam pod skrzyżowanie które jest pod górką ( duże obciążenie silnika, małe obroty) https://www.youtube.com/watch?v=xe7_DaUubSo&feature=youtu.be W tym przypadku na postoju wbiłem bieg i próbowałem zasprzęglić, ale identycznie dzieje sie w czasie jazdy. Z powyższego wątku wynika że jest to uszkodzone koło pasowe, i faktycznie ma spore bicie. Pasek oczywiście nowy ten "krótszy" niby taki powinien być.
-
Zmiana sterownika i wtrysków w BFB na BEX
Hmm myśle że niewiele to da, bo bexa ma inne turbo, i doładowanie jest inaczej wystrojone i może być tak że bedzie nawet troche gorzej jechać niż teraz
-
Posypał się silnik ? Pomocyyy
Ostatnio gdzieś czytałem temat że gośc oddał auto do mechanika na wymiane turbiny, i faktycznie zobili to profi z tym że mechanik który to robił uwiązał na nitce nakrętkę którą umieścił w dolocie i wiadomo co sie stało po przejechaniu kilkudziesięciu km. Silnik do kapitalki. Więc jeśli u cb znalazło sie jakimś cudem coś w silniku to może to nie był przypadek ?
-
drgania napinacza nie pomogla jego wymiana i sprzegielka alternatora
Pany i rozwiązał ktoś problem z tym drganiem napinacza ? U siebie mam podobny problem z tym że dużo bardziej drga napinacz
-
1.8t diagnoza wyjące łożysko mechanizmu różnicowego. poradźcie co robić.
ja bym sie nie bawił w naprawy, kup na forum skrzynkę sprawną, zakładam że koledzy z forum raczej ci badziewia nie wcisną. Nr mogą być inne, ważne żeby tylko przełożenia sie zgadzały i mocowania. Napiszą mądrzejsi co w tym siedzą i doradzą ci z jakimi nr szukać czy coś, Osobiście jako mechanik za rozbiórke skrzyni bym sie nie wziął, zakładam że twój mechanik również wiec zostaje specjalista od skrzyń a to już grubsze koszta. dlatego zdecydowanie lepiej kupić inną.
-
ściąganie w prawą strone
od amorów raczej nie, skoro przeszło przegląd i nie ząbkuje opon to jest git. A powiedz jak z kątami. Wyprzedzenie zwrotnicy i pochylenie koła, wszystko okej ?
-
ściąganie w prawą strone
Hmm, prawde mówiąc mogło wszystko razem z zwrotnicą.
-
ściąganie w prawą strone
Były takie jaja że niektóre wahacze miały inne wymiary, znaczy były dłuższe i krótsze i to powodowało cyrk. Być może jest tak u ciebie, jeżeli po wymianie nastąpiły objawy to bardzo prawdopodobne.
-
kontrolka check engine
Jeśli sprawdzone były przewody i ze strony elektrycznej jest wszystko okej a mimo tego wywala błąd czujnika, to albo nie ma synchronizacji między wałem a wałkiem i dlatego sypie błąd albo coś z kołem koronowym. Jeśli byłby to faktycznie błąd synchronizacji to do sprawdzenia rozrząd, albo faktycznie ten łańcuszek.
-
Potrzebne napięcię pod podświetlenie nóg
Pochwal się jak wygląda
-
Posypał się silnik ? Pomocyyy
Skoro silnik wgl nie drgnie to tak jakby nastąpiła kolizja zaworu z tłokiem, najlepiej byłoby sie dobrać do koła pasowego od przodu i probować obrócić wał kluczem, jeśli nie bedzie takiej możliwości to proponuje sprawdzić rozrząd czy pokrywają sie znaki, niestety do tego będzie konieczne ustawienie przodu w pozycji serwisowej. Jeśli znaki sie nie pokryją znaczyć to może tylko jedno, wtedy czapka w górę. Ale wpierw proponuje spróbować obrócić parę razu wałem.
-
Program gdzie pobrać
jest na forum vcds 1.2
-
Korekty OBD kanał 32
Może być, zatankuj na jakiejś cywilizowanej stacji i wtedy sie zobaczy. Bo szkoda szukać ciemno przyczyny jak miałoby być to przez badziewny podtlenek
-
opinia o przegubie producenta skf
Ja u ojca wpakowałem do passata i śmiga już dobre kilka wiosen. Dobre robi też spidan
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Z tym że do LPG to chwyt to się zgodzę. Ale to ze ludzie chcą inne niż zwykle niklowe jest akurat uzasadnione. Otóż chodzi o topliwosc materiałów a przez to wytrzymałość. Elektrody platynowe i irydowe wytrzymują zdecydowanie więcej więc możemy zdecydować nawe trzy kkrotnie wydłużyć interwal wymian.
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Panowie a oprócz platynowych no i wiadomo niklowych są dostępne irydowe PFR6Q ? Przekopuje sie przez internety ale widzę tylko platynowe i z V serii, a o irydowych ani śladu. Czy faktycznie ich po prostu nie ma ?
-
Nie mozna otworzyc bagaznika z przycisku
to w silniczku jest taka płytka, jest ona półprzewodnikiem, musisz zastąpić ją jakąś zwykłą blaszką metalową. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/133577-naprawa-silniczka-zamka-w-bagazniku/ A czekaj, to B5 hahah Sądzę że musisz rozebrać cały mechanizm i posprawdzać gdzie dochodzi prąd a gdzie go brakuje i tyle. Multimetr pewnie masz ? a jak nie to najtańszy za dyche da rade
-
Nie mozna otworzyc bagaznika z przycisku
Kabel przerwany w przelotce klapy
-
Wymiana przepustnicy z elek. na mechaniczną
Czemu ?
-
Logi do oceny 1.8t ANB
W Dolocie faktycznie cieplutko
-
Wymiana dwumasy
Nie
-
Jaka instalacja do Audi A4 B5 1.8 125 KM ARG ?
Też bym proponował Stag Q dodatkowo wtryski Barracudy i reduktor AC R01 do 150km, elektrozawory jak i sam wielozawór proponuje BRC. Dodatkowo wtryski nie umieszczać na szynie, jak większość robi a wkomponować je bezpośrednio do kolektora.
-
B7 BFB 1.8t 163km ładowanie po odpaleniu
13.5 - do 14.8 powinno być
-
Wymiana pierścieni tłokowych
Dość drogo, w sumie to wychodzi prawie remont generalny. Przydałoby sie wymienić od razu panewki, jak i sprawdzić i ew dotrzeć gniazda zaworowe. do tego komplet uszczelek wraz z uszczelkami głowic. nowy olej, płyny itd. Koszt bedzie spory, do ceny częsci trzeba doliczyć pewno ze 2000tys za robote, wyjęcie motoru, rozłożenie i złożenie.
-
Zatrzask wycieraczek B6
Ja polecam aero, były montowane w nowszych b6, od 03 bądz 04r a są znacznie lepsze, z tym że trochę drogie.