Treść opublikowana przez niebieski708
-
Naprawa sygnalizacji otwartej/zamkniętej klapy bagażnika na FIS
http://old.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=78454 Teraz zostaje wyciąć z starego mocowania ten mikrostyk lub dorobić nowe ;-) taniej i dłużej pochodzi niż inny używany zamek.
-
Naprawa sygnalizacji otwartej/zamkniętej klapy bagażnika na FIS
Po co kupować cały zamek jak można kupić sam mikrostyk??? ;-)
-
Naprawa czujników poziomowania xenonów
Płytkę też mozna przetrzeć, ale nie trzeba bo na niej nic nie ma. Wieczko skleilem klejem, ale można bylo zgrzać. Dodatkowo uszczelniłem masą dirko. Mam nadzieję że pomoglem :-)
-
Naprawa czujników poziomowania xenonów
Co jakiś czas pojawiał mi się błąd czujników poziomowania xenonu. Niby czujniki do wymiany, ale... Jednak da się je naprawić za darmo :-) Będzie nam potrzebne: - płaski śrubokręt - klucz płaski 10 - mały klucz imbus 3 - szmatka i benzyna ekstrakcyjna (ja użyłem jej) - jakiś nożyk lub cienki śrubokręt Z przodu odbezpieczamy nóżkę czujnika z wahacza śrubokrętem, a z tyłu odkręcamy kluczem 10. Wypinamy wtyczki i kluczem imbusowym odkrecamy po dwie śruby na czujnik. Po wyjęciu czujnika ja użyłem opalarki żeby rozgrzać wieczko i podwadziłem nożykiem. Po zdjęciu wieczka, delikatnie podwadziłem nożykiem płytkę z elektroniką (nie jest przylutowana). Po wyjęciu płytki ukaże się nam winowajca ;-) okrągły element ma jakby ścieżkę która pokrywa się osadem i nietety nie zawsze podaje swoje położenie... Wystarczy wytrzeć dobrze ten element z osadu, poskładać i cieszyć się brakiem błędu i działającym lepiej xenonem :-) Tak wyglądał A tak po czyszczeniu
-
kolo posrednie rozrzady 4.2 v8
Na alledrogo powinno coś być... Jest firma która rozbiera takie silniki.
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
Temat masz niżej ;-) wymiana rozrządu
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
O tym nie wspominałeś ;-) to masz identycznie jak ja miałem. Gdzieś niżej jest mój były problem taki jak twój ;-)
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
Poczytaj nasze forum, jest parę rzeczy które da się udoskonalić w naszych S4 ;-) co do dźwięków to wymień zaworki zwrotne oleju. Jeśli to nie pomoże to niestety fazatory nie trzymają.
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
Rozrząd masz ok :-) nie ruszaj go. Jak coś padnie w nim to rozjedzie ci się... U mnie było przy pękniętym ślizgu i fazatorze chyba -11 i 8. Po wymianie mam -2 i 1. Im bliżej 0 tym lepiej.
-
Audi S4B6 BBK Wysokie spalanie oleju.
Ciężki temat... Mało kto to robił. Zapytaj na forum audi rs/s. Tam szybciej coś podpowiedzą. Tak do tematu żeby nie zakładać nowego... Ostatnio czyściłem zaworek odmy i węże (wymieniłem cześć). Ku mojemu zaskoczeniu auto pali teraz 200ml na 1000km... Wcześniej roznie to było...
-
pytanie o silnik 4.2 S4 pomoc w kupnie
Brak mocy spowodowany uszkodzeniem klap kolektora, albo ich wyjeciem Ogólnie jak zaniedbany silnik to koszta będą spore.
-
4.2 V8 Rorzad Uwagi Sugestie. Foto
Tych solenoidów nie sprawdzałem bo nic nie wskazywało na ich awarię, ale można je wymienić bez wyjmowania silnika. Co do fazatorów to jest wyżej filmik jak je sprawdzić, z wyglądu nie bardzo da się sprawdzić bo nawet delikatnie wytarty może już nie trzymać. Co do łańcuchów to sie nie martw bo ich w inne niż przeznaczone miejsce nie założysz ;-) te na głowice się różnią długością i jeden nie wejdzie na jedną z głowic ;-) będzie za krótki.
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
W Usa są inne normy itd stąd te różnice... PrzemoS4 ma bhf-a
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
To ten sam motor. Podobno kilkakoni mocniejszy...
-
S4 - dla spokoju mojej duszy. Olej, grzechotanie przy rozruchu...
Teoretycznie jesli masz sprawne zaworki zwrotne to część oleju i tak zostaje w kanałach olejowych. Więc nie ma potrzeby, ale jak chcesz możesz dolać do filtra ;-)
-
S4 - dla spokoju mojej duszy. Olej, grzechotanie przy rozruchu...
Nie wlewa sie ceramizerów jak coś słychać tylko naprawia...
-
Zaworki zwrotne oleju w naszych 4.2 V8
Proponuję nie słuchać audi... Jak masz grzechotanie na zimnym to spowodowane jest zbyt gestym olejem... Nie wymienienie tych zaworków skutkuje uszkodzeniem fazatorów po jakimś czasie. Ja miałem dźwięk i na zimnym i ciepłym. Z dziwnych powodów nie mam ani na zimnym ani na ciepłym grzechotania ;-) mój silnik i innych chyba jest uszkodzony ;-) co do fachowców z audi to już widziałem jakich specjalistów mają ;-)
-
Pompa paliwa S4 4.2
Szukam pompy do mojego auta bo już się kończy... (czasem słychać normalnie czasem cicho gdy zaciąga paliwo, a potem zapala na bardzo niskich obrotach póki nie zaciągnie). Tak więc żebym się kiedyś nie ździwił... Szukam za wczasu. Szukam tylko nowej, niestety nie znam żadnych parametrów (podobno cisnienie 4,7 bara). Ori to koszt 1300-1400zł (droga bo jest z całym osprzętem). Znalazłem jeszcze DW200 i walbro 255 wydajne, ale nie wiem czy podejdą. Z doświadczenia wiem że walbro jest głośna... Może ktoś już zmieniał i coś podpowie, jaki model itd
-
Dziwne problemy z rozrzadem/fazatorem
Przepraszam nie zauważyłem :-D ale jak nie ma odczytu to padł czujnik który jest obok fazatora ;-) co do grzechotu to nie jest normalne i objawia awarię ;-)
-
Dziwne problemy z rozrzadem/fazatorem
Na logach się nie znam, ale padnięty fazator wydaje charakterystyczny dźwięk przy odpalaniu (coś ala walenie). Sprawna eSka nie wydaje żadnych dźwięków przy odpalaniu. Zobacz jakie masz parametry w kanale 93. A fazator da się wyjąć z góry.
-
Dupowóz S4 b6
Mały silnik nie oznacza mniejszego spalania ;-) przy ciężkiej budzie.
-
Dupowóz S4 b6
Na filmie z youtube można zrobić wszystko, wcześniej miałem subaru impreza Gt i był filmik jak odjeżdża je bmw 3.0d. W rzeczywistości jest dużo inaczej ;-) jak łapałem się z innymi autami to S4 dopiero powyzej 100 robi robotę jak już ruszy swoją masę ;-)
-
Dupowóz S4 b6
Zależy co lubisz z osiągów. To ciężkie auto 1760kg. Auto jak ruszy tak jednym tempem osiaga ponad 200km/h. Nie czuć prędkości w środku (to zaleta, ale i wada). Mi nie zależy żeby mieć najszybsze auto w mieście. Auto ma super elastyczność i jedzie z każdych obrotów i na każdym biegu. Dobre auto na codzień, co do spalania to różnie bywa ;-) ostatnio w trybie mieszanym 50/50 spalanie wyszło 11,9L na 100km.
-
Dupowóz S4 b6
No właśnie też chce takie coś :-D
-
Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...
Masz obok miski korek, odkrecasz go i w wale jest odwiert/dziura na blokadę wału. Poświeć sobie żeby znaleźć na wale to miejsce. Blokujesz i jedziesz z wałkami ;-)