Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nik23

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nik23

  1. Jeżeli nigdy nie były wymieniane uszczelnienia to wymiana napewno nie zaszkodzi, a przy okazji ocenisz gniazda pd i wałek.
  2. nik23 odpowiedział(a) na Mjetek temat w 1.9TDI
    Znawcą nie jestem ale może moge sie wypowiedzieć. Sprawdź map sensor, maf sensor czujnik położenia wału i wałka rozrządu
  3. Wyjęcie turbiny niejest jakoś bardzo skomplikowane, troche kijowy dostęp bo jak wszedzie ciasnawo ale pomału dasz sobie rade bez problemow. Grunt to pomału delkiatnie, nic na siłe.
  4. I już jest sprawca nowe włożysz i bedzie git
  5. Nagraj jakiś film- posłuchamy, zrób jakieś logi pomądrzymy się
  6. A oringi były wymieniane na tym czarnym"zaworku"na filtrze?
  7. Mietek sprawdź waku i zaworek na filtrze paliwa, wymień na nim oringi i dobrze by było filtr paliwa wymienić, uszczelnienia pompek też nie zaszkodzi pewnie niebyły od nowości ruszane bo po co! Przy okazji ocenisz zużycie gniazd pd i wałek rozrządu.Przydało by sie też vaku sprawdzić i kompresje na cylindrach to w kwesti niodpalania. A co do telepania to nie sugeruj sie tym co wymieniał kolega Turzol, niekażdy taki sam problem ma identyczne rozwiązanie, wymieniaj od najtańszych rzeczy tylko pamiętaj jak bedziesz wymieniał plecionke to w tym samym czasie obejrzyj poduchy silnika. Wyciąg je i obejrzyj jak są całe i niemają wycieków to je włóż tylko przed dokreceniem odpal autko niech sie ulożą, później dokręć. Po tym zabiegu weź poluźnij cały wydech i też przegazuj niech sie ułoży, bo po ruszaniu poduch mogły powstać naprężenia.
  8. nik23 odpowiedział(a) na kubek91 temat w 1.9TDI
    Dwumas to droga i ostateczna sprawa, jak wciskasz sprzęgło to coś słychać? Targa sprzęgłem? Szarpie przy zmianie biegów?
  9. Pod samochód i obejrzyj czy nic sie nie poluzowało, niech ktoś ci przygazuje do takich obrotów w których słychać problem a ty obserwuj czy nigdzie nie wali. sprawdz poduszki silnika i skrzyni.
  10. nik23 odpowiedział(a) na syndykat3 temat w 1.9TDI
    Pisze o notlaufie czytaj o czym pisał post wyżej
  11. nik23 odpowiedział(a) na syndykat3 temat w 1.9TDI
    Sprawdź ruch sztangi w gruszce turbo
  12. To 10l na 100. Ni butuj tak:)
  13. Dobrze wiedziec. Chociaż wątpie by ktoś wygrał z taką mafią
  14. Czyli jezeli by mnie zatrzymali policjanci i ten ich "cudowny sprzęt" by wskazał że przekroczyłem prędkość mam jakieś teoretyczne szanse by udowodnić że to złom?
  15. Dlatego preparaty do czyszczenia ukladu paliwowego powinno sie zapodawać ze słoika przez filterek jakiś malutki a po wszystkim nowy filtr paliwa zażucić najlepiej jakiejś dobrej marki knecht, mann, meyle,filtron:)
  16. Ja mam jeszcze oryginał i poważnie sie zastanawiam czy niewlać tego militeca zeby dłuzej co na tym oryginale pojeździć. Bo zamiennik to zamiennik i niema co po nim oczekiwać ze wytrzyma 300k. Ciekaw jestem opini na temat ceramizerów, ma to wogóle jakiekolwiek szanse działać? Ktoś miał z tym styczność?
  17. Ciekawe czy ten preparat militec spowodowałby niezużywanie sie nieorginalnego wałka(odlewy nie kuty jak oryginał ks). Jeżeli potrafi spowodować dalsze niezużywanie sie podrobionego wałka to może i pomoże coś na odlewy made in china. Chociaż sam niewiem czy jest sens wierzyć w cudowne działanie na przedmiot z gównianego materiału
  18. Ja przyjrzałbym sie jeszcze raz poduszką silnika i skrzyni co do drgania, a i plecionka nie przepalona, tlumnik środkowy lubi sie od góry przepalić, wjedź na jaki kanał i wejdź pod samochód i obejrzyj czy nie uderza gdzie w bude wydechem, niezawadziłeś nigdzie spodem? A co do odpalania źle to może świece niegrzeją, korekcje masz ładne to niewiem czy jest jakiś sens grzebać w pompkach i ich uszczelnieniach, bipy też w normie więc chyba wacum dobrze paliwo im podaje a pompki sie nie przycinają. Zastanawiają mnie tylko te wartości 6 w kanale18 na dodatek nie kończą sie równo tylko na pierwszym cylindrze później a na srodku wcześniej.
  19. nik23 odpowiedział(a) na Bakster temat w 1.9TDI
    Jesli masz notlauf to odczytaj błedy z silnika (engine). Przy pojawieniu sie trybu awaryjnego napewno będą błędy. Do posprawdzania sztanga turbo cisnienie vaku, przepływka, no chyba ze bedą błędy wskazujące na coś inne. Po pierwsze i najważniejsze rób logi wtedy coś pomyślimy bo zgadując można pół autka wymienić i nietrafić
  20. nik23 odpowiedział(a) na Patryk41 temat w 1.9TDI
    Zrób zdjęcia wierzchołków krzywek tak by było widać tzw fazke krzywki po niej najlepiej sie ocenia stan wałka
  21. 4 to przegazowka. A te 6 na początku? Jak ci uderza to wydech gdzies o bude bije albo poduszka któraś na moje oko skrzynia. Biegi płynnie ładnie wchodzą?
  22. Ale w takim wypadku gdyby ci ladowało spaliny do płynu to i tak test na co2 w płynie wyszedł by pozytywny nieważne czy upg czy jak piszesz chłodnica spalin to dalej co2. Jaki ci test robili? Zepnij na krutko i kawałek prostej i pożądnie autu w piec daj i czy wywali płyn.
  23. A tankowałeś gdzieś wtedy na jakiejś stacji niepewnej? Moze ropa niskiej jakości uwaliła ci pompki. Jeżeli chodziło to nie wina tego ze nie są jednakowe pompki co dla mnie jest trudne do uwierzenia, tylko poprostu sie rozsypały ale z logów nie wywnioskujesz nic bo jak nie są identyczne to przekłamują korekcje. Gdzieś niedługo przed awarią wymieniałeś filtr paliwa? Moj kolega raz założył jakiś gów.... iany tani filtr paliwa i uwaliło mu all 4 pompki,nie przez chytrość chyba tylko na aledrogo kupił komplet filtrów i olej i wszystko wymienił. Ja jeszcze spróbowałbym mu liqui molly na krótko z słoika zapodać koszt niewielki a może coś sie stanie, chociaż na cud bym nieliczył nawet w świeta. Wesołych Świąt
  24. Potwierdzam Piotr to ekspert tu na forum, moją opinie mozesz olać ale Jego słuchaj.
  25. Ów dźwięk pochodzi z filtra powietrza a dokładniej z zaworów. Zawory wydechowe nie wpełni się otwierają przez co ciśnienie niema jak opuścić wnętrza cylindra i jest wypychane podczas otwarcia zaworów ssących. Zreszta masz nizej watek poczytaj. A i niepolecam jeździć w tym stanie, do roboty wałek rozrządu i szklanki chyba że wypadły ci broki chociaż w b6 niesłyszałem by miało to miejsce to raczej przypadłość popychaczy pd w silnikach b7. A tu masz temat poczytaj sobie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/186316-dziwne-odbijanie-w-filtrze-powietrza-19-tdi-avb-avf-awx-bke/

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.