Treść opublikowana przez musiek
-
Pianka w drzwiach i wygłuszanie drzwi
Zrób dobrą scenę z przodu, a tył zostaw w spokoju.
-
Skrzynia biegów tiptronic pali się sterownik
Sprawdź wiązke sterownika czy nie ma gdzieś zwarcia. Z tego co kojarzę sterownik znajduje się pod fotelem pasażera. Wykładzina sucha? Nie dostała się tam czasem woda.
-
A4 B5 2000r. Avant przednia scena Help !
Cześć, drzwi przednie polecam porządnie wygłuszyć i wsadzić dobry zestaw odseparowny z głosnikami 16cm. Będzie trochę rezania boczków drzwi no i trzeba zrobić mocowanie głośników plus jakiś dystans bo miejsca mało. Głębokość montażowa głośnika im mniejsza tym lepiej dla Ciebie. Na forum znajdziesz info jak zmienić ori głośniki 13 na większe. Wiadomo , żeby wykorzystać cały potencjał głośników przydałby się jakiś wzmak. Po wygłuszeniu drzwi, dół znacznie się poprawi. Wzmacniacz proponowałbym 4 kanałowy, bo jeżeli uznasz, że basu jest zamało dołożysz tylko suba. Do spokojnego grania polecam Re Audio Re 10S4 lub Excursion SHX 10S4 są to bliźniacze głośniki, które potrafią rzucić mięsem.
-
Dziwne zachowanie climatroniku
To raczej bd normalne zachowanie climatronica. Climatronic dąży do utrzymania zadanej temperatury. Sam reguluje obroty wentylatora. Włączając nadmuch na szybę obroty zwiększają się. Zamiast wymieniać climatronic wyciągnij siłownik klapy regulacji temperatury i wyczyść w nim znajdujący się potencjometr. Zazwyczaj to on się zabrudza.
-
Sprężarka
Wsiądź do auta i się przejedź Masz jakieś oznaki, że turbo nie bangla. Auto jest słabe, mułowate słabo przyśpiesza? Możesz sprawdzić ciśnienie doładowania manometrem.
-
Spadek mocy przy obrotach do 3000-3500, czym niższe tym niższa moc :/ (AFN)
Jak masz czas i chęci to czemu nie. Możesz zaopatrzyć się w jakiś zaworek ze szrotu i na nim spróbować. Jakby coś poszło nie tak to wracasz do swojego.
-
Spadek mocy przy obrotach do 3000-3500, czym niższe tym niższa moc :/ (AFN)
Tak jak kolega wyżej napisał psikasz sprayem, nie czyścisz żadną szmatką czy wacikiem. Wiadomo obudowę możesz, a nawet musisz dotknąć- termistora nie koniecznie
-
[A4 B5 AFN] Zgrzyt spod maski podczas odpalania
Jeszcze zostaje wiskoza.
-
Spadek mocy przy obrotach do 3000-3500, czym niższe tym niższa moc :/ (AFN)
Tak jak piszesz, na początek sprawdzenie przewodów. Zobacz jak zachowuje się sztanga turbiny. Przepływomierz można profilaktycznie przeczyścić bezdotykowo np, zmywaczem do tarcz. No i logi zrobić jak zakupisz kabelek.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Pełen profesjonalizm. Polecam
-
Duże ciśnienie w układzie chłodzenia, wywala płyn.
Ewentualnie pompa wody. Ogrzewanie działa jak marzenie, bo całe ciepło idzie do góry czyli na nagrzewnicę. W AFN-ie pompa jest chyba na pasku osprzętu więc można sprawdzić luz. Ściągasz pasek i ruszasz pompę we wszystkie strony. Razem z luzem występuje często wyciek płynu z pompy. Nie słychać, może jakichś nie pokojących odgłosów na zimnym silniku?
-
Wentylator kreci na zaplonie
No to do sprawdzenia presostat, rezystor wentylatora oraz czujnik temperatury płynu chłodniczego
-
Duże ciśnienie w układzie chłodzenia, wywala płyn.
Sprawdź termostat gotując go w wodzie. Jeżeli jest sprawny i poprawnie zamontowany, jeszcze raz sprawdziłbym chłodnice, te środki odkamieniające dają marny efekt. Spróbuj przepłukać ją pod ciśnieniem tylko nie za dużym. Wymontuj ją i sprawdź czy w ogóle przepływa przez nią woda. A wężyk przelewowy zbiorniczka wyrównawczego jest drożny?
-
Wentylator kreci na zaplonie
Ten większy wiatrak to wiskoza, on kręci się wraz z uruchamianiem samochodu bez znaczenia na temperature silnika. Ten mniejszy jest od klimy i on działa w zależności od jej ustawienia.
-
przednie wycieraczki problem.
Styki w manetce przeczyścić
-
zmiana oleju 15w40 na 10w40
Przed wymiana zastosuj plukanke LM i zalej tak jak kolega wyżej napisał dobrym syntetykiem. Turbo odetchnie
-
Miska olejowa
76mm jeżeli dobrze pamiętam
-
Wadliwy N75 czy gruszka turbo?
W aptece
-
A4 B5 polift wymiana przednich głośników
Ja bym poszedł w zestaw odseparowany. Dodatkowo można pokusić się o wygłuszenie drzwi i wtedy będzie bajka.
-
Problem ze sprężynami
Te sprężyny są z B5 ale Passata.
-
Wyciek płynu
Bo masz 3 świece, które podgrzewają płyn chłodniczy. Na allegro jest tego multum. https://allegro.pl/kategoria/motoryzacja?string=038121133a&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-aut-1-4-0511 Jeżeli cieknie to wymień w nim uszczelkę albo najlepiej poskładaj na dobrym silikonie -polecam Victor Reinz Reinzosil masa uszczelniająca silikon. Przy zakupie używki bez oglądania na żywo nie masz pewności, że jest w 100% idealny.
-
Zawór N75
https://www.docdroid.net/PrWjkQA/podcinienia-ajm.pdf.html Tu masz schemat podciśnienia, idź po wężykach jak na schemacie a na pewno znajdziesz zaworek, przy okazji posprawdzaj je, tak jak radzi kolega wyżej. Jeżeli będziesz miał wątpliwości co do jego działania zamień go z zaworkiem N18 od egr, są bliźniacze.
-
Drgania na postoju
Pod silnik tylko oryginał AVON.
-
Brak oświetlenia drzwi pasażera
Warto sprawdzić wiązkę w drzwiach. Zrzucić tę gumową ,,harmonijkę,, i sprawdzić czy ktoryś kabelek nie jest przetarty/urwany.
-
Magia i czary po umyciu auta
Tak taka ,,czarna skrzynka,, Uszczelka z wiekiem sie poprostu rozsypuje i woda tamtędy lubi dostawać się do kabiny. Cieknie właśnie obok pedałów. To dość typowa przypadłość i na forum znajdziesz wiele pomocnych informacji. Sprawdź temat woda w kabinie.