Treść opublikowana przez Dominik93
-
Ile pali Wam gazu?
Samochód na feldze 18 - 235-40, automat multitronic jazda miasto 70 % trasa 30% spalanie wynosi na poziomie 16l/100 km przy czasami mojej ciężkiej nodze. Czy spalanie nie jest trochę za wysokie?
-
Spalanie FIS
Witajcie, otóż nigdzie podobnego wątku na ten temat nie znalazłem to postanowiłem założyć nowy temat. Problem jest następujący, podczas wyjazdu z parkingu i przejechaniu paru km FIS schodzi ze spalania 15l na 11.3l po czym zatrzymuje się na dwie minuty na skrzyżowaniu na czerwonym świetle spalania bardzo Szybko rośnie do spalania 14.5l dopóki nie zmieni się zielone światło. Podczas postoju na odpalonym silniku po 10 minutach spalanie pokazuje nawet 23 l na 100km. Czy to jest normalne zjawisko czy poprostu FIS oszukuje co do takiego spalania? Co mógłbym ewentualnie sprawdzić/zmienić aby takie cuda nie występowały? Pozdrawiam Czy ktoś mógłby pomóc, wypowiedźic się?
-
Swap skrzyni 5b vs 6b
Witam, przymierzam sie powoli do przekładki skrzyni multutronic na skrzynię manualną i otóż mam dylemat co wybrać czy skrzynię 5b czy 6b. W planach są mody po przekładce na 250km+ . W trasy b.rzadko jeżdzę,często w mieście przez kobiete . Napewno sprzęgło będzie wrzucone mocniejsze od diesla AWX czyli jestem uziemiony aby zostać ze skrzynią 5b jesli sprzegło od AWX ma być ? Panowie o jakim oznaczeniu skrzyni muszę szukać aby wrzycić bez problemu skrzynie oraz sprzegło od AXW? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc ! Pozdrawiam. Edit. Halo czy ktoś pomoże?
-
BFB DP wtryski 320 + wirus= 213Km i 306Nm
Jak wrażenia z jazdy po wirusie?
-
Ile Wam pali LPG?
Tak szukałem wielokrotnie i znaleźć nie mogłem, przewalilem 5 stron i nic nie znalazłem.
-
Ile Wam pali LPG?
Cześć, nie mogłem znaleźć podobnego tematu na forum ile pala nasze 1.8T więc założyłem tematu aby porozmawiać o naszym spalaniu LPG. U mnie sytuacja wygląda tak że automat -multitronic + miasto do tego częste butowanie 16l gazu. Czy to jest normalne?
-
Tip k03 hybryda
Co u Krzyśka zamówiłes i czy już jesteś po zamontowaniu gadżetów? Jak wrażenia? Wtryski od Saaba 370cc pasuje p&p do a4b6? Rozumiem że tylko wtryski się zmienia bez listwy wtryskowej?
-
Wysokie spalanie LPG - A4 B6 2.4
Czy spalanie w samym mieście rzędu 16-17l LPG automatem przy ciężkiej nodze jest zjawiskiem normalnym? Dopóki instalacji LPG nie posiadałem to spalanie Pb wynosiło 14l.
-
Jaki zbiornik gazu do Sedana?
Niestety ale nie jest na płasko, mogłabyc trochę mniejsza bo podłoga 1cm uniesiona ale w niczym to nie przeszkadza.
-
Jaki zbiornik gazu do Sedana?
U mnie weszła butla 62l i jak mam pusty zbiornik to wchodzi ok. 48/50l gazu.
-
Alternatywa dla niebieskich wtryskiwaczy Hana
Barracuda 130 nl
-
Instalacja gazowa do silnika A4 B7 2.0 TFSI
1.jaki koszt takiej instalacji gazowej do 2.0tfsi w fazie cieklej aby nie pobierało dotrysku benzyny,? 2. Jakie średnio spalanie wynosi gazu i benzyny Jazdy w mieście pod warunkiem że jest dotrysk benzyny?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Napinacz kupiłem w sklepie " Gordon " za 710 zł ze zniżkami. Miałem do wyboru autloga za 600 zł a Vaico za 710 zł i zdecydowałem się na Vaico bo mechanik doradzil że Vaico jest poważniejsza firma zamienników od autloga.
-
3,0 v6 multitronic wibruje
Ja gdy wymieniłem same Przeguby wewnętrzne to drgania dalej były ale gdy zdecydowałem się od kolegi z forum kupić dwie polosie ori używane to po wstawieniu polosiek drgania przeszły i nie ma ich już 3 miesiące a z drganiami jeździłem rok czasu.. ?
-
LPG 1.8T BFB
Ok,ciekawe co powie na to mój gazownik (mzłoty) ale powinien ogarnąć temat. Żałuję że odrazu 130 ml nie włożyłem ale na szczęście wtryskiwacze nie są drogie to ewentualnie wymienię jeśli 115 nie ogarnie koxu Dzięki soul za wyjaśnienie. ?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
W sklepie gordon napinacz swaga 1150 zł a autloga 650 zł a trochę lepszej firmy od autloga 750 zł Jestem po wymianie napinacza. Zdecydowałem się na zamiennik z fazatorem firmy Vaico. Póki co brak porannego bruchatania oraz niezdrowego klekotu na gorącym silniku na biegu jałowym. Napinacz stary który siedział był jeszcze ori i leży w garażu w razie w gdyby ten nowy w kulki zaczął walić. Nie zdecydowałem się na napinacz bez fazatora ponieważ mój tuner nie dał mi gwarancji że wylaczylby to systemowo gdyż nigdy tego nie robił.
-
LPG 1.8T BFB
Mam pytanie, czy posiadając wtryski Barracuda 115 mozna dołożyć dysze aby dale radę obsłużyć 220km po programie ? Czy lepiej wymienić je na 130nl?
-
"Świergoczący" dźwięk przy gwałtownym dodaniu gazu, turbo?!
Właśnie i na pierwszym filmiku słychać jak podczas odpalenia przez 2-3 sec napinacz brzeczy a na drugim filmiku słychać doskonale w jakim on jest stanie gdy przekracza 3tys obrotów. Ja miałem taki sam brzek jak Ty na pierwszym filmiku i dzisiaj odebrałem samochód od mechanika po wymianie napinacza i brzeku podczas odpalenia nie ma i Przede wszystkim nie chodzi już jak diesel na gorącym silniku na biegu jałowym Podczas postoju ? Obstawiam na 90 % ze masz juz na wyczerpaniu napinacz, oglądając go powierzchownie jak stwierdzisz że jest sprawny?? Sprawdź jeszcze dla pewności ciśnienie oleju jak i na cylindrach czy są w porządku.
-
"Świergoczący" dźwięk przy gwałtownym dodaniu gazu, turbo?!
Jak dla mnie na pierwszym filmiku jak nic daje znać o sobie napinacz łańcucha który jest w fatalnym stanie i dlatego tak brzeczy przy odpaleniu i podczas przyspieszania
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Ja mam dylemat nad dsmic czy FMIC - plany na ok. 250 km i chyba zdecyduje się na FMIC bo w upały w mieście samochód na serii niesamowicie puchnie
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Zależy o jakich wtryskach mowa. Czy 320cc przy 3bar czy 320cc przy 4bar. :D Nie należy wrzucać wszystkich K03 do jednego worka. W starszych były K03 005, a AVJ czy BFB ma K03 029 i ono jest bardzo zbliżone do K03s 073 z BEX.Dlatego bezsens jest napalać się na 073 mając 029 bo wyniki są niewspółmierne. Jak już modzić to przynajmniej jakąś hybrydę. Mam na myśli wtryski 320 cc na seryjnym regulatorze paliwa a on jest 3 czy 4 barowy? Czy nie zaszkodzi wsadzić większe wtryski np 380 cc na seryjnym regulatorze tak aby na przyszłośc zostały gdybym chciał więcej niż te 210-220 km?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Panowie a czy wtryski wystarcza 320 cc żeby podnieść moc do 210 km bez petlenia wtryskiwaczy czy szukać mocniejszych?
-
Turbo padło szukam człowieka co zregeneruje i przygotuję k03 na 230 km . Proszę o pomoc
Jaka cena za regenerację k03 i zrobienie z niej hybrydy?
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Witam, czy do mojego bfb podejdzie skrzynia gdt?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Dokładnie, Dzwoniłem dziś do inter carsu w swoim mieście to nie mają napinacza firmy swag i nawet nie mają możliwości ściągnięcia.. Jedynie to mają napinacz firmy autloga za 999 zł.