Treść opublikowana przez Trewor87
-
Opony a bieznik ?
Ważne żeby opony na poszczególnych osiach się zgadzały (prawa/lewa) to że się różnią przód/tył nie ma znaczenia
-
B6 DIVISION
+1 Dodo jest dość mocno skoncentrowany więc nie trzeba używać ekstremalnie dużych ilości. Pozornie mała buteleczka starcza na długo Do tego jest przyjazny dla wosku
-
B6 DIVISION
Mam nowe ST i AP. Wyślij mi na PW dokładniejsze parametry auta (rodzaj nadwozia, napęd, silnik)
-
Zmiana z 17 na 19
Jak masz B8 to musisz zastosować pierścień centrujący redukujący średnicę otworu na 66,6. Z tą szerokością i ET koło nie powinno wystawać
-
Obniżanie... Sportowe czy Gwint ?
Poniosło Cię MTS to budżetówka, więc wiadomo że do konstrukcji wyższych półek nie przystaje. Z kitami nie miałem osobistych doświadczeń, bardziej z gwintami. I jeśli o te chodzi to MTS dla mnie osobiście trochę za mocno piłeczkuje. Ale to serio zależy też od wyczucia w d***e Aczkolwiek biorąc pod uwagę koszt zakupu to trzeba uznać ten produkt za przyzwoity.
-
Obniżanie... Sportowe czy Gwint ?
Dokładnie Jest to spora loteria, ale też nie mogę powiedzieć że to jakieś mega zło. Sam kilka razy kupowałem używany zawias i tylko w jednym przypadku tylne amory umarły mi w zasadzie w miesiąc. Ale ten gwint kosztował mnie wtedy 300 PLN
-
Obniżanie... Sportowe czy Gwint ?
87!!!!! Powiem Ci szczerze że w ogólnopojętym temacie zawieszeń siedzę teraz bardzo dużo. Nie mówię że znam się na wszystkim, ale jednak trochę tych telefonów czy maili się ogarnia I jeśli chodzi o tzw "spasy" to nikomu ne mógłbym z czystym sumieniem polecać tzw stałego obniżenia. Owszem, taki kit na -30 czy -40 poprawi prezencję auta, ale żeby dojść do ideału to jednak lepiej pokręcić samemu tymi nakrętkami w gwincie... MTS za swoją cenę jest dobrym wyborem. Pomijając te najwyższe półki jak Bilstein to w stosunku jakość/cena fajnie wypada AP. Z tym że nie widzę w jego ofercie kitów, tylko gwinty.
-
Zmiana z 17 na 19
Jeśli zmienisz tylko koła, bez ingerencji w zawieszenie to auto nie zyska na wyglądzie więc osobiście odradzam. Skutkiem na pewno będą wspominane koszty związane z zakupem opon. Nie mówię że nie da się znaleźć zdrowych używanych 19, jednak jest to na pewno trudniejsze niż w przypadku bardziej popularnych 17. Do tego już w samej eksploatacji niższy profil opony będzie musiał wymusić na Tobie delikatną zmianę stylu jazdy - atakowanie krawężników itp. Poza tym co prawda dużo tu zależy od modelu i wzoru felgi ale w większości przypadków koło 19" jest cięższe od koła 17". Zwiększy się więc masa nieresorowana.
-
Obniżanie... Sportowe czy Gwint ?
Mamy w swojej ofercie kity, również MTSa, jednak jeśli u kogoś pojawiają się jakiekolwiek rozważania z cyklu "kit vs gwint" to zawsze nakierowuję go na to drugie Z całym szacunkiem ale Twoje auto zdecydowanie potrzebuje obniżenia Mogę Ci sprzedać kit ale nie mogę Ci wprost go polecić, bo nie wiem jakie są Twoje preferencje - czy np nie założysz go i nie uznasz że jest za nisko/za wysoko i będziesz delikatnie mówiąc niezadowolony z zakupu. W gwincie wiadomo że wszystko możesz dokładnie dopasować pod swoje preferencje. Przy czym wspomniane przez Ciebie 500 PLN to albo za trupa albo po długich modłach może trafisz na kogoś kto nie wie co sprzedaje...
-
[A4 B6] BiTurbo - trumna by Trewor
Cieplak ma tyle tych wtyków i kontaktów że sam nie wiem Ale o ile za nim nadążam to chyba GTO
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Jak chcesz nowy, to zapraszam do mnie. Link w podpisie
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
18" w B5 wymaga już konkretniejszego spasu. "Przypadkowe" obniżenie w tym przypadku nie wystarczy, więc zdecydowanie gwint, gdzie dopasujesz wszystko konkretnie pod budę. P.S. koniecznie przemaluj te koła
-
[A4 B6] BiTurbo - trumna by Trewor
Bo ja zawsze wszystko robię w innej kolejności Palić kapora ze świateł i tak nie zamierzam, a potem to się tylko ciągnie te napędy. Setup kół jest raczej do jazdy po prostej, zimy to auto nie widzi. Stąd nie mam wielkiego parcia, ale też nie mówię nie. Tylko musiałbym chwycić 100% komplet bo do zbierania pierdółek pojedynczo nie mam nigdy cierpliwości. Już na samym "ubiturbianiu" mam spore opóźnienie czasowe. Sezon nadchodzi i nie mogę go zbytnio rozbebeszać. Z resztą i tak znów przelata się z pewnymi niedociągnięciami wizualnymi...
-
B6 DIVISION
Pany, szybkie pytanie o mechanika-laika. Zwrotnica tył w Quattro i osi jest taka sama?
-
Jakie felgi do b6 ?
Z tym że wyraźnie to bym się spierał, ale ważne że podejście masz właściwe
-
Jakie felgi do b6 ?
Wybacz, takie moje "redaktorskie" zboczenie - chodzi Ci że "na 18 ORAZ na glebie będzie wyglądać nieziemsko" czy "na 18" będzie wyglądać JAK na glebie"? Jeśli to drugie to muszę Cię rozczarować. Montując koła 18 bez ingerencji w zawieszenie prezencja auta dramatycznie się popsuje
-
[A4 B6] BiTurbo - trumna by Trewor
Mam nadzieję że dopiero zacznie Cieplak ma małe perypetie warsztatowe, więc z racji tego że turbo-rezaczy mamy tu trochę na Pomorzu i w większości dobrze ze sobą żyją, to odstawiliśmy auto do CARmasters. Bartexa znam od lat i jestem spokojny o jego wiedzę. A Cieplak będzie tam dochodził w wolnej chwili. W każdym razie zaczynamy atak na 400+
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
MTS jest dobrą alternatywą jeśli chcesz mieć nowy gwint a masz ograniczony budżet. Mamy u siebie zestawy MTSa od ręki. Pisz, dzwoń, na pewno pomożemy --> http://mts-technik.pl/
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B6
Dystanse to możesz mieć nawet i 1mm. Jedynie adaptery zmieniające rozstaw muszą mieć te min 17mm
-
[A4 B6] BiTurbo - trumna by Trewor
BF10, dzięki. Fajnie, że udało się złapać Flyer, udało się też zrobić jakieś nagrywki z trasy. Jak dostanę pliki to dam znać
-
B6 DIVISION
Tu muszą się wypowiedzieć inni. Ja KW samodzielnie regulowałem w Borze. W Audi nic nie ruszałem, jeżdżę na nastawach po poprzednim właścicielu. Ale na oko widziałem że z tyłu z regulacją jest trochę więcej zabawy niż w poczciwym Mk4 Z pytaniami odnośnie Bilsteina możesz uderzać tutaj: http://www.bilsteinpolska.pl/ Chłopaki na pewno Ci na wszystko odpowiedzą
-
B6 DIVISION
Bilstein - klasa. Sam do tej pory nie miałem. Aaaale jak nie V3 to może wezmę coś właśnie z Bilsteina, poza te 2 marki chyba nie będę wychodził. Będę musiał przyjrzeć się do czego będę miał dostęp
-
B6 DIVISION
Miałem V2 w poprzednim tuningu i było mistrzowskie! V1 mam teraz. Zawias bardzo poprawny, świetnie wybiera, jednak na moje preferencje odrobinę za miękki. Dlatego docelowo pewnie będzie V3. W tej promo masz V2 za niewiele ponad 4 tys, które wstępnie założyłeś, ze chcesz wydać. Więc mając na szali V1 i V2 nawet bym się nie zastanawiał...
-
B6 DIVISION
Zgadzam się z Flyerem, że warto czasem odczekać, odłożyć więcej i uderzyć w coś wyższej półki. KW ma teraz ciekawą promocję wiosenną. Rabaty są dość przyzwoite --> http://kwshop.pl/cms/24/kw-sale/wiosenna-wyprzedaz-kw A jeśli mimo to nie chcesz przekraczać wcześniej założonej kwoty to jak najbardziej też polecam ST, które w dużym uproszczeniu jest tym samym co KW, tylko zamiast stali nierdzewnej jest wykonany ze stali ocynkowanej
-
[A4 B6] BiTurbo - trumna by Trewor
Nie, ślę modły do słowiańskich bóstw światła. Włącznik z AUTO jest przeniesiony pod deskę