Treść opublikowana przez golfagn
-
Kompletnie zero ogrzewania 2.6 ABC !
Trójkątna rura... czegoś brakuje... zadzwoń do wróżki...
-
Nie pali na jeden cylinder 1.8AGN
Silnik generalnie ciężki do zajechania. Na jakim paliwie występuje problem?
-
Kluczyk nie otwiera i zamyka auta
Zimne luty lub przybrudzone styki w guzikach, np po ingerencji cieczy. Sprawdź jak wykrywa inny kluczyk.
-
Podłączenie elektrycznego dogrzewacza do układu chłodzenia.
Witam, gdzie proponujecie podłączyć elektryczną grzałkę wpinaną w rurkę do instalacji chłodzenia? Mam 3 opcje: przed wymiennikiem ciepła do kabiny, przed parownikiem LPG lub gdzieś blisko wlotu do bloku silnika. Macie jakieś inne pomysły? Opcja przed parownikiem wydaje się najlogiczniejsza bo instalacja załączy się zdecydowanie wcześniej a $$ zostaną w kieszeni Przy okazji ma ktoś wiedzę jaką średnicę zewnętrzną i wewnętrzną mają gumowe rurki w układzie chłodzenia? Dobrze kojarzę, że 16mm wew?
-
Elektryczne szyby - opcja One touch
W pełni zamkniętą szybę opuść do końca bez przerwy do dołu a następnie zamknij bez przerywania do końca. Powinno zadziałać po tym przyuczeniu. (wciskaj przycisk do końca).
-
Bardzo mocno paruje szyba przednia
Czy przednia szyba jest tłusta od wewnątrz? (może rozszczelniła się nagrzewnica). Czy nie jeździsz na obiegu zamkniętym? (może klapa się zablokowała lub silniczek klapy zdechł). Nie ubywa płynu chłodniczego? Uszczelki są sprawne dookoła drzwi i szyb? Łącznie z czołową.
-
Leasing ? Najem ? Czy dalej inwestować ?
Używka z gwarancją?
-
Leasing ? Najem ? Czy dalej inwestować ?
Wymień z grubsza co robiłeś w Audi i co jest do zrobienia. I czy jesteś nadal zadowolony z auta czy w sumie byś też chciał zmienić. Co do pytania o nowe auto- jaki segment? Passat czy Up? Na przykładnie dość ładnie doposażonego Golfa/Jetta: wpłacasz ok 15 tysi (mniej więcej tyle co dostaniesz za Audi) i potem 4 lata po ok 800zł brutto. Po 4 latach oddajesz auto lub zatrzymujesz dopłacając resztę. W Skodzie trochę taniej. Kartka i długopis w rękę i licz co lepsze
-
Radio nie oryginalne audi a4 b6
Słyszałeś kiedyś o interpunkcji?
-
Wymiana maglownicy
Hej, wymieniałem maglownicę osobiście ale w B6. Zrobiłem to dosłownie pod blokiem przy temperaturze 5'C. Spokojnie da radę to zrobić w 2 osoby w 3-4h. Jedynym kłopotem co zajęło nam najwięcej czasu to przeciśnięcie samej maglownicy przez otwór obok wahaczy. Więc powalczyć można samemu jeśli jest się na siłach. Pytałem się ile kosztuje wymiana magla w Feuvert i zaśpiewali za samą wymianę ok 300-350 zł z tego co kojarzę. Dodatkowo wymiana płynu też coś kosztowała. Pewnie z płynem i wymianą razem by wzięli 400-450 jeśli by sie obyło bez niespodzianek. W serwisie "U Ździsia" pewnie za wszystko 300-350.
-
Duże spalanie
Oczekujesz dynamiki od 1.6 i żeby jeszcze w dodatku mało palił? Chyba coś nie tak...
-
[A4 B5 sedan] Gdzie są wywiewy wentylacyjne?
Pod tylnym zderzakiem na wysokości lamp.
-
Przycisk od awaryjnych nie gaśnie
Tak powinno być. Gaśnie samemu po dłuższej chwili jako ostatni.
-
Zaniżanie obrotów na liczniku.
Ale wtedy będą jaja przy teście wskazówek... Może mieć z zaniżaniem obrotów fakt, że była w aucie podmiana automatu na manualna? Może trzeba coś przekodować? Przełożenie wskazówki będę traktował jako ostateczność
-
Zaniżanie obrotów na liczniku.
Wskazówka działa dobrze, test przechodzi ok. Przez vaga kojarzę, że dało się regulować wskazanie chyba co ileś tam obrotów doliczając do kodu cyferkę. Ma ktoś pomysł?
-
Założenie instalacji od podgrzewania płynu chłodniczego.
Miałem taki podgrzewacz w jakimś aucie, ale chyba 3x mocniejszy Ale, że mieszkam w bloku to użyteczność zerowa. Dlatego teraz szukam takiego samowystarczalnego.
-
Zaniżanie obrotów na liczniku.
Witam. Zauważyłem, że licznik zaniża obroty. Test liczników wypada idealnie, na Vag-u pokazuje obroty poprawnie. Zaniża cały czas jak dobrze kojarzę o ok 400 obrotów. Prędkościomierz działa ok. Chciałem podwyższyć wskazania na obrotomierzu, nawet czytałem o tym kiedyś na forum ale zagubiłem wątek... Przypomni mi ktoś jak to poprawić?
-
Założenie instalacji od podgrzewania płynu chłodniczego.
Dzięki za odpowiedź, oczywiście zestaw będzie działał na włączonym silniku. Po przekręceniu kluczyka dopiero będzie możliwość włączenia. Źle to opisałem. Jedyna niewiadoma to jakiej mocy dać grzałkę- słabsza czy mocniejszą. To sterowanie temperaturą to taka opcja z nudów na zimowe wieczory A swoją drogą polecasz to urządzenie? Jest zauważalna poprawa czasu nagrzewania silnika?
-
Założenie instalacji od podgrzewania płynu chłodniczego.
Witam, mam zamiar założenia podgrzewacza płynu chłodniczego. Będzie to gotowy zestaw wpinany w wąż przed parownikiem (mam LPG) albo blokiem silnika, włączany poprzez przekaźnik i włącznik w kabinie. Termostat będzie wyłączał grzałki po przekroczeniu temp płynu 50' C. Aktywacja układu po przekręceniu kluczyka. I tu mam pytanie: jaką moc grzałki wybrać- 500 czy auto pociągnie 660W bez problemu. Pojemność silnika 2.4L a do pracy mam 3km i nie chcę zagłodzić akumulatora, alternator nie wiem, podają 120 i 140 niby. Myślę, że max czas pracy to będzie 5 minut. Akurat, żeby oskrobać szyby. Na czas nagrzewania nie będę włączał radia/ksenonów/odmrażacza tylnej szyby. I czy ma ktoś pomysł, żeby układ włączał się automatycznie jak temp spadnie poniżej ok 10 stopni? Tez użyć termostatu jakiegoś? Poglądowe zdjęcie układu: Gdzie najlepiej podłączyć termostat ze zdjęcia? Do obudowy grzałki czy do jakiejś rurki z płynem chłodniczym zamocować/bloku silnika? Mile widziane podpowiedzi na temat montażu itp. Zimno na dworze i chcę to załatwić w kilka minut
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Podpowie mi ktoś skąd pociągnąć kabelek do przełącznika świateł pod pin 3? (B6)Jego opis to: "Redundancy control switch (fioletowy)". A może jest on po prostu nie potrzebny? Teraz mam 2 pytanie: jakie napięcie będzie na pinie 7 przełącznika?
-
Moduł doświetlania zakretów Audi A4 B6 przerobienie
A zakładał ktoś moduł AM.010.13.3 lub AM.010.13.4 firmy Lepard? Tutaj opis- http://lepard.eu/wp-content/uploads/2011/03/io_am010.13-ML_Cornering%20Lights%20Module.pdf Chętnie bym zaryzykował, bo cena 160/200zł za doświetlanie zakrętów, comming/leaving home, dlr i automatykę świateł brzmi zachęcająco. Ale widzę minusy- czy po podłączeniu czujnik prędkości zadziała? Dość skromny opis z pasującymi modelami... I jeszcze chętnie bym chciał to połączyć z ori pokrętłem świateł z trybem AUTO. Obstawiam, że rzeźba nie będzie zbyt skomplikowana, żeby to połączyć? Co o tym sądzicie?
-
Plamy od Poxipolu na lakierze i zdarty klar.
Witam, poprzedni właściciel auta nie potrafił wymienić żarówki i połamał zaczepy lampy tył. I zamiast kupić nową lub naprawić przykleił ją na poxipol dodatkowo brudząc pół auta klejem... Wyłamałem reflektor i wygląda to tak: Odpadł lakier z klarem. Na szczęście tego nie widać spod nowego reflektora. Macie pomysł co z tym zrobić? Nie zamierzam do lakiernika z czymś takim jechać, bo i tak nie widać. Ale chciałem zabezpieczyć. Czy po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu można dać po prostu lakier czarny i klar na to z puszki? Czy ma ktoś lepszy pomysł? A tak wyglądają ślady po kleju na karoserii: Lakier poza oznaczonymi miejscami jest w bdb stanie. Uszkodzenia są malutkie, mierzone w milimetrach. Po woskowaniu ledwo widoczne. Miejscami jeszcze został klej, miejscami zszedł z klarem. Kolor wszędzie jest. Co z tym zrobić? Papier wodny 3000 i delikatnie zmatowić, po czym lakier bezbarwny? Samo lakierowanie idzie mi ładnie, tylko chodzi mi o procedurę. Miło widziane inne podpowiedzi. Za lakierników dziękuję, samemu dam radę
-
Najczęstsze problemy po swapie skrzyni Multitronic na manual w Audi A4 B6 i B7
Witam, zorientowałem się, że miałem podmianę z automatu na manual. Coś jest nie tak z układem napędowym: -bardzo twarde sprzęgło. Nie ślizga się, ale ciężko ruszyć bez zabujania przy niższych obrotach. Nazwijmy, że jest bardzo czułe, jakby sportowe. Ma też krótki początkowy skok jakby taki jałowy. Tak to skrzynia chodzi idealnie, zawieszenie ok, poduszki silnika ok, komp nic nie pokazuje. Objawów dwumasu nie zauważyłem. Ma ktoś jakieś pomysły co mogli spaprać? Mam zamiar odpowietrzyć układ sprzęgła. Czy wpływ na obroty może mieć wymiana skrzyń? Bo jałowe są bardzo niskie- ok 420. Obstawiam, że czegoś nie przekodowali przy podmianie skrzyni. I jeszcze jeden problem: pedały. Sprzęgła wystaje najbardziej, ok 2cm niżej jest hamulec a gaz siedzi bardzo nisko. Niestety, różnice są takie, że ciężko już mi tak się jeździ... Pomysły?
-
Dziwna praca sprzęgła po wymianie automatu na manual.
Wątek do skasowania.
-
Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?
Biura z ubezpieczeniami... opłaca się tylko, jak znajomy prowadzi. Jak byłem w kilku punktach to powstrzymywałem się od śmiechu. Ceny porównywalne do rankomatu.pl. Czasem jakąś zniżkę wynajdą, ale trzeba trafić dobrze. Dla porównania za zeszły rok wyliczyli mi składkę na OC w rankomacie na 1100, najniższa w punkcie ubezpieczeń to 1140 czy jakoś tak. Jak zacząłem szukać na własną rękę i po prostu wydzwaniałem do firm to ceny też generalnie porównywalne do rankomatu były, dało się wynegocjować coś za 1000 lub kilka zł mniej. Natomiast propozycja z mBanku przebiła wszystkich- 800zł Co ciekawe- ubezpieczenia dostarcza AXA a mBank jest tylko pośrednikiem. Jak wyliczyłem na stronie AXA to wyszło mi 1200 Więc polecam sprawdzić kalkulatror na stronie mBanku. Ubezpieczam się 2 rok z rzędu, czasami jak dzwoniłem dla porównania u innych ubezpieczycieli i powiedziałem ile proponuje mi mBank to pytali się czy przypadkiem to nie jedna z 2 rat Nie mogli uwierzyć. Jeszcze tylko podpowiedź: w kalkulatorze podajcie jakiś ściemniony numer komórkowy i mail bo spamują i bombardują telefonami.